Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

retarder na mokru a ani na snehu nebrat. jednou jsem to zkusil a uz nikdy
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
sob led 26, 2013 1:30 pm

martin karas
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 168
Registrován: pát úno 17, 2012 11:10 am
Bydliště: trebic

Příspěvek

obcas na sněhu umi i pěkně zatopit motorovka
sob led 26, 2013 6:41 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

u novějších aut (co mám já zkušenost) se motorovka při prokluzu kola vypne, takže smyk nehrozí... ozkoušeno na sněhu i ledu...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
sob led 26, 2013 8:17 pm

martin karas
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 168
Registrován: pát úno 17, 2012 11:10 am
Bydliště: trebic

Příspěvek

noo u dafu 105 to tvrdi taky dřivějši model měl na motorovku vypinač tenhle už ne pry se vypne .jooo prd velebnosti!mužeš s tim napsat krasnou 1 a pak si za navěs domalovat hvězdičku a nebo ti tam časem postavi křižek
sob led 26, 2013 8:54 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

martin karas

Příspěvek

a nemyslíš, že to taky je třeba otázka toho "mezikusu"??? :wink: :D :D :D pouřívám retardu leta prázdnej-plnej v letě v zimě a hodně ostře (většinou ničim jiným nebrzdim)--- pokud někdo zavře oči a čeká co bude při prvním zakejvání.... :roll: :roll: jeho boj----hromada lidí vubec nemá šajnu co má dělat, když se auto začne "šarovat" :D :D :D a pokud někdo nemá v palici :kun: tak stačí pár lehkejch pohybů a mažu dál-----
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 26, 2013 9:39 pm

martin karas
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 168
Registrován: pát úno 17, 2012 11:10 am
Bydliště: trebic

Příspěvek

jednak ty vergle nemaj retarder,a posledni řeč šla o motorovce. a jezdim 2Ol.ty rumovej mezikuse.a konec debaty jsme uplne mimo tema Canada
sob led 26, 2013 10:06 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Ahoj,tak mám zas nějaké info

Pro Globeho:
Bohužel neznám zdejší legislativu přesně,ale emise se tu neřeší (v Ontariu třeba ano).Jednou za rok jde auto pouze na "stk".Když pominu
klasické daně z podnikání,tak jediná přímá platba související s provozem
trucku je IFTA-jde o silniční-palivovou daň.Dopravce dostane samolepku na příslušný rok a ta musí být vylepena na kabině.Bohužel netuším jak
probíhá výpočet samotné daně,ale předpokládám že bude souviset se spotřebovaným palivem a dle toho se pravděpodobně dopočítají km,ale to jsou mé dohady.Zda rok výroby hraje roli zatím nedokážu odpovědět.Opět ale odhaduji že to nebude žádný výrazný rozdíl oproti novým truckům-běžně se tu dají vidět starší auta v provozu.Koneckonců
rentabilita dopravy je oproti CZ nesrovnatelná,takže proč nepoužít starší auto.
Jediný limit o kterém vím,je ten že většinou větší firmy požadují maximální stáří tahačů do r. 2007 z důvodu spolehlivosti.To platí když jezdíš se svým vlastním autem pro firmu jako owner.

K těm budíkům na palubce:
V evropě jich spíš ubývá a mění se pouze v kontrolky.Tady převládá klasika a většinou jde o ukazatele tlaku,teplot,podtlaku(filtry) atd.
Myslím v některých případech celkem užitečná věc.Třeba čidla teploty v diferenciálech a převodovce.Zejména v kopcích praktická věc se dvěma návěsy a celkovou 63t se to určitě pěkně ohřeje a řidič má přehled co se děje.


Jinak tu nežijeme jen prací,takže jsme byli kouknout s Ondrou na veletrh s motorkama a 14.dní nato na karavany-pár foto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Mix foto z Calgary-poslední je dosti špatná (bylo -20 a mobil nechtěl fotit) ale je to jedna z mých prvních legálních jízd tady-odvoz sklápěcích návěsů zákazníkovi na jeho plac.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob úno 02, 2013 3:15 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Moc pěkný hned bych šel. I doma by se mě rádi zbavili a odesílají mě. :)
sob úno 02, 2013 9:08 am

henicek
Příspěvky: 70
Registrován: stř lis 02, 2011 11:20 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

pekne dekujem :)
sob úno 02, 2013 4:26 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

smazáno Karel
Naposledy upravil(a) Karlos dne úte úno 05, 2013 6:04 am, celkem upraveno 1 x.
pon úno 04, 2013 5:08 pm

matesák
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 466
Registrován: pon led 24, 2011 9:47 am

Příspěvek

No tak to se omlouvám za ten rozruch, ale myslel jsem že chce zase někdo jenom plivat špínu. Do sliedela bych to fakt neřekl. Nevěděl jsem přesně kolika lidem pomohl tak jsem to napsal jenom do závorky.
Nicméně doufám že sliedel bude i nadále dávat fota z kanady.

A teď už na Karlose: já jsem si právě myslel že ještě vyřizujete nějaké papíry atd. tak že v tom servise děláš jenom jako aby si nebyl "ztrátový". A budeš se ještě tlačit na truck, nebo zůstaneš v tom servise?
pon úno 04, 2013 5:43 pm

henicek
Příspěvky: 70
Registrován: stř lis 02, 2011 11:20 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

No teda nevim co se stalo ale vydedukoval jsem, ze ten prispevek ouplne nahore je pravda?? Jestli ano, tak mi to docela mrzi, jelikoz by bylo pekny kdyby byla Ceska truckova firma, ktera funguje i v Kanade...skoda.
stř úno 06, 2013 9:29 am

martin karas
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 168
Registrován: pát úno 17, 2012 11:10 am
Bydliště: trebic

Příspěvek

tak ted nevim co si o tom myslet?? :roll:
stř úno 06, 2013 10:51 am

slidel
Příspěvky: 226
Registrován: stř črc 09, 2008 12:21 pm

Příspěvek

smazano
Naposledy upravil(a) slidel dne čtv bře 07, 2013 2:25 am, celkem upraveno 1 x.
pát úno 08, 2013 3:40 am

rxs7
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 08, 2013 12:48 pm
Bydliště: Praha

to slidel

Příspěvek

zdravim mam zajem jit jezdit do kanady.je to jeste mozny? muj mail je rXs7@seznam.cz diky
pát úno 08, 2013 1:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů