Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Hanzz
Příspěvky: 526
Registrován: sob črc 26, 2008 2:25 pm
Bydliště: Na konci světa

Příspěvek

Já byl na školení teď v sobotu a školící říkal že jednou za rok a nemusí to být do datumu vydání.Ale každý říká něco jinýho.Jinak stálo mě to 952 Kč a byl jsem tam 4 hodiny.Řekl nám co je nového, a pak vykládal rady jak vydrbat s policajtama a nějaký fígle ke kartě do tachografu, co třeba dělat když o něco přetáhnem jízdu a tak.
Soutěžím o titul´´Furt v prdeli´´
pon zář 28, 2009 9:36 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tedka v sobotu jsem byl take na skoleni, Stalo me to 800Kc jelikoz se nas tam seslo vice (uctuje dle poctu lidi).
Skoleno bylo uplne super v 11h byl zaplaceny objed v restauraci ktera je pres cestu, a skoleni bylo jako u kolegy jak na ty policejni potvory co si mohou dovolit a co ne :lol:

MOHU JENOM DOPORUCIT strasne se me to libilo a je to clovek s velkou praxi delal ucitele autoskoly a pak komisare u zkousek.

Pan ma moznost delat skoleni i mimo Ostravu (uz ale bohuzel nevim kde ma licence na skoleni)

Na stránkach dava i informace


http://skoleniridicu.net/
Naposledy upravil(a) Mack dne úte zář 29, 2009 11:20 am, celkem upraveno 1 x.
pon zář 28, 2009 10:00 pm

Hanzz
Příspěvky: 526
Registrován: sob črc 26, 2008 2:25 pm
Bydliště: Na konci světa

Příspěvek

Jo jo taky jsme to braly spíš jak se naučit vyzrát na duté hlavy.Stěžovat si nemůžu a na svíčkovou jsem už byl doma :lol:
Soutěžím o titul´´Furt v prdeli´´
pon zář 28, 2009 10:20 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

no, občas si nejsem jist, kdo je na té silnici dutá hlava, jestli ten řidič, nebo ten policajt.. :?
pon zář 28, 2009 10:30 pm

Hanzz
Příspěvky: 526
Registrován: sob črc 26, 2008 2:25 pm
Bydliště: Na konci světa

Příspěvek

To je fakt, za volantem jich je hodně.Dneska jsem zase viděl jak davají dohromady motorkáře a pak jeho motorku, hrozný pohled :savle:
Soutěžím o titul´´Furt v prdeli´´
pon zář 28, 2009 10:39 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

no spíš jsem myslel ty řidiče náklaďáků. Šéf, když vidí řidiče, který nezná nařízení ES 561/2006 (tedy pro řidiče Bible svatá), tak používá přirovnání k elektrikáři, kterého si pozvete na opravu zásuvky a on se zeptá, co a jak má dělat..

Na druhé straně je ten policajt, co ho kontroluje a to nařízení nezná taky.. :-/
pon zář 28, 2009 11:29 pm

Hanzz
Příspěvky: 526
Registrován: sob črc 26, 2008 2:25 pm
Bydliště: Na konci světa

Příspěvek

Je to prostě v lidech.Vždycky se někdo najde kdo se tak chová
Soutěžím o titul´´Furt v prdeli´´
úte zář 29, 2009 12:18 am

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

Tak jsem se včera vrátil ze školení profesáku. Rozdal jsem řidičům vlastní, podle mě lehký test o 14 otázkách. Ten nejlepší měl 6 chyb, ten nejhorší 11 chyb a průměr bych viděl tak 10 chyb. A fakt to nebyly těžké otázky: jak často se musí na kalibraci tachografu, jak se dá rozdělit bezpečnostní přestávka, co musí řidič udělat v případě neočekávaného přetažení doby řízení, prostě základní věci z 561, žádné lahůdky a záludnosti. :shock:
ned říj 11, 2009 1:24 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Pedro, nerozdávej to tam u Vás v Golemu :valetsesmihy: zkus to někde jinde, takové triviální otázky jestli nezodpoví, tak patří ke kravám nebo na nakladač na burgán
:hand:
ned říj 11, 2009 1:27 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

nn, Golem má vlastní autoškolu i tuším školící středisko, s těmi se nepotkávám.
Naposledy upravil(a) PedroKV dne ned říj 11, 2009 1:41 pm, celkem upraveno 1 x.
ned říj 11, 2009 1:38 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

Kdo by si chtěl test zkusit, tak má možnost. Odpovědi posílejte přes SOUKROMÉ ZPRÁVY a odpovědi dávejte pokud možno každou na nový řádek.

TEST:

Modelová situace: Řidič, řídící vozidlo o celkové hmotnosti vyšší jak 3,5 tuny (např. kamion). Převáží zboží (např. nábytek) pouze po České Republice. Platí pro všechny otázky.

1) Tento řidič se řídí sociálním předpisem:

 a) AETR
 b) nařízení ES 561/2006
 c) národní vyhláškou 478/2000Sb.

2) Řidič musí vykonat bezpečnostní přestávku v délce 45 minut po 4,5 hodinách

 a) práce tj. řízení+práce+pohotovost
 b) jen doby řízení, tj. čistý čas řízení

3) Tento řidič může tuto bezpečnostní přestávku rozdělit na:

 a) 3x 15 minut
 b) první minimálně 15 minut a druhou minimálně 30 minut
 c) první 15 minut a druhou 30 minut nebo i obráceně

4) Stejný řidič přijde do práce v pondělí v 6:00 a ihned začne řídit. V kolik hodin nejpozději musí nastoupit nezkrácený denní odpočinek?

 a) až odjede 9 hodin jízdy
 b) v 21:00
 c) v 19:00

5) Řidiče zastavila hlídka PČR v době, kdy měl odjeto 4 hodiny a 20 minut a zrovna hledal volné parkoviště. Kontrola trvala 1 hodinu. Může po kontrole řidič znovu řídit 4,5 hodiny?

 a) ano
 b) ne

6) Řidič jde vykládat náklad. Na jaký symbol musí přepnout tachograf?

 a) postýlka
 b) přeškrtnutý čtvereček
 c) kladívka

7) Řidič během cesty zjistil, že se mu porouchal tachograf. Jakým způsobem vede záznam o svých činnostech (řízení, přestávka, jiná práce, pohotovost)? Vypište slovy.
........................................................................................................................................

........................................................................................................................................
8 ) Po jaké době se musí zopakovat kalibrace tachografu?

 a) 1 rok
 b) 2 roky
 c) 3 roky

9) Týdenní odpočinek nezkrácený musí trvat nejméně:

 a) 25 hodin
 b) 36 hodin
 c) 45 hodin
 d) 48 hodin

10) Řidič má zažádáno o vydání paměťové karty řidiče. Dosud ji ještě neobdržel. Může řídit vozidlo vybavené digitálním tachografem?

 a) ano
 b) ne
 c) ano, ale musí na výtisknu z digitálního tachografu vést z druhé strany ruční záznam o svých činnostech

11) Řidič přetáhne dobu řízení o 15 minut z důvodu neočekávaného stání v koloně a nemožnosti bezpečně zaparkovat vozidlo. Co musí tento řidič po zaparkování udělat? Vypište slovy.

.....................................................................................................................................

.....................................................................................................................................

12) Jakým způsobem řidič správně dokladuje týdenní odpočinky?

 a) Euroformulářem vypsaným strojem nebo na počítači dopravcem (zaměstnavatelem)
 b) Žlutým kolečkem
 c) Normálním bílým kolečkem, které se o víkendu nechá v tachografu protočit na postýlku
 d) Vypsaným bílým kolečkem na sobotu (resp. první den týdenního odpočinku) a ze zadní strany proškrtnutím postýlky od půlnoci do půlnoci a to samé ještě jedno kolečko na neděli (resp. druhý den týdenního odpočinku).

13) Řidič předkládá ke kontrole záznamové listy z:

 a) aktuálního dne a 28 dní zpětně
 b) aktuálního dne a včerejšího dne
 c) aktuálního týdne a posledního dne přecházejícího týdne, v němž řídil

14) V kontrolovaném období řidič 2x nedodržel bezpečnostní přestávku (nedotočil pauzu) a 1x překročil dobu řízení. Při kontrole v ČR po ukončení správního řízení bude mít řidič:

 a) 4 body – body za přestupky se nesčítají
 b) 12 bodů – body se sčítají, a řidič přijde o řidičský průkaz na 1 rok
Naposledy upravil(a) PedroKV dne sob říj 17, 2009 10:07 pm, celkem upraveno 2 x.
ned říj 11, 2009 1:40 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

To Pedro: to na Tvým místě bych golem chtěl navštívit :hvizd: :valetsesmihy:

ale asi by se našli i lepší třeba H nebo v u nás M a pod. radši nebudu jmenovat :D ale chybu nějakou bych asi taky dovedl spáchat :think:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned říj 11, 2009 2:47 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

já golem navštívil jako řidič a děkuju pěkně, mám se rád. Nicméně, střihneš si test?
ned říj 11, 2009 2:54 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

už se stalo
:( :D
už se stalo
:( :D


doufám že nebudu za vola :pray: :valetsesmihy:
Naposledy upravil(a) martin440 dne ned říj 11, 2009 4:09 pm, celkem upraveno 2 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned říj 11, 2009 3:41 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Martin440

Příspěvek

Jak jsi dopadl?Já 3 chyby :oops:
ned říj 11, 2009 3:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů