Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

30 km/h do kopce jezdím když mám na soupravě 30 tun :-)
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
sob bře 26, 2011 4:16 pm

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

Příspěvek

KLUCI NEBUDEM SE HADAT ALE ŘIKAT ŽE LIAZ MÁ MALÝ NÁKLADY JE BLBOST.VEM SI SPOTŘEBU NA 100KM,VEM SI ŽIVOTNOST AUTA A DÍLU.V ČSAD ŠLA LIAZKA VE 150 000 KM Z KAMIONKY NA VNITRO A CCA V 250 000 KM NA REPAS.PÍŠEŠ ŽE ŘIDIČ TO NECHAPE ALE CO MÁ CHAPAT UŽ NEPÍŠEŠ.MÁ CHÁPAT ZNIČENÝ ZÁDA,STRES KAM A JAK DOJEDE A JESTLI STIHNE TERMÍN ? LÍTAL JSEM S NÍ TAKY, VÁLEL SE POD NÍ A BRAL TO JAKO SOUČÁST SVÉ PRÁCE KTEROU MAM RÁD .JSEM SI JISTEJ ŽE NEBEJT RUSKÝHO VZORU ZA BOLŠÁNA TAK JE LIAZ PODSTATNĚ DÁL ALE BOHUŽEL, BYLA ŠPATNA DOBA.
čtv bře 31, 2011 10:09 pm

Martin 19.33
Příspěvky: 267
Registrován: pon led 31, 2011 5:32 pm
Bydliště: Brno-Venkov

Příspěvek

o tomhle se nemá cenu hádat...
čtv bře 31, 2011 10:31 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mě se vybaví auto s kterým jsem absolvoval autoškolu. Byla to 150 sklápěč a zpočátku jsem na ní nadával, ale později jsem změnil názor.
Liazka byla dobré auto na naučení zejména dávkování meziplynu, pro začátečníka to bylo ideální.
Hlavně mě nakamenujte je to můj názor. :D
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pát dub 01, 2011 11:48 am

Uživatelský avatar
TATRATRUCKER
autobusák
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 16, 2010 10:57 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

LIAZ je první auto se kterým jsem poprvé oficiálně brázdil cesty. Nejprve v autoškole s LIAZem 150 sklopkou a pak 110ky u popelářů a též jedna 150 4*4 jako ramenový nakladač kontejnerů. Tvarově se mi dost líbí ještě i ted. Na naučení bych tak řekl největší peklo,kdo zvládne LIAZ zvládne vše..neznám jiný auto kde při řazení přes půlky musím i nahoru dávat meziplyn :lol: :lol: . Ae nedám na ni dopustit a rád bych se s ní jěště někdy svezl,mám občas možnost akorát řídit hasičského trambusa - Š706 RTHP a to je taky svezení,hlavně ten vzduchový posilovač řízení 8) ..a technická vychytávka která je u LIAZky krok zpět jsou vzduchové ventily na řazení uzávěrek,náhonu na předek apod., u LIAZu ty elektropneumatické cívky jsou za trest,věčně nějaká nešla..no a když se řekne LIAZ vytane mi na mysl tento obrázek
Obrázek Byla sice záložní ale strašně rád jsem sní jezdil,i když prd uvezla a blbě se s ní manévralo v úzkých uličkách mezi autama protože byla dlouhá...

Jinak jsem měl tohle

Obrázek
A občas tohle brko 8) :D
Obrázek
Vše co má kola..momentálně autobus.
---------------------------------------------------------------------
Dříve LIAZ TATRA AVIA a všechno možné
Škoda 100L - veteránek
Škoda Fabia 1.4MPi
pát dub 01, 2011 2:13 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

Mne sa pod slovom LIAZ vybavia 3 ocove supravy co s nimi chodil. Prvá ťahač 110 so sklapacim navesom S2, druha valnik 110 s 3-osakom Brandysakom pod plachtou, tretia valnik 122 s 2-osakom BSS na prepravu pilovín. Ale bolo ich samozrejme vela.
Inak co sa vratim k tej spolahlivosti, pytal som sa oca aj jeho kolegov a ty mi potvrdili ,že fakt až taka nebola, ale inak si ju vychvaľovali. Ked si chcel ostat doma tak si stacil jej daco spravit a si ostal cez vikend doma a mnoho inych.

Jedno príslovie ocoveho kolegu:

Co mam z toho ked je miska nova a prazdna, ked bola miska stara a obitá, bola vzdy plná. ( reakcia ked nahradila Liazku nova Scania 124)
pát dub 01, 2011 7:49 pm

henk
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 01, 2011 4:56 pm
Bydliště: velke popovice

Příspěvek

okamžitě se mi vybaví pořad nějake problemy :x když to rano člověk natočil tak to jako kdyby zahodil dymovnici :lol: a popojet se nedalo protože vzduch to jaksi nedrželo :!: A byvaly časy že v Německu po nas po delšim stoupani hazeli zapalovače :lol: neřikam že to bylo špatne auto ale zaplatpanbu že je pryč :roll:
sob dub 02, 2011 1:55 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jojojojojojojo poslední měsic jí začínám čím dál tím víc nesnášet
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
ned dub 03, 2011 8:35 pm

Uživatelský avatar
pavelbuggy
Příspěvky: 705
Registrován: sob úno 26, 2011 6:41 pm
Bydliště: Králíky

Příspěvek

Kluci já myslím že každá značka má něaké mouchy ale Liaz to je unikát, já měl jenom Matesa ale to mě stačilo :oops:
ned dub 03, 2011 8:49 pm

dejva105
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 13, 2011 12:33 pm
Bydliště: Bedřichov

Co se mi vybaví?

Příspěvek

Když se řekne LIAZ vybaví se mi krása, její jedinečný zvuk, svištění turba, funění pod kopcem :D , hezké počasí, žně, pařák v kabině, luxusně odpružené sedačky, dobrá nálada. A taky taková smutnější "tvář" Matýska a silná, odhodlaná, dobře naladěná "tvář" Lízy 150 sklápěče. Je to radost na ni pohledět, jak stojí zaparkovaná pod přístřeškem a čeká na příchod řidiče. :) :) Vždycky svá.... :D A taky jedna věc. Lízy tahají těžký a hnusný náklady už řadu let, některý nemohou ani do kopce vyjet. Jsou špinavý, neudržovaný a vozí napr. asfalt. Ale když tak jdete lesem a před kopcem vydíte Lízu, tak pak slyšíte tu sílu a odhodlání, se kterým vzdoruje tomu převýšení. LIAZ je nezapomenutelná značka. Je to srdeční záležitost!!! :D :D :D :) :) :)
čtv dub 14, 2011 7:25 pm

burny
Příspěvky: 161
Registrován: stř črc 09, 2008 10:11 pm

Příspěvek

souhlasím ;-) parádně napsané :-) a nevím, co pořád máte s tou spolehlivostí, už to tu bylo tak 100x, že jde v první řadě o zacházení a za druhé o díly :-) neříkám, že je to zlaté auto ale svou práci udělá :-) PS: chsi vidět ty zahraniční pojizdné trsátka, jak budou složit ve 20ti letech :-)
čtv dub 14, 2011 7:55 pm

br2000
Příspěvky: 66
Registrován: sob úno 19, 2011 9:43 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Příspěvek

devja105:
opravdu krásně napsaný :D, že by další "soused Liazák" z Bedřichova? :D
čtv dub 14, 2011 8:09 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

nj pod liazkou se muselo furt ležel a dokazali se na ní kromě věci co se kazily pravidelně pokazit věci které se snad na jiným autě pokazit nedokažou :-D ale měla jen 5kvaltu a ještě pulený takže celkem deset....od 4ky nahoru už ty kvalty byly docela dlouhý, a odpružení tvrdý jak zavodní wrc :D a valník liaz když sem jel prázdny třeba v jeseníkách nebo někde jinde v serpentýnách byla paráda :lol: :lol: v kombinaci s prasklým lankem AZR brzd, to byla zavodní jízda :D :D prostě super až na komplet rozházenou kabinu vlivem odstředivé síly sem takové jízdy miloval :lol: lepší jak kdejaký seriový osobák ..proto jsem tehdy začal stavět "zavodní auto" :-D s liazkou sem poprve objevil kouzlo tvrdých zavodních podvozku :D :D :D to když jedu solo s magnumem valník 440 16kvaltu je sice fajn ale kvylty kratky a řadim pořád jak idiot..podvozek na měchách se nenaklaní jako liaz ale je až přiliš jistý bez nějake zpětné vazby, kabina se houpe ale překvapivě při stejne rychlosti prujezdu si připadam pomalejší a věci v kabině nelítaj.... :D :D :D :D postě už to neni takovej požitek....na druhou stranu má to i jisté výhody pči cestě na D1 bych už liazku nechtěl :D :D páč mi zuby drnčí ještě teď jak si na to vzpomenu :D :D i když všichni nadavaj časaem si stejně vzpomenou jen na to dobre, nikdo nevzpomína jak kur.oval když měnil starter atd...ale většině co v liazu jezdily a po delší době by se vní zase svezli by vykouzlila usměv na tváři :) :D
čtv dub 14, 2011 9:06 pm

Uživatelský avatar
TATRATRUCKER
autobusák
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 16, 2010 10:57 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Kony: Naprostý souhlas,když jsem odcházel od té firmy byl jsem štastný že se LIAZa zbavuju a ted bych se sním velice rád svezl :D:D.
Vše co má kola..momentálně autobus.
---------------------------------------------------------------------
Dříve LIAZ TATRA AVIA a všechno možné
Škoda 100L - veteránek
Škoda Fabia 1.4MPi
čtv dub 14, 2011 9:20 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

otřu starou lízu doleju olej a vodu odkalím vzduchojemy, a budu dělat jízdy pro pamětniky stačí na chvili za 50 korun a zbohatnu jak se zájemci pohrnou :-D a nebo radši vybírat 100kč přece jen liazka docela žere :D :D ....jj asi se v sobotu naposledy v liazce svezu...teď pulroku stála a neměl sem zajem ale naposled se svezu než pujde "dál...."
čtv dub 14, 2011 9:44 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů