Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Mykesh

Odpovědět
Tomkethc
Příspěvky: 15
Registrován: sob úno 20, 2021 7:50 pm

Zapojení ovladače pro nákladovou plošinu

Příspěvek

Zdravím, viete mi prosím poradiť s elektro-problémom?
,,podarilo” sa mi urvať zásuvku na kabelový ovládač od plošiny (nemám stupáky na plošine, ale musím pripojiť ovladač cez zásuvku 7polovu, jak sa pripája prívesný vozík) a teraz by som potreboval novú zásuvku správne zapojiť. Mám 7 pólov, ale iba 4 kabely.
Na nete som našiel schémy iba pre pripojenie privesneho voziku.
Budem vdacny, ak sa najde niekto, kto mi povie, ako tie 4 kable spravne spojit do zasuvky, aby fungovalo ovladanie.
Obrázek
stř bře 10, 2021 3:23 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zapojení ovladače pro nákladovou plošinu

Příspěvek

na to schéma nebude, protože nástavbaři prostě vezmou nějakou zásuvku a naperou to do ní. Můžeš bejt rád, že je to běžná na vlek. Máš čelo co jezdí jenom nahoru a dolu nebo i s náklonem ? Každopádně v jednom fousu je + a ten rozvádíš tlačítkama. Otevři ovládání pod korbou, bejvá v něm shema pro kabel, z toho se dá odpíchnout a jít po kabelech. Když jsem měl vlastní živnost a zaměstnával partu blbců tak jsem se jich něco nadělal :mrgreen: nic proti tobě, taky jsem nějakej urval.
stř bře 10, 2021 5:53 pm

Tomkethc
Příspěvky: 15
Registrován: sob úno 20, 2021 7:50 pm

Re: Zapojení ovladače pro nákladovou plošinu

Příspěvek

Čelo normálne na ovládanie zo skrinky pod korbou ide aj s náklonom, ale tento ovládač umí len hore/dole. Lenže keď stojím na korbe, tak to stačí.
Dobre, skúsim to teda vydumať z tej skrinky, snáď mi to bude dávať zmysel. Ďakujem
stř bře 10, 2021 6:28 pm

Tomkethc
Příspěvky: 15
Registrován: sob úno 20, 2021 7:50 pm

Re: Zapojení ovladače pro nákladovou plošinu

Příspěvek

Doplním info: ovládač som zapojil, laickym sposobom, tzn. že som si rozmontoval zástrčku na ovládači a pripojil káble do zásuvky totožne ako sú na zástrčke. Nastal ale problém, že i po tomto ovládač nefungoval. Po premeraní fázy sa ukázalo, že tam nejde šťava. Takže bolo nutné rozmontovať aj rozvodnú skrinku, kde som zistil, že boli vyškubnuté káble. Našťastie ich len stačilo znovu nasadiť ,,na pliešky” a zase všetko fachá 👍👍
Možno bude mať niekto podobný problém, tak snáď to niekomu ďalšiemu pomôže :-)
úte bře 16, 2021 11:56 am

Tomkethc
Příspěvky: 15
Registrován: sob úno 20, 2021 7:50 pm

Re: Zapojení ovladače pro nákladovou plošinu

Příspěvek

Obrázek
úte bře 16, 2021 11:57 am

Odpovědět

Zpět na „IVECO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů