Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Ztracené fotky

Příspěvek

Zálohovala jsem si z pc všechny fotky, protože se kvůli čemusi (nerozumím tomu) musel vymazat a znovu nainstalovat Windows. Teď jsem si je z CD "vracela" do pc a zjistila jsem, že mi chybí letošní rok. Jsem si jistá, že jsem to vypalovala, ale ať hledám, jak hledám, nenašla jsem. (mezi zálohováním a "vracením" fotek uplynul měsíc) Slyšela jsem, že prý se to ještě dá nějak dohledat přímo na hardwaru. Našel by se tady "kouzelník", který to umí a dokázal by mi poradit? (Věřím že ano) :)
stř dub 21, 2010 8:45 am

Uživatelský avatar
MichaelP
Příspěvky: 161
Registrován: čtv úno 18, 2010 7:55 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Fotky by se daly dohledat jen v případě,že nebylo provedeno formátování harddisku.
stř dub 21, 2010 8:59 am

Mr.Kaku
Příspěvky: 656
Registrován: stř lis 25, 2009 7:43 pm
Bydliště: Příštpo,okr.Třebíč

Příspěvek

má pravdu,předsedo
stř dub 21, 2010 9:07 am

fatal_netware

Příspěvek

Fotky ( ztracené soubory ) se dají dohledat za určitých podmínek a některé snižují pravděpodobnost nalezení:

1) využití kapacity harddisku, jestliže máš v současné době, nebo jsi měla v období mezi instalací windows dneškem zaplněný harddisk na 90%, máš míň jak 5% naději, že ty fotky najdeš ( v tomto případě bych se o to nepokoušel ). Jestliže máš v současné době, nebo jsi měla v období mezi instalací windows dneškem zaplněný harddisk na 50% a míň máš pravděpodobnost 40% ( možná víc podle zaplněnosti disku ) na obnovení dat.

Od bodu 1) je závislá veškerá obnova.

2) Jestli jsi formátovala při instalaci harddisk, tak jsi snížila pravděpodobnost obnovení, ale není to nemožné zkusit, jen to bude náročnější

3) Jestliže jsi při instalaci změnila FAT, tak jsi snížila ještě více pravděpodobnost obnovení, ale není to nemožné zkusit, jen to bude ještě náročnější než při bodu 2)

4) Časový odstup od poslední instalace. Jestliže je to víc jak měsíc, tak každý OS swapuje čímž ještě více snižuje pravděpodobnost obnovení dat.

Jestliže mi popíšeš Tvou situaci v návaznosti na mé body 1) až 3), tak Ti mohu napsat možnosti obnovení a jak.

Pro ostatní: ZÁLOHOVAT ZÁLOHOVAT ZÁLOHOVAT Ztracená data jsou většinou už na dobro ztracená. V současné době zálohovací harddisk alternativně jiné médium je podle mě samozřejmostí. DVD a CD disky nepovažuji za zálohovací médium spíše vyjímečně jako doplněk k zálohovacímu médiu.
stř dub 21, 2010 9:33 am

Mr.Kaku
Příspěvky: 656
Registrován: stř lis 25, 2009 7:43 pm
Bydliště: Příštpo,okr.Třebíč

Příspěvek

předpokládám,že si ty windowsy nepřeinstalovávala sama,takže tvůj bod č.3 bych vyloučil... :wink:
a s tou zálohou na CD nebo DVD plně souhlasím. mnoho lidí se po čase diví,že jejich CD-DVD zálohy nejdou ''přečíst'' nebo tam soubory prostě nejsou.
stř dub 21, 2010 9:40 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro Mr.Kaku
Život mě naučil počítat s maximálními možnými okolnostmi, proto jsou mé příspěvky maximálně obsáhlé popisující i jiné možné varinaty. Přesto děkuji za Tvé předpoklady, mě by více zajímala odpvěď od Šedý Vlčák.

Jinak si myslím, že by toto vlákno mělo být spíše někde v technických tématech např. počítače ......
stř dub 21, 2010 9:46 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

pro fatal_netware:
abych pravdu řekla, já tomu vůbec nerozumím.
Jen vím, že disk je zaplněný méně než 50-ti %.
Jestli byl harddisk formátován nebo byla změněn FAT, zjistím. Zavolám tomu, kdo mi to přeinstalovával.
stř dub 21, 2010 10:19 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

pro fatal_netware:
formátován byl prý jen oddíl c.
a na disku prý vůbec není FAT, ale ntfs. Ty snad víš, co to je.
A protože jsem fotky měla na "céčku" v dokumentech, tak už je to asi fakt pryč, co?

Ale i tak moc díky za tvoje rady.
Jak dostanu výplatu, letím koupit extérní harddisk:-)
stř dub 21, 2010 10:50 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro Šedý Vlčák:
Ta část disku C: je jak velká a kolik je zaplněna a kolik byla maximálně zaplněna?

Nebudu Ti mazat med kolem pusy, protože máš velmi malou pravděpodobnost obnovit právě ty fotky, které hledáš. Záleží na kolik si ty fotky v tomto případě ceníš. Nejednodušší varianta je zkusit zavolat na některou z těchto firem:
http://www.datahelp.cz
http://www.pocitacovapohotovost.cz
http://data112.cz/
http://www.recoverycentrum.cz/
( vygooglovat se dá spousta dalších )
a popiš jim situaci co se Ti stalo a zeptej se jestli by do toho šli a jestli ano tak na předběžnou cenu a taky na pravděpodobnost nalezení souborů. Podle toho se rozhodni.
Podle mě ta pravděpodobnost je hodně malá, ale hlavně jsou to tvé fotky a záleží na Tobě kolik do toho chceš investovat.

P.S. Protože jsem ze starší školy tak my jsme Boot sektoru VBR a Master boot record MBR, říkávali zkráceně FAT ( FATka ) i přestože existovaly již v té době i jiné souborové systémy. ( odborníkům se omlouvám za zmatečnou informaci )
stř dub 21, 2010 11:52 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

ukazuje mi to 20,5 Gb a zaplněno je 9,7 Gb.
Díky za odkazy, určitě to zkusím, aspoň se poinformovat.
stř dub 21, 2010 12:07 pm

Uživatelský avatar
John 15
Příspěvky: 210
Registrován: pát čer 20, 2008 11:12 pm
Bydliště: Bojkovice

Příspěvek

Vidím, že se fatal_netware v této problematice celkem orientuje, tak se obrátím taky s prosbou. Mám externí hardisk AData NH92 a přestal fungovat. Při otevření disku vyskakuje hláška, "Disk X není naformátovaný. Chcete jej naformátovat?" Mám tam celkem dost filmů, tak bych chtěl poradit, jestli se dají nějak vytáhnout?
stř dub 21, 2010 4:29 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

jen pro zajímavost: volala jsem na tu Počítačovou pohotovost a dávali mi tak 2% šance, že něco najdou.
Nejradši bych se vyliskala....byli to fotky mých malých dětí...však víte, jak ti prckové rychle rostou a mění se... a teď je to v pr...li.
stř dub 21, 2010 4:35 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro John 15:
V Tvém případě se těžko radí na dálku. Po jaké činnosti, se začal ten disk takhle chovat? Nebo dá se přiřadit datum od kdy se tato hláška začla objevovat k něčemu co jsi dělal na PC nebo s diskem?
Hlavně ten disk neformátuj. Zkus ho připojit přes USB k nějakému jinému PC, nebo laptopu, aby jsi vyloučil, že je chyba na PC ( laptopu ). Nejlépe by bylo kdyby jsi to připojil k jinému PC ( laptopu ) třeba i s jiným operačním systémem. A jestli se toho problému nezbavíš a bude to stále házet hlášku "Disk X není naformátovaný. Chcete jej naformátovat?" tak zkus zavolat na některou z firem které jsem uváděl v předešlém příspěvku. Čistě teoreticky mohlo dojít k pádu disku a tím k jeho poškození, nebo něco přepsalo ( poškodilo ) Boot sektoru VBR alternativně Master boot record MBR, nebo taky mohlo dojít nějakému poškození při špatném odpojování disku od PC ( laptopu ) těch variant je spousta.
A hlavně nemyslím si, že se v dané problematice orientuji, někdy mám třeba problém se orientovat cestou na záchod ;)

Pro Šedý Vlčák: Je ještě jedna varianta s daleko větší úspěšností jak těch fotek získat co nejvíce zpět:
1) projít všechny emaily, komu jsi ty fotky mohla posílat a poprosit je aby Ti je poslaly zpátky
2) zavzpomínat jestli si nějaké fotky někomu nepálila a nedarovala a následně je kontaktuj o vytvoření kopií
3) zavzpomínej, jestli jsi některé z těch fotek co Ti chybí nedávala například na ksichtoknihu ( facebook ), nebo twitr nebo jiné fóra, alternativně jiné prezentace a stahnout si je zpět.
4) zkusit prohledat ještě jednou všechny CD ( DVD ) jestli jsi náhodou jen to vypálené někam nezaložila
5) zavzpomínej jestli ty fotky nemohou být ještě na nějakém jiném médiu, například flash disku, SD kartě nebo jiné paměťové kartě
Když budeš mít štěstí, tak máš větší pravděpodobnost dohledání fotek, než z obnovy dat.

Pro nějakého Admina: přesuňte toto vlákno prosím Vás do technické sekce.

Pro ostatní: ZÁLOHUJTE ZÁLOHUJTE ZÁLOHUJTE a taky své fotky zveřejňujte na různých fórech a jiných sociálních serverech. Sice je uvidí skoro každý, ale kdykoliv si je při ztrátě dat můžete stáhnout zpět ;)
stř dub 21, 2010 9:21 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10889
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

malinkatý OT pro fatal_netwere

já nic zálohovat nemusím, protože můj počítač běží v naprosto ideálních podmínkách a v naprosté čistotě!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

i do klávesnice se mi vylilo pivo a kromě numerické části fuguje skoro všechno...

zkrátka mám vztah k hardweru :D
BES - běs
stř dub 21, 2010 10:05 pm

Mr.Kaku
Příspěvky: 656
Registrován: stř lis 25, 2009 7:43 pm
Bydliště: Příštpo,okr.Třebíč

Příspěvek

týý voe,tak sem si myslel,že jsem viděl hodně,ale tohle je fakt prasácký! :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hlavně že to hraje :lol:
stř dub 21, 2010 10:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jaha a 1 host