Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

xliborxx
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 02, 2012 8:50 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

martin440

a to proč ??? :wink:
myslíš že tam nemám co dělat?
ned srp 12, 2012 8:27 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

protože ten most je v-----a je tam 7,5... občas to tam hlídaj ...skore 4:4, jako na dolanským mostě :wink: ale snes v poho i 50 :D jen to zabouchalo....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned srp 12, 2012 8:29 pm

negr
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 11, 2012 5:10 pm
Bydliště: Družec

Příspěvek

Tatra-ba:
§ 38

Silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla v provozu

(1) Provozovatel silničního motorového vozidla a přípojného vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo,
a) které je technicky nezpůsobilé k provozu,
b) které není zaregistrováno v registru silničních vozidel v České republice nebo v registru silničních vozidel jiného státu,
c) které není opatřeno registrační značkou nebo registrační značkou jiného státu,
d) k němuž není splněna povinnost pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, 5)
e) které nemá platné osvědčení o technické způsobilosti vydané stanicí měření emisí a stanicí technické kontroly,
f) které nemá identifikační údaje v souladu s údaji uvedenými v registru silničních vozidel.
Pokud nemáš STK nesmíš na silnici.Žádná výjimka pro zelenobílé převozky neexistuje!!!
ned srp 12, 2012 9:55 pm

xliborxx
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 02, 2012 8:50 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

martin440

jako vím že je tam 7,5 tuny ale přece je tam ta dodatková cedulka na jediné vozidlo.tak pokud se vlezu tak můžu nebo snad ne :lol:
úte srp 14, 2012 8:40 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Příspěvek

negr,

tá UDS nemá stk ani EK, značky má v depozite,ale má normálny technický preukaz.

Ja ju chcem previesť na prevozných značkách, platia 4 dni a pri ich kúpe je započítané aj poistenie. Tie prevozné značky slúžia iba na prevoz auta z miesta A do miesta B, prípadne na stk, ek,ko a platia vo všetkých štátoch EU.

www.prevozneznacky.sk

je tam jasne napísané. S krátkodobými (4-dňovými) značkami môžete jazdiť (aj) bez platnej STK a EK.

To čo si mi ty napísal ten § 38, to platí pre motorové vozidlá, čo jazdia denno denne na cestách. A táto UDS bude mať iba jednu jazdu z čr na sr, čiže sa to na ňu nevsťahuje.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
sob srp 18, 2012 12:00 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Je to tak já na pětidenních Německých převozních značkách za cca 70 Eur přejel s Ifou L60 celý Německo, u nás na převozky nahlásil mýto a v klidu dojel domů. Technická ani emise pro Němce nehrají roli, jen to musí být v dobrým stavu a za to ručí řidič v případě kontroly policie. Já měl tu čest od Německý policie mít důkladnou kontrolu na Cínovci a absolutně bez problémů. Vývoz z Německa je bezproblémovej, ale od nás je to katastrofa.
Oficiálně to jde tak že techničák se vyzvedne z depozitu pouze s platnou STK a uzavřeným pojištěním. Dále se auto přistaví na STK k evidenční kontrole a ta se napíše na nového cizího majitele. Pak se zase letí na registrační místo a auto se převede na základě evidenční kontroly na cizince a ten dostane vývozní číslo s omezenou platností. V CZ dokladech je již napsán novej majitel a to slouží k přihlášení v domovské zemi.
Takže bez platné technické se nezískají papíry z depozitu a ani Německý nebo jiný převozky nejsou nic platný.
Volvo FL 614.
sob srp 18, 2012 12:28 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Příspěvek

Jirka Novák,

díky za odpoveď, veľmi mi to pomohlo.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
sob srp 18, 2012 10:30 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Není zač a než zaplatíš tu Tatru tak ať vyzvednou papíry z depozitu. Bez toho by ty papíry třeba nebylo možný získat a oni po zaplacení dělaj mrtvýho brouka. Tu evidenčku na tebe by ti měli pomoct zařídit, jinak je to dost lítání. Hlavně opatrně při jednání, pověst prodejce není moc slavná.
Volvo FL 614.
ned srp 19, 2012 1:28 am

negr
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 11, 2012 5:10 pm
Bydliště: Družec

Příspěvek

Tatra-ba
Já jsem ti špatně rozuměl,já myslel,že chceš použít zelenobílé převozky trvalé.Jaké mají např.obchodníci a novými auty. Tak sorry.
úte srp 21, 2012 12:09 am

scan
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 25, 2011 8:27 pm
Bydliště: slovakia

Příspěvek

Nazdar chlapi tiez nechcem zaklat novu temu tak to dam sem . Potreboval by som poradit ohladom myta....stala sa mi taka vec ze my prestala ist stava do zasuvky kde mam zapojeme myto a ja blbec som si to vsimol az na ceste prvej tridy tesne pred branou. Tak som zastavil spravil som zasuvku pockal kym sa nacita krabica a siel dalej. Bez myta som usiel asi 300 metrov po jednicke ale problem je v tom ze na tom kratkom useku bola aj brana ....tak sa obavam mastnej pokuty. Neviete pribllizne v akej cena mozem ocakavat pokutu ?
čtv srp 23, 2012 12:56 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

V roce 2010 jsem prolel trasu Hrozenkov Tisovec a zpět.Žádnou kraxnu jsem si tehdá nepořizoval a do dnešního dne nic nedošlo.Hlavně klídek.
čtv srp 23, 2012 5:30 pm

scan
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 25, 2011 8:27 pm
Bydliště: slovakia

Příspěvek

Uvidime hadam ani mne nic nepride :)
čtv srp 23, 2012 9:33 pm

xliborxx
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 02, 2012 8:50 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

Prosím chci se zeptat je povinný hasičák??
stř srp 29, 2012 9:32 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

xliborxx

Příspěvek

Hasicí přístroj v povinné výbavě být nemusí (u ADR musí). Ale je dobré ho mít ;-)
čtv srp 30, 2012 7:10 am

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Příspěvek

to Jirka Novák: souhlas, že vývoz z ČR je poněkud komplikovaný, hlavně ten "depozitový" ale byť je to bráno jako převod na nového majitele a je tudíž vyžadována ta technická a pojištění, tak evidenčka při vývozu být nemusí - dělal jsem jich mraky, vždy jsem se výslovně ptal a nikdy ji nevyžadovali...
čtv srp 30, 2012 8:45 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů