Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Autokosmetika. Osvědčené výrobky. Tipy rady triky

Příspěvek

Nevím jestli to tady je,ale každý máme nějakou zkušenost s prostředky na leštění,mytí,udržování interiéru i exteriéru,disky,gumy atd. Tady by to mohlo být všecko pohromadě.

U mě jednička na čistění interiéru. PULIMAX od MAFRY. super kvalita. Rozpouští špínu jak nic. :)
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
ned črc 22, 2012 10:26 pm

Trucker David
Příspěvky: 833
Registrován: úte čer 16, 2009 10:05 am
Bydliště: Na cestách/Praha/Lukavec

Příspěvek

Já už jsem vyzkoušel všechno možný, jelikož moje auto, to musí být leštěnka. :lol: Sheron, Sonax, Carlson a jiné, ale v poslední době mě nejvíce zaujal Coyote. Daleko levnější oproti Sheronu a daleko účinější. Zatím jsem vyzkoušel sprej na čištění a lesk iterierových plastů a sprej na oživení pneumatik. U obojího krásný a dlouhotrvající výsledek i příjemná vůně. Jinak leštěnku používám Turtle-wax. 8)
VW Golf IV - Trochu Dýmu Ignoruj
Volvo FL 240, Iveco Eurocargo 120E25 - Hanzalííík
Daf LF, Man TGL, TGA, TGX - firma z Prahe
Člen sdružení řidičů www.sdruzeniridicu.cz
pon črc 23, 2012 10:37 am

Gabriela

Příspěvek

Würth má taky dobré přípravky. Mám je odzkoušené a nemůžu si stěžovat.
pon črc 23, 2012 10:50 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano,taky používám výrobky od Mafry,na čištění plastů Pulimax a na palubní desku SCIC a nebo takové mléko na plasty s mačkacím rozprašovačem,to vydrží dlouho a dělá se s tím fajn :-)

S Coyote jsem měl taky dobré zkušenosti,s tím čističem plastů a oken-aktivní pěna :wink:

Na čištění disků má Mafra taky dobrou věs,jmenuje se Splendorlega,ale stejnou službu udělá i čistič hliníkáčů W5 z Lidlu,taky funguje dobře.

No a zašlé pneumatiky stačí vyčistit hadrem namočeným v lihu a budete zírat,guma bude zas jako nová,dá to práci,ale výsledek stojí za to :D

No a stromečky jedině Wunderbaum :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon črc 23, 2012 2:23 pm

Uživatelský avatar
Multi
Příspěvky: 466
Registrován: čtv črc 28, 2011 7:45 pm
Bydliště: SK

Příspěvek

Zdar chlapi,
potreboval by som poradiť nejaký trik pripadne tip ako dať dole zaschnuté lepidlo z nálepky. ked sme pred rokom strhli nálepky tak to vyzeralo dobre ale ostalo tam lepidlo na ktore sa počas roku prilepil prach. Zatial som sa do toho vôbec nepúšťal tak neviem či to ide dole ťažko alebo lahko ale predpokladám že obyč. vodou to dole nepôjde :D ak niekto viete prosím niečo poradte.
Obrázek
pon črc 23, 2012 8:09 pm

Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek

Já bych asi zkusil technickej benzín...
pon črc 23, 2012 8:11 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

ředidlo, nebo aceton,ale bacha ať ti nenaleptá barvu..Mě to šlo dobře tím ředidlem.
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
pon črc 23, 2012 10:18 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já bych to sundal lihem ten je nejšetrnější a umí toho dost,párkrát namočíš a pak drhneš,když to nepomůže tak ten benzín nebo ředidlo jak tady radí kluci :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon črc 23, 2012 10:33 pm

Gabriela

Příspěvek

Když jsem sundávala různé dálniční známky a nálepky ze skel,tak mi to šlo krásně technickým lihem... Pak jsem jen sklo opláchla vodou s clinem na okna a bylo hotovo :wink:
pon črc 23, 2012 10:41 pm

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Multi

Příspěvek

Na střeše bedny bych skusil ředidlo co to udělá z lakem ( nitro ) pokud tak pak cifem a houbičkou mám to vyskoušený ( drápance a různé nečistoty ) na kab. po ředidle Tempo + kombajn sundalo mi to i po reklamě světlé místa
pon črc 23, 2012 10:51 pm

Uživatelský avatar
Multi
Příspěvky: 466
Registrován: čtv črc 28, 2011 7:45 pm
Bydliště: SK

Příspěvek

Dik za rady, mám v pláne sa do toho pustit ešte tento týžden tak o výsledku budem informovať :wink:
úte črc 24, 2012 12:30 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

čistič na brzdy taky neni špatná věc :wink: jinak houbičku a cif bych na lak nikdy nepoužíval,to mi jednou udělala tchýně na octávce a lak byl v píč..

já používám tuty komponenty :wink: sakra,ještě mi tam chybí rain off :mad:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
2x Nissan atleon 210
ned črc 29, 2012 10:58 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Jak píše Tomik hlavně ne tu "ostrou" houbu, špína s tím jde dolů dobře, ale poškrabe se všechno, lak, plexi atd.
Nemám sice žádnou leštěnku, ale věřím Sonaxu - fantastické výsledky :)
pon črc 30, 2012 12:41 am

pon črc 30, 2012 12:44 am

Uživatelský avatar
Matthew \8/
buchta
Příspěvky: 1427
Registrován: sob led 30, 2010 12:10 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

vlhčený detsky ubrousky taky vycisti dost. Napr. Šmíry na tapecu,sedačkách... :wink:
Swedish Toy
úte črc 31, 2012 6:19 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů