Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Výměna karty řidiče po uplynutí platnosti - novinka

Příspěvek

Dnes jsem nakráčela na magistrát, že zahájím proces výměny stávající karty řidiče za novou. Platnot končí v dubnu, bylo mi před měsícem řečeno že výroba trvá 2 - 3 týdny, takže akorát. Čekalo mě tam nemilé překvapení. Zmatené a nešťastné pracovnice na přepážkách ve vzrušené debatě zrovna řešily nové nařízení MD, tak mi ho hned předložily:
Podle nových směrnic lze s kartou na magistrát nebo jiné oprávněné místo přijít až v den, kdy končí její platnost a zažádat o novou. Stará karta je úředně zneplatněna, ale následujících 5 dní se na ni ještě dá údajně jezdit (!!!) a za těch 5 dní se řidič staví pro novou. :shock: :shock: :shock:
Jsem kliďas, ale to mě vytočilo, takže jsme dospěly k dohodě, že mi kartu zneplatní ihned (čili cca měsíc před uplynutím platnosti), podají tu žádost o novou a za 5 dní mi zavolají, že si pro ni můžu přijít. Neumím si představit, jak toto bude fungovat v praxi, když běžně řidiči MKD jezdí na 14 dní, řidčeji i na měsíc nebo déle do zahraničí. Sice se může podařit, že se pracně trefí s volnem do data, kdy mu stará karta skončí, ale co potom, když za 5 dní je v prostředku Španělska? Jak se má dostavit pro kartu? Lituju ty úřednice, ty si teď užijí - a shodně jsme zadoufaly, že ten nesmysl zase zruší (ale známe úřad...). Na stránkách MD o tom není zatím ani slovo, stále je tam uveden starý postup.
pát bře 11, 2011 12:04 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nemám co dodat, řidič který si nechal kartu vystavit dříve, tak mu nová karta platila až od data nového vydání.Kdo zvás si dovolí do zahraničí jet bez karty řidiče, nebo bez platné karty. :?:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát bře 11, 2011 6:57 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tacho a víš o tom něco bližšího? Nevykládají si to ty dámy nějak špatně? Už jsem neměla síly na další návštěvy úřadů (optat se třeba na krajské správě) a dotázat se na MD se mi nepodařilo přes nefungující podatelnu.
pát bře 11, 2011 7:05 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vím pouze, že řidič si nechal vydat novou kartu dříve, což mu umožnili, ale datum platnosti karty byl napsán až po této výměně.Bohužel tento řidič kterého kontrolovala policie ve španělsku zaplatil kauci 3800 euro.Období mezi vrácením karty a vydáním nové, bylo pěkně drahé.Nevěřím tomu, že se někomu povede měnit kartu v daném termínu a ten kdo to vymění tímto způsobem jak jsem psal, necht nejezdí do zahraničí.Žalujte toho, co tuto hovadinu schválil. :evil:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát bře 11, 2011 7:24 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Oni třeba za půl roku zjistí že to je špatné,tak zase udělají novelizaci,něco tam ty kancelářníci dělat musejí... :twisted:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pát bře 11, 2011 9:31 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tak už zjistili, že to je špatně a od pondělí 21.3. by měl proces výměny karty probíhat tak, jak je uvedeno v pokynech ke kartě nebo na stránkác MD. Tak pokud možno počkejte do pondělka, pokud se chystáte zažádat o novou, protože teď jsou všechny žádosti stejně pozastaveny. Ještě to v pondělí potvrdím, jestli to tak opravdu funguje. :wink:
čtv bře 17, 2011 4:03 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Nejnovější info z odboru dopravy: systém je ode dneška opět schopen skousnout normální postup při výměně karet. Dostatečně dlouho před skončením platnosti karty (podle typu práce tři týdny nebo třeba dva měsíce) se stavit na magistrátu nebo jiném oprávněném místě, zaplatit 700 Kč, přinést fotku (pozor, nesmí být stejná jako před těmi 5 lety), řidičák, občanku, stávající kartu, na místě vyplnit žádost. Dál na stávající kartu normálně jezdit a když je hotová nová, přinést starou na výměnu a odejít s novou.
Pozor - při vložení nové karty do tachografu mi nešly ručně doplnit činnosti, protože karta je úplně bez záznamu.
pon bře 21, 2011 4:27 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Za 2 měsíce mi končí platnost karty. Chtěla bych vědět, než tu starou kartu vrátím, mám si udělat výtisky za 28 dní? Nebo je jiné řešení? Dík.
pát čer 24, 2011 10:58 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jiné řešení je, ale nemusí se líbit všem kontrolám předložením souboru staré karty třeba na cd.Legální a platná varianta je pořízení výtisku z karty řidiče před odevzdáním.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát čer 24, 2011 1:51 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Tacho, díky za odpověď :thumbud:
pát čer 24, 2011 2:35 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Výtisky pořídit při vložené kartě řidiče a za kontrolované období kdy jste měli činnost na kartě.Všechny odpočinky doplnit ručně ze zadu na výtisky popřípadě potvrzením od zaměstnavatele.Musí vám sedět aktuální den a 28 dní zpět.Ten kdo si poctivě doplnoval ruční záznam odpočinku na kartu řidiče bude mít návaznost pouze v případě kdy karta byla každý den v tachografu.Na více dní si nechte vystavit potvrzení od vyndání karty do vložení a nebo na výtisky z vozidla ručním záznamem. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát čer 24, 2011 5:48 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

si někdo dělá prdel ne,to mám jako tisknout 28 dní a dopisovat volna jo.v dnešním svetě plného PC není nikdo schopen doplnit poslední měsíc na novou kartu :!: :?: :!: :roll: :think: :wall:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát čer 24, 2011 6:31 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nikdo ti nedoplní poslední měsíc na novou kartu 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát čer 24, 2011 6:40 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

to mi došlo,ale v dnešní době.no myslím že to vyřeší papír na měsíční dovolenou jen nikdo nesmí jít do vrchního :-) a bude.mě to čeká až v roce 2013 tak doufám že do té doby vyřeší jak to udělat poněkud rozumněji.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát čer 24, 2011 6:49 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To jsem měl dvakrát po sobě u polského a slovenského řidiče.Papír na dovolenou ale přitom z dat z tachografu bylo zřejmé že jezdili.Oba dva dostali kauci po 50 000 tisících na místě bez možnosti pokračovat bez zaplacení v další jízdě.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát čer 24, 2011 6:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů