V případě problémů s fórem, připomínek či dotazů použijte prosím tuto sekci.

Moderátoři: martin_100, Olda, david

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

sváma je legrace,jen jestli nejste oba politici :wink:
2x Nissan atleon 210
sob kvě 05, 2012 10:51 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Aha, takže na školení mám vykládat, že řidiči mají právo na doplacení přesčasů a ještě je učit počítat kolik si můžou vysoudit. :roll:
Je vidět, že jsi opravdu Síbr.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
sob kvě 05, 2012 10:55 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

tacho

Příspěvek

No to zrovna nemusíš, ale šířit tady, že když řidič udělá výkon 13h, tak nemá nárok na zaplacení 13h směny, protože to podle 561 není práce přesčas, by jsi nemusel.

Pokud to chceš dneska už zapřít, tak si vzpomeň na svoje dávné příspěvky, které jsi pro jistotu všechny smazal. Nebo to už dne jsi ochotný potvrdit?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob kvě 05, 2012 11:00 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Síbr

Příspěvek

Tobě potvrdím letenku někam na neobydlený ostrov, bez zpátečního návratu a hlavně bez přístupu na internet. :lol: :lol: :lol:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
sob kvě 05, 2012 11:05 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

tacho

Příspěvek

Jo a další blud. Že prý, když je řidič v práci a během směny zrovna nesedí za volantem, protože řídí jeho kolega z dvojičky, tak prý je podle 561 v pohotovosti a nemá nárok na mzdu. Prý jen 10% mzdy za pohotovost. Věřím že to by bylo pro podnikavce v dopravě super.

PS: Já tě nechám klidně tady v ČR a klidně můžeš psát na netu co chceš. Protože já tě mám prostě na háku.
Nebudu tě špehovat, pomlouvat, ani jinak pronásledovat, protože mi za to prostě nestojíš.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob kvě 05, 2012 11:11 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

všichni a spol....

Příspěvek

prosím...velmi prosím a hřbet ohýbám :roll: jděte do prdele..... vo co vlastně gou????? odpovím sám vo HOVNO..O SRAČKY-..... se šibrem v některých věcech naprosto souhlasím...ovšem forma a možnost realizace "jeho postupů" je naprosto jinde... k Tachovi chodím na školení a troufám si tvrdit, že je to nej , co se dá v CZ najít... i když netvrdím, že jiní nejsou kvalitní a poctiví....z jedné strany se tady snaží někteří pomoci .... a "druhý asi také" ale dělá to formou pro některé naprosto nepřijatelnou a neakcepovatelnou.... není na čase se kousnout do "prdele" a udělat kompromis???? pan " právník" a nemyslím to škodolibě bude radit a "kázát" ve svém chlívku a nebude komentovat odborné komentáře firmy, která se vzděláváním /dopravním/ zabývá ...a to velice dobře a naopak tato firma si myslím, že je pod její důstojnost reagovat na "náměty " i když některé opodstatněné .. to nechá "plout" :?: :?: :?: rozdílnost názorů tu bude vždy..... řešeních je mnoho.... jde o to vybrat to,,,, aby jsme zůstali.... normální běloši :?: :?: :?: :?: lidmi :?: :?: řidiči :?: :?: .. nechám na Vás všech... kdo chce radit i když špatně někdy ..najde posluchače i naopak ... buďme "běloši" a lidi a né tlupa pitomců.... pardon za OT ..tak to vidím já ...doufám že budu pochopen tak, jak to myslím, a snad sem se nevyjádřil blbě či nesrozumitelně :wink: :wink: :wink: jsme jen lidi ... blbý , chytří,,, trubky i mistři ... i méně chápaví.... :wink: mužete mě plísnit , nebo nadávat, ale není na čase trochu si spíš pomáhat než na sebe házet jen špínu???? děkuji těm, kteří to přečtou a zamyslí se aaaa nechají emoce spát :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob kvě 05, 2012 11:27 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Nikde sem nečetl, že by TACHO tvrdil, že 13 hod. není přesčas i když za určitých okolností opravdu není. To samé platí o pohotovosti a nároku na mzdu.
K pohotovosti takto to měla jedna firma kde vše bylo přesně podle ZP(a jak od tamtud řidici utíkaly) a dokud řidiči neřekly že nevyjedou a nevyjely žádný právník a nebyl jen jeden ani DASka nepomohly - nemohly vše bylo podle zákonů.
Jinak na školeních TACHO upozornuje na nutnost přepínání tachografu a to nejen z důvodu silničních kontrol, ale i z důvodu prokázání pracovní doby a tím i přesčasů.
Ohledně nesmyslného výpočtu pracovní doby, to zde vyvracela spousta lidí naposledy uživatel strejdaMarek opět bez výsledku.
Vtěchto případech pokud řidič na tyto rady dá, se vcelku nic neděje maximálně ze sebe udělá "blbce".
V případech kdy radí blbosti ohledně sociálních předpisů, a že jich není málo už nastává problém - řidič uvěří, v lepším případě dostane "pojeb" v horším zaplatí pokutu a hrozí mu ztráta řidičáku.
Taková otázka,co by se stalo nebo následovalo kdyby to co předvádí ve firmách a jinde skusil v tématu Tatra?
ned kvě 06, 2012 6:58 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

musím uznat že Martin440 má recht.
i já prošel určitým martýriem zde na foru,kupodivu nakonec pochopily i ti co pochopit nechtěly.možná přispělo k tomu že se stalo to o čem jsem psal.
osobně nejsem zastánce jakýchkoliv zákazů,příkazů a podobných nesmyslů.proto bych osobně ani nezakazoval uživatele Síbra,i když on si o mě myslí to nejhorší,vkládá mi občas do úst to co bych nikdy nenapsal,neřekl.když mu položím otázku tak mi odpoví že semnou nemá smysl dikutovat páč jsem z kanceláře,ale i tak pokud bude dodržovat režim tohoto fora,změní trochu rétoriku,a dá tomu větší smysl,najde pochopení i pro ty co zrovna nemají vše podle zákona protože ví prd jak to tam či jinde funguje,a v neposlední řadě přestane lidem co to nemají podle ZP nadávat do blbců,tak si myslím že je k přehlédnutí. :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned kvě 06, 2012 8:28 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

?????

Příspěvek

Nepochopím našeho domácího právníka (Síbra), proč má snahu ve všech tématech řešit mzdy, přesčasy, zákoník práce a podobně. Napíšu odpověd na konkrétní dotaz a následně se od Síbra dozvím, jaký jsem zlatokop a jak řidiče uvádím v omyl, když jim neřeknu celou pravdu.

Kdyby měl Síbr nějakou praxi, co se týče samotného školení, tak nemůže psát takové hlouposti.
Psal jsem to několikrát, na školení se má řidič dozvědět pouze to, co potřebuje pro výkon své práce.
Jak by to vypadalo kdybych řidičům na školení předvedl několik způsobů, třeba v ovládání digitálního tachografu ? Ztráta času a na konec by to každého otrávilo.
Časově je školení omezené a každý moc dobře ví, jak dlouho člověk udrží pozornost. Školení má být přínosem a ne drbárnou jak vše stojí za h.....
:!:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
ned kvě 06, 2012 8:55 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Roadtrain

Příspěvek

Neublížím sobě a neublížím tobě. 8)

Už jen ta nadřazenost a neslušnost vůči všem a všemu. Na drbání je zde spousta jiných témat. Já si naopak zastávám svůj názor, že Síbr sem nepatří. Upoutávat na sebe pozornost tímto způsobem, není v ničem prospěšné.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
ned kvě 06, 2012 9:06 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Martin440

Příspěvek

Přehlížet to lze do nějaké meze. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
ned kvě 06, 2012 9:21 am

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Já už jsem šíbra komentoval v tom jeho vlákně. Leze mi na nervy jeho levicovo odborářský aktivizmus (a to i obecně u jiných a jinde) a to že mladý a nezkušený by si jeho "rady" mohli vzít k srdci. Nicméně má právo vyjádřit svůj názor, ideálně někde v sekci "kuriozity"...
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
ned kvě 06, 2012 9:24 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

tacho

Příspěvek

Já si zase myslím že řidič, který nezná svoje práva, je pod stálým tlakem dispečerů a věří že ho můžou kdykoliv vyhodit, nebo mu nezaplatit, případně z výplaty strhnout cokoliv a kdykoliv a je ve stálém stresu z obavy o budoucnost i sociální jistoty svoji i své rodiny, není schopen jezdit bezpečně.
Souhlasím s tebou, že u tebe na školení se každý dozví jen tu část povinností a zákonů, která vyhovuje zaměstnavatelů, aby ji řidiči věděli. Ty ostatní zákony a souvislosti si musí každý zjistit někde jinde.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned kvě 06, 2012 9:42 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Síbr

Příspěvek

Takže ušetřené body a pokuty ve správním řízení, jsou pouze ku prospěchu zaměstnavatele :?: :?:

Přesně tak jsi to opět podal.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
ned kvě 06, 2012 9:56 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Uděluji dvojici TACHO.1 a sibr ocenění za aktuálně nejrychleji rostoucí téma na truck-forum.cz :lol: Achjo. Co kdybyste ve Vašem příspěvkovém ping pongu pokračovali v sibrově soukromé sekci, ať ty přenice jsou hezky pohromadě? :wink:
ned kvě 06, 2012 10:04 am

Zamčeno

Zpět na „Správa fóra, připomínky, oznamovna problémů s fórem “

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti