Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe

Petys
Příspěvky: 114
Registrován: pon bře 09, 2009 12:02 pm
Bydliště: severni morava

klepani

Příspěvek

Mozna blby dotaz.Nerovnosti za jizdy,klepani na spolujezdcove strane do kabiny.Cepy OK.Atego 818,velka kabina.Pri stani a vonobehu se pri pohybu kabiny klepave zvuky ozyvaji sem tam.Diky za kazdou radu.
pát říj 15, 2010 9:26 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Uložení kabiny,popřípadě stabilizítor kabiny pokud ho tohle auto má :wink: Stalo se ale i že klepání dělal totálně vymlácený tlumič kabiny
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob říj 16, 2010 10:20 pm

Uživatelský avatar
stapro
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 28, 2009 10:23 am
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek

Mě to dělá taky,je to od začátku co se autoo přivezlo.Od funglovky.Je to Actros MP3 a je rok starý.Mlátí mi to do strany u řidiče a vlevo od sloupku řízení,na pravé straně to nedělá.Zvláštní.Technickou to teď prošlo takže čepy jsou taky OK.Vůbec nemůžem přijít na to co to dělá ani v Mercedesu
sob zář 03, 2011 10:53 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mrkni na můj předchozí příspěvek,bude to určitě tím :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob zář 03, 2011 2:08 pm

Krtek
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 28, 2009 9:56 am

Příspěvek

Měl jsem stejný problém s klepáním na pravé straně kabiny.Po měsíčním pátrání,kdy už jsem prolezl snad všechno jsem našel popraskané úchyty mřížky sání.Po výměně absolutní klid.Na levé straně zkus přitáhnout krytky vedle kapoty,často se uvolní a pak vozíš sebou datla.Snad jsem pomohl jinak hledej dál.
sob zář 03, 2011 2:39 pm

Uživatelský avatar
stapro
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 28, 2009 10:23 am
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek

Ono to bouchá většinou když se auto naklání do strany nebo při přejezdu nějakých nerovností ale jedině když je volant natočenen jak za jízdy tak i při pomalé jízdě.Při rovné jízdě to nedělá
ned zář 18, 2011 12:29 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

mě to dělal povolenej šroub na uchycení spoileru bočního ....než sem to našel tak sem málem vytek...nesnášim neznámý zvuky v autě.... :D ale muže to dělat hromada jinejch věcí, jak psali nahoře ..měcj-tlumič v něm, příčný uložení kabiny volnej přední dekl volnej píst na zvedání kabiny...nejhorší je že v klidu je vše fest kolikrát a sotva se člověk pohne, tak je "vsteklej" :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 18, 2011 1:05 pm

kaktuss

Příspěvek

Teď řešíme vůli respektive bouchání do volantu na sebemenší nerovnosti v přímém směru a přenáší se to i do podlahy. Bouchá to i se samotným kozlem. Kdo se s tím svezl, tak to cítí a když vezmu za volantovou tyč tak je na ní vůle. Jen v Mercedesu v H.K. mi do očí tvrdí že tam vůle není i když mu s tím zabouchám. Podotýkám, že je to NOVÝ MP3 megáč. Už jsem tam byl dvakrát a majiteloj už došla trpělivost a chce to řešit s republikovým zastoupením.
sob říj 08, 2011 8:21 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

kaktus zastoupeni FA Rene nema cenu resit to je takova fraska ze i ford servis je profi tym a to je co rict :roll:
M-B Atego 1218 frigo
sob říj 08, 2011 8:55 pm

kaktuss

Příspěvek

Ladix jak říkáš. Jednou mě tam vezl švára, který má od nich dva osobáky, a první co bylo: ,,Dobrý den pánové. Můžu vám nabídnout kávu?" A když jsem řekl, že jedu pro Actrose, tak se švára nestačil divit té změně chování. Pak se jich ptal jestli je to normální.
Docela mě to mrzí, protože máme firmu v Náchodě a v Hradci a jezdit na servis do Prahy je na prd. Ale asi to tak dopadne.
Nemáte někdo zkušenosti s pražským Mercedesem?
ned říj 09, 2011 9:13 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Celkem slušné bylo chování u Hoffmana a Žižáka v Zápech,tam jsme jezdili dlouhou dobu,sice jsou drazí,ale chování vždy korektní a pořád platí "Náš zákazník,náš pán". Pro náhradní díly jsme jezdili na Chodov,a taky vždy bez problémů,takže tyhle dva servisy minimálně co se týče přístupu musím pochválit :wink:

P.S: Na té volantové tyči je vůle v jejím uložení jako že se vaklá v nějakém futře a nebo že je vymačkané drážkování? Vymačkané drážkování se dá řešit svépomocí a to dost brutálním způsoběm,ale funkčním,vytáhneš hřídel z futra,a menší stranou kladívka vyzkoušíš její tvrdost :twisted: Respektive je dost měkká a když jí vezmeš na pár místech po obvodu a po celé délce lehce přes ty zuby,udělají se na zubech takové placičky,a pak tyč navazelínuješ a vrátíš zpět.Samozřejmě to nesmíš rozmydlit na prach,jen trošku pobouchat. Na mém Mercedesu to vydrželo dva roky a až nedávno se zase vůle začala objevovat,takže to je použitelná varianta :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned říj 09, 2011 9:43 am

kaktuss

Příspěvek

Vypadá to na převodku řízení nebo futro pod volantem. No ale víš co, je to nové auto. Mám najeto 30tis. A navíc v pronájmu, takže to mám zákaz zkoušet opravovat. Šéf řekl, že se když tak s velkou slávou vrátí. Bral jich 5 a ostatní tu vůli nemají. Štve ho, že se k tomu nechtějí postavit čelem. Kdyby řekli nemůžeme na to přijít, ale když mu s tím zabouchám a on tvrdí, že tam nic neslyší....
Jinak dík za info. Vypadá to, že pojedu na chodov, protože jsem tam pro něj byl.
ned říj 09, 2011 10:20 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

někdy to tak bejvá, pokud jste jim to ukázali, tak dělaj mrtvího brouka, páč moc dobře ví o co gou,.... a dyt je to v záruce ne??? tak jaký keci tady to máte a koukejte makat.....ono dokud jim sypeš kačky a platíš, tak v poho jak něco chceš.......ale je to jak kde.... já měl "nej" zkušenosti v Plzni....některý věci se jim povedli až do třetice všeho dobrýho :D ale někdy i na podruhý..
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon říj 10, 2011 10:54 am

Uživatelský avatar
stapro
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 28, 2009 10:23 am
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek

to Kaktuss: už jste přišli na to bouchání?Mě to dělá od samého začátku,mám ho rok a čtvrt a najeto 170 tis km a taky jezdíme do fy.RENÉ v H.K. Už mě to sere jak to pořád bouchá.Řekli mi že to bylo uložení kabiny ale co jsem vyjel od nich ze vrat tak to bouchalo stejně.Takže oprava na prd
sob bře 10, 2012 4:24 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Mám taky MP3, teď najeto 50 tisíc, a už dlouho jde jakoby z pod místa řidiče z podlahy cítit za jízdy takové lupání. Taky na to nemůžu přijít. V servisu jsem s tím ještě nebyl. V řízení se to neprojevuje nijak, to je ok, kola dotáhlý mám.
sob bře 10, 2012 5:25 pm

Odpovědět

Zpět na „MERCEDES - BENZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů