Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Vymena xenon za klasicke svetlo FH 12 420

Příspěvek

Nazdar chlapi chcel by som sa spytat ci nema niekto skusenosti s vymenou svetiel za xenony. Chceli by sme vymenit na nasom volve svetla pretoze majitel pred nami zrejme predok tukol svetla ostali popraskane, zalepili ich ale vosiel tam prach svetla nesvietia poriadne su ako lampase... tak sme pozerali ceny xenonov a rozmyslame vazne nad nimi ale... nevieme ci je potrebne zapisat ich do technicaku pokial chcme kupit komplet cely svetlomet, ci je potrebne nejaka zmena elektroinstalacie, zmena alternatora, a či počítač nebude vypisovať žiadne chyby. Jednalo by sa o Volvo FH 12 420 2004. Uvítam každú radu, pokiaľ by šlo len o výmenu celeho svetla bol by som rád.
Ďakujem
ned zář 25, 2011 7:44 pm

netopyr
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 15, 2008 6:03 pm
Bydliště: kousek od Jihlavy

Příspěvek

ano, dělal jsem to na svém, jenom jsem musel před zdroje xenonú dat relátka aby to chodilo a nehlásilo chybu
A čím je tvůj tatínek? Netopýr - on létá v noci.
čtv lis 10, 2011 6:19 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

V techničáku by to malo byť zapísané . Kolega s tým mal problem bo to tam nemal . Ak to nie je originál radšej treba zájsť na fízliareň a dať to dopísať .
čtv lis 10, 2011 6:39 pm

Uživatelský avatar
shella
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 16, 2010 12:15 pm
Bydliště: Banská Bystrica / Wexford

Příspěvek

ides davat original volvo xenonove svetla alebo do povodnych halogenov davas prestavbove xenon sady?

kazdopadne lepsie je to zapojit cez relatko a solo poistku, jednak sa predide chybovemu hlaseniu na palubnom pocitaci (ktore ale nemusi nastat pokial ma xenon riadiacku s chipovou kontrolou) ale tiez sa zamedzi nahodnemu preblikavaniu xenonov

toto zapisovanie do TP je jedna velka slovenska komedia. organy chcu po ludoch aby si zapisovali do TP dodatocne montaze s tym ze sa ohanaju myslienkou ze pri fabricky montovanych komponentoch to auta v TP zapisane maju. blbost. pri vacsine aut co maju xenon z fabriky od nova som ho v TP zapisany nenasiel. podobne aj s day lights

ja by som na FH vobec neriesil zapis do TP
pát lis 11, 2011 8:11 am

Uživatelský avatar
shella
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 16, 2010 12:15 pm
Bydliště: Banská Bystrica / Wexford

Příspěvek

len tak zo zvedavosti, kolko penazi pytaju za origo xenon svetlo na FH?
pát lis 11, 2011 8:27 am

Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Příspěvek

no takze ludia takto to je ze nakoniec sme sa rozhodli pre normalne svetla hlavne koli pocitacu a neuznavam prerabky typu relatko kablik poistka uz len koli tomu ze je tam riziko poziaru a ozaj nerad riskujem ked nemusim taketo problemy, svetlo nas stalo jedno 2390 Kc v protire... a tieto xenony som nasiel na stranke tuto http://www.tirshop.sk/www-webareal-sk-t ... FH-12-16-R , zdalo sa nam to zaujimave tak sme mysleli ze by to slo ale vykaslali sme sa na to. co sa tyka zapisania do TP, mame ine auto co ma xenony a v technickom neni ani ň o nich tak toho by som sa vobec nebal... keby mi povedal ze nemam napisane povedal by som policajtovi ze je to tak od nova moje slovo proti jeho.. nevyhadali by sme sa nech mi to dokaze... Co sa tyka novych svetiel svietia niekolko nasobne lepsie ako tie stary nakolko tie stare asi posledny majitel otukal a vosla do nich spina zhorsila sa svietivost.. takze sme spokojny aj s tymito vysledok je taky aky sme pozadovali... :)
sob lis 12, 2011 6:19 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

No tak super aj si ušetril :D A tá cena tých xenónov bola celkom v pohode .
sob lis 12, 2011 6:35 pm

Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Příspěvek

no pre tu cenu sme nad nimi rozmyslali ale zase ked to tak vezmes najskor neboli original,neviem ako by to svietilo ci by to zase neosvetlovalo ludi oproti, je to pekne ale ak to nie je ako to ma byt neviem ci to ma nejaky vyznam :)
sob lis 12, 2011 11:54 pm

netopyr
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 15, 2008 6:03 pm
Bydliště: kousek od Jihlavy

Příspěvek

já jsem kupoval original xenony za cca 8500, obyčejný světlomet bych měl za 2500, ale po tom co jsem namontoval horní rampu tak jsem po přepnutí z dálkových nic neviděl, jinak řešení s relátkem je dle originálu z Volva - když se podíváš na rozmístění pojistek a relátek do příručky najdeš si je tam
A čím je tvůj tatínek? Netopýr - on létá v noci.
ned lis 13, 2011 6:14 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů