Mýtné v ČR, tipy na truckstopy, pravidla apod.
l.kazda

Příspěvek

jj včera to bylo katastrofa,ja mel 4 vykladky po praze,sem myslel ze mi z toho mrdne
pát kvě 01, 2009 1:51 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jo a takhle to tu Helčo žije pořád
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát kvě 01, 2009 2:26 pm

Uživatelský avatar
Volvo FH 480
Příspěvky: 480
Registrován: pon dub 06, 2009 8:36 pm

Příspěvek

Tak co jineho čekat od jižní spojky??
Volvo FH 480 Globetrotter XL euro V
...REVOLVOLUTION...
pát kvě 01, 2009 2:50 pm

bonnek
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 04, 2009 5:33 pm
Bydliště: Praha-Hostivař

jižní spojka

Příspěvek

Já se tady pražáků (ikdyž patřím mezi ně) zastávat nebudu. Ale když to vezmu z té druhé stránky,tak ty lidi v těch osobákách taky nadšení nejsou,že se tam motá nekonečná šňůra kamionů. Taky se chtějí někam je jedno kam dostat. Navíc 90% těch kamionů jen tranzituje. Ta chyba je určitě na straně těch,kdo projektoval městský okruh. Bezohlední řidiči jsou snad všude nimo snad anglánů salámistů :). Každý taky nadává ,že Praha je nejhorší,že nikde jinde nejsou takové kolny atd. Ale kdo jel na večer po 3ce kolen Frankfurtu a jiných větších měst v D tohle nemůže vypustit z úst. No a rána na holandských dálnicích,kde se u každého výjezdu nebo najázdu tvoří zácpa taky stojí za ..... Nebo Antwerpy adt. Je to 3 roky co se motám tak do 200 Km od Prahy ,ale tohle se určitě nezměnilo. Těm co remcají :) za rok otevřou kus obchvatu mezi D5-R4-D1 a bude vyřešeno. Ikdyž co jsem koukal,tak úsek mezi tunely tj. přemostění vltavy bude asi zajímavý. Do kopce a po mostě bude v zimě zajímavé s ohledem na naše cestáře.... Zatím ale nezbude nic ,než hulákat na Petra na kopci popřípadě nikoho z nás na Infu Praha.


73 Bonek
CB President George, anténa 1/2 SIRIO GPS 27
úte kvě 05, 2009 10:14 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

bonku nezlob se ,ale nevim proč píšeš špatně projektoval městský okruh. to nikdy nebyl a nebude obchvat a nemůže ho svym pojetim ani suplovat. takže se nezastávej mě je to fuk ,ale přeber si fakta. to že Praha nemá funkční obchvat R1je pouze politickej průser nic jinýho.
tuhle situcai navíc ovlivnili povodně v roce 2002 po kterých na to neměl vytunelovaný stát peníze , přesto že v radotíne bylu vybudovaný zařízení staveniště, na Komořanský nevim. když se opravilo po povodních byla upřednostněná stavba D47 a na víc jak jednu stavbu takového rozsahu nemá tenhle zkorumpovanej stát prostě peníze to je holej fakt. v momentě kdy se blíží dostavba této dálnice se přesouvá objem peněz na stavbu, resp. pokračování R1.
jen tak mimochodem od 89 roku nikdo neřeší problém zvaný Suchdol, dke měl ústit severní trasa městské okruhu nebo li přemostění z bohnic přes vltavu na suchdol. to je důvod ukončení čtyřpruhu na trojou. kolega tam ten rok končil na sklopce a mistr mu povídá... od novýho roku přijdou mostaři a udělaj most do suchdola. v cinkotu klíčů to však zaniklo. škoda.
všude na okolních silnicích, břežany apod. se dal zákaz a místní maj klid. jak tomu přijdou lidi žijící okolo spojky ? to nikoho nezajímá, že ty jsou zvyklý, jejich děti můžou dejchat smrad , protože to nejsou děti těch lepších co žijou v suchdole a na jihozápdním okraji Prahy.
všude stojí satelity, sklady na stávajících komunikacích nikdy nikdo nikoho nedonutil investovat do vozovek tak aby byla větší průjezdnost popřípadě z tohoto důvody stavby vůbec nepovolil. prachy, prachy prachy,
to je celý co za tím vším je. drahá výstavba ? ano je ,ale proč když se na každym kilometru namastí někdo tak, že jeho dvě pokolení nemusej dělat ? možná trochu přeháním,ale jenom trochu. co politikum dovolíme to oni dělaj a my po zásluze trpíme. mohl bych více napsat,ale jenom anonymně .
no a zpátky k jižní spojce. až někteří trochu došlápnou ten plynovej pedál na barrandovskym mostě aby místo pěti kamionů projelo sedm bude to taky lepší.

takže ještě jednou jižní spojka je městský okruh , komunikace financovaná městem , nepleť te si tohle s obchvatem jehož výstavbu financuje stát jako u každýho jinýho města
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř kvě 06, 2009 6:47 am

bonnek
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 04, 2009 5:33 pm
Bydliště: Praha-Hostivař

jižní spojka

Příspěvek

Mates určitě máš pravdu o tom jak to bylo a jak to je, ale momentálně se ta spojka jako městský okruh bere a to i oficialně. Koukni jen co tam máš za značky. Když to budu brát jen podle toho jak je stavěná Novořeporyjská...... Ať nikdo neříká,že nebylo bráno v úvahu,že zrovna tam nepovede obchvat. A to ta ulice není zas až tak stará. Stejně jsou tam jen dva jízdní pruhy. Mě ale o tohle ani nešlo. Jen jsem chtěl připomenout to,že i jinde se stojí v kolonách a ne jen v Praze.


73 Bonek
CB President George, anténa 1/2 SIRIO GPS 27
stř kvě 06, 2009 8:26 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to máš v každym případě pravdu
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř kvě 06, 2009 8:57 pm

bonek
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 03, 2009 8:37 pm

Příspěvek

Ahoj všichni. Máme tady konec prvního měsíce v novém roce a tímto chci všem dodatečně popřát hodně štěstí, zdraví a mnoho kilometrů bez nehod v roce 2010 za celý Infokanál Praha.
Když jsme se s Petrem na kopci ohlédli za rokem minulým ,došli jsme k závěru ,že bude potřeba udělat určité změny v systému podávání infa.
Za prvé chci všechny poprosit, choďte na kopec VOLAČKAMA. Dokáže to Martin Háje(Mates),Kačer,Lenka Liberec a další jedinci, proč to nedovedou ostatní ?? Takhle se to vážně nedá. Když řekneme pojď na kopec, jde do sebe např. 3,4,5 lidí najednou a je z toho pěkný guláš. S volačkou si vybereme toho nejsilnějšího a volačkou ho vyzveme. Pak se předpokládá ,že do toho ostatní nebudou krafat a například budou vědět,jak jede to či ono, na co se chtěli zeptat. Takovou Jižní
spojku potom můžeme hlásit co minutu. Od měsíce března budeme brát jen dotazy s volačkou(díky za pochopení)
Za druhé chci všechny poprosit co chtějí spolupracovat, aby když vidí nějaký problém(odstavené auto v odstaváku, bouračku a pod.) i když nepřekáží, nahlašte nám to. Je to pár dnů ,co kolega měnil pneu na D1 a smetl ho další kamion.....Sámo, že po dálnici nejezdí jen češi a né každý má CBčko. Ale to jsou další různé věci....
Za třetí chci poprosit všechny co CBčko mají, aby po Praze a okolí používali i jiný kanál než 10ku(např. řešení pracovních problému a pod. v koloně) Nám stačí, že to záměrně ruší i pár mamlasů tady z Prahy. To asi každý zaznamenal. Nechceme si tímto dělat nárok na 10. kanál samozřejmě, ale opravdu to chce nějaký systém a řád.
Za čtvrté, zapínejte nebo přepínejte staničku na 10 včas před Prahou. Kdo to má seřízené, tak slyší info už např. v Lovosicích. Tudíž, dávno ví jaký je průjezd Prahou.
Jsem si vědom, že se to někomu nebude líbit co píšu, ale okolnosti si to žádají. Koukněte na Michala Brno, ten je dokonce někdy i sprostej což být nechceme a Petr na kopci tuplem ne.
Já děkuji všem. 73 Bonek Praha

Ps: Každý internet nemá,takže s tím seznamte i další kolegy řidiče. Díky
CB info Praha CH 10, Ranger RCI-2950 DX,Albrecht AE 8090, President George ,President Walker, President Herbert, Elix SY 101, TTI TCB 770,TTI 1100,scanner Uniden UBC 30XLT + Uniden UBC 800XLT, President Black Pirate 5R, Sirio GainMaster, Sirio TURBO 5000
ned led 24, 2010 3:04 pm

Helena

Příspěvek

Bonku, prosím tě, co to je volačka?
ned led 24, 2010 3:12 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

volačka je obecně jmeno pod kterým se ozýváš na CB já třeba mám martin blovice nebo martin440 podle toho kdo tě volá když s někým mluvím tak mu třeba přeju hezkej výnked i tobě a nakonec se "podepisuji" tj. martin blovice nebo u lidí z fora martin440 tak nějak -snad je to správně :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned led 24, 2010 3:41 pm

bonek
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 03, 2009 8:37 pm

Příspěvek

potvrzuji :)
CB info Praha CH 10, Ranger RCI-2950 DX,Albrecht AE 8090, President George ,President Walker, President Herbert, Elix SY 101, TTI TCB 770,TTI 1100,scanner Uniden UBC 30XLT + Uniden UBC 800XLT, President Black Pirate 5R, Sirio GainMaster, Sirio TURBO 5000
ned led 24, 2010 4:25 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Když se řekne"Pojď na kopec", tak se předávájí info? Často slyším tuhle hlášku a pak už nic, tak nevím, jestli si přeladíte nebo co to vlastně znamená.
ned led 24, 2010 9:39 pm

bonek
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 03, 2009 8:37 pm

Příspěvek

No právě to je ono. Řekneme "pojď na kopec" a jde do sebe několik stanic. Pak slyšíš jen nějakou zkreslenou modulaci. Každý to jistě zná. Je pak jasné, že není na co odpovídat a není co slyšet. Info se podává jen na kanálu 10, nikam se nepřelaďuje. Maximálně když je nás na infu víc a někdo potřebuje navést na adresu.Jinak se snažíme každého odbavit.
CB info Praha CH 10, Ranger RCI-2950 DX,Albrecht AE 8090, President George ,President Walker, President Herbert, Elix SY 101, TTI TCB 770,TTI 1100,scanner Uniden UBC 30XLT + Uniden UBC 800XLT, President Black Pirate 5R, Sirio GainMaster, Sirio TURBO 5000
pon led 25, 2010 5:16 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Takže, když mi řekneš Pojď na kopec, tak jsem jakoby na řadě a mám mluvit. Pochopil jsem to správně?
pon led 25, 2010 6:46 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

:lol: ale nejdřív musíš ty říct "výzva na kopec"...a pak už to do tebe budou sypat jako z radiožurnálu. Dneska jsem kolem 6 ráno projížděl z D8 na D5 a Peťa fungoval výtečně, akorát se probouzel :wink: zdravím
pon led 25, 2010 6:53 pm

Odpovědět

Zpět na „Česká Republika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů