Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Hody
Příspěvky: 89
Registrován: stř led 14, 2009 12:26 pm
Bydliště: Ústí nad labem

Příspěvek

Ahoj podelim se svámi o můj příběh ktery se mi stal minulý týden. Na a38 v Německu u Nordhausenu me stáhli bagouni na kontrolu.Měl sem vše v pořádku, zakurtovano, auto taky v cajku, tak si napichli.tachograf, vytahl si moji 14 dní novou kartu a dal k sobě do notasu.Povídá, že chce vidět data před, kde mam papír na dovolenou a.t.d.Tak sem vytáhl automaticky starou kartu aby se podíval na zbytek dat.Bagoun se zhrozil a začal nadávat jakto, že mám dvě karty, vysvetluju mu že v Čechách sem měl povinou výměnu profesaku tak mi rovnou vyměnili i kartu jelikož končí za dva Měsíce. Povídá, že v nemecku problém, že budu platit velkou pokutu, na to sem se zhrozil a naštval.Potom začali někam volat, a listovat v lejstrech.Nakonec si ofotil karty a jiný doklady, vrátil mi je a popral Šťastnou cestu.Ani mi nedali nic podepsat. Já mám ale ted strach, aby mi nepřišla vychcane od nich nějaká Velká suma a me čekali náročný soudní procesy kvůli blbymu zákonů ohledně výměny karty.Mimochodem potvrzuju, že opravdu vám nechaj starou kartu na 60 dní, pak ji musíte vrátit.
čtv čer 13, 2013 6:45 pm

delivio

Příspěvek

Nezbývá ti než se třepat ještě 14 dnů. Co mně ovšem fascinuje je neschopnost CSPSD a jejího zřizovatele, které je MD (Ministerstvo dopravy).
A to v tomto bodu, kdy je v platnosti nový legislativní proces a rozeslat oběžník na příslušné kontrolní orgány do zahraničí ( to je otázka 20 min )
Popřípadě to udělat ještě před platností tohoto nařízení.

Posa píše, že CSPSD upozorňuje na možnost vysoké pokuty v zahraničí, co je pravda, ale samotná CSPSD a MD nedořešila duplicitu tak zásadních dokumentů pro řidiče z povolání, ač je veřejně známé, že držení dvou karet je cesta do pekla s dalekosáhlými následky pro samotné řidiče a jejich rodiny.

Pro tebe dohra nebude žádná, protože si to pravděpodobně BAG obvolala, ale problém nastane u těch kontrolních orgánů, které nebudou ochotny na místě kontroly zkoumat legislativu a nařízení v ČR.Pak může nastat opravdu případné zděšení nad částkou- která ovšem bude oprávněná vzhledem ke skutku(vlastnictví dvou karet)
čtv čer 13, 2013 7:41 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

CSPSD je proti, ale asi nic nezmůže proti nějakýmu chytrolínovi na MD. Podle diskuse i něco do zahraničí rozeslaly, ale je problém, že to nemusí uznat. Jak ponechávání ještě platných karet tak že se musí shodovat číslo ŘP s číslem ŘP na kartě je výmysl CZ a je to v rozporu s nařízením 3821/85 a nařízení si žádný členský stát nemůže upravovat.

Jak píše delivio měl jsi štěstí, lepší pořídit výtisky a máš klid.
pát čer 14, 2013 6:37 am

Uživatelský avatar
Depešák
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 13, 2013 4:54 am
Bydliště: Basildon

Příspěvek

Slyšel jsem, že při výměně profesáku se musí doložit potvrzení o školení 5 let zpět. Je to pravda? 13. září mi končí profes. i karta-v jakém předstihu je nejlepší zažádat si o výměnu? Jak tu někdo psal, jsou potřeba ještě 2 fotky? Nevyfotí vás na úřadě jako na cestovní pas? díky-měním poprvé :oops:
řidič kamionu je jako pes, spí v boudě,žere z misky a chčije na kolo...
sob čer 15, 2013 1:41 pm

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1267
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Příspěvek

Depešák:..také jsem měnil poprvé (profesák,ŘP+karta do tacho-tu ještě nemám)a na úřadě chtěla paní toto: 2x foto,doklad o absolvování 5-ti školení a 750,-kč. 700,- je za kartu a 50,- za zapsání profesáku do ŘP.Na vyřízení mají 30 dní.
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
sob čer 15, 2013 8:00 pm

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1267
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Příspěvek

Tak dnes jsem si vyzvedl na úřadě kartu do tacho a v Pravidlech nakládání s paměťovou kartou....,je v bodě 15) toto-Podle usměrnění "Factsheet No.016/2012" orgánu CORTE Evropské komise se po ukončení platnosti "stará" karta neodebírá.Vystavením nové karty se však původní karta stává NEPLATNOU.Neplatná karta řidiče se nesmí vkládat do záznamového zařízení.ŘIDIČ SE VYSTAVUJE RIZIKU VELMI CITELNÉHO FINANČNÍHO POSTIHU,JESTLIŽE KARTU ZNEUŽIJE.
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
pon čer 24, 2013 5:37 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Nevíte náhodou jak je to s výměnou propadlé karty ? Jsem se probudil zrovna ze zimního spánku a zjišťuju že mám kartu od února KO :D
Kartu zatím nepotřebuju, ale člověk nikdy neví , tak to půjdu zmaknout při jednom a rád bych věděl jestli s tím dělají nějaké caviky, konkrétně v Brně.
Jinak jdu měnit zároveň aj šoférák a profesák ..
úte čer 25, 2013 5:21 pm

Uživatelský avatar
Kompot
Příspěvky: 115
Registrován: sob led 03, 2009 5:36 pm
Bydliště: Most

Výměna

Příspěvek

Ahoj.Chtěl jsem se zeptat.Končila mi karta do tachografu někdy v březnu,tak jsem si jí vyměnil za novou.Ted mi zase končí v srpnu ŘP,tak jsem šel na magistrát a zažádal o výměnu ŘP.Počítal jsem,že budu měnit i kartu do tachografu,ale bylo mi řečeno že nemusím.Tak ted nevím,kdo má pravdu.Já jí říkal,že musí mít ŘP a karta shodné číslo a bylo mi řečeno,že ne že když mám novou kartu od března,tak jí měnit nemusím.Tak ted nevím,jestli jsem blbý já,nebo ta úřednice.Nevíte někdo,jak to je.Musím měnit oboje,když mám novou kartu,nebo ne?
Jezdím,abych nemusel chodit pěšky.
stř črc 03, 2013 9:10 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

je to novy narizeni. taky sem se prave vratil z uradu a bylo mi to receno ze to udelali aby se nemusela menit karta kdyz jeste plati. takze se usetri 700,- za novou :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
stř črc 03, 2013 9:46 am

Uživatelský avatar
Kompot
Příspěvky: 115
Registrován: sob led 03, 2009 5:36 pm
Bydliště: Most

Karta

Příspěvek

To jo,ale mě řekla,že to v cizině vždy nějak uhádám.Už vidím nějakého Frantíka,jak se se se mnou dohaduje.Pak jim hold budeme nosit pokuty na magistrát :D Mám docela obavu,tak nevím jestli raději neobětuji těch 700 Kč,než pak třeba 1000 euro
:x
Jezdím,abych nemusel chodit pěšky.
stř črc 03, 2013 11:00 am

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Já mám taky na kartě do digitálu jiný číslo než má řidičák, kterej zrovna mám a řekla mi, že to je jedno, pokud se některý z mých osobních údajů nemění.
stř črc 03, 2013 7:51 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Kompot:
Číslo ŘP se nemusí schodovat s číslem ŘP které je uvedeno na kartě, je to v souladu s nařízením 3821/85.
stř črc 03, 2013 8:16 pm

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Příspěvek

Mě dneska na úřadě řekla že vyšla vyhláška že se karta měnit nemusí ale doporučují ji vyměnit aby prý řidič neměl pak někde problémy. :shock: :think:
To se jim zas něco povedlo. :clap:
stř črc 03, 2013 8:47 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nj urednici, co kus to original :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
stř črc 03, 2013 8:48 pm

Uživatelský avatar
Kompot
Příspěvky: 115
Registrován: sob led 03, 2009 5:36 pm
Bydliště: Most

karta

Příspěvek

Tak až někdo dostane venku pokutu,tak dejte vědět a všichni půjdeme na magistrát a at nám to ty naši úředníci zaplatí ze svého :D To se fakt může stát jenom tady v té banánové republice :lol:
Jezdím,abych nemusel chodit pěšky.
čtv črc 04, 2013 9:37 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů