Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

Vy..r se na všechny jeď si svojí cestou,jen je škoda aby jsi sem přesatal dopisovat.Myslím že tu nemusíš řešit soukromé věci do toho je všem prd,ale myslím že je nás dost co je zajímají věci tvým pohledem na život v Kanadě a vše třeba kolem dopravy.Přeji ti hodně úspěchů a ať se daří. :lol:
pon lis 18, 2013 7:25 am

matesák
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 466
Registrován: pon led 24, 2011 9:47 am

Příspěvek

Souhlasím s PETR1....po pravdě fotky z cest v kanadě a pár slov o okolo truckerskýho života by tady určitě nebyly na zmar....
pon lis 18, 2013 8:31 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Ze Seznam.cz,rubrika volná místa

Řidič kamiónu - Kanada - dlouhé/krátké trasy pro společnost Taiko trucking ltd. Minimálně 3 roky zkušeností nutné Zkušenosti jízdě v nepříznivých povětrnostních podmínek nezbytných Profesní průkaz, Angličtina na komunikativní úrovni, francouzština výhodou Řidičský průkaz C Plat od 2500 CAD Životopisy zasílejte pouze v AJ


Volejte Bénéficielle, s.r.o.
730 186 042 nebo nám rovnou pošlete životopis
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
stř led 15, 2014 4:25 am

mogwaycz
Příspěvky: 78
Registrován: pát dub 05, 2013 11:03 am
Bydliště: Chicago

Příspěvek

2500 CAD vyplata? :-D Tak to je tezce pod minimalkou. Pripadnym "sebevrahum" fandim a gratuluji.
sob led 31, 2015 8:19 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Tak trochu exhumace po roce :?:
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
úte úno 03, 2015 1:18 am

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

LMO

Příspěvek

No spiš jde o to, zdali firma nabízí LMO. CO vím, tak jich hodně poslední rok stáhli a moc se už firmám LMO nedává, Kanada celkově omezuje píliv nových pracantů. Je to škoda.
úte úno 03, 2015 5:41 pm

slidell

Příspěvek

No ani bych nerekl ridici jsou potreba stale,min mzda pro LMIA drive LMO je v AB 25cad /hod coz pri nutnosti 40hod /tyden vyzaduje emig. zakon vychazi na min. mzdu 4000 cad .Nevim co ta firma nabizi ale 2500 cad je nelegalni mzda a tudiz to co nabizi je podvod. Nemuze ani v pripade ( ciste jen uvaha) svoje naklady odecitat od zakl. mzdy to je mozne az po zdaneni.Jinak co se tyce prace ridicu za dobu co tu jsem ,jsem jich par potkal a nekteri ziji i v oblasti calgary a nemuzu rict ze by si stezovali ba naopak je jasne ze domovina jim chybi ale moznost vydelku to prevazuje ( hodne jich vyresilo svoje fin. problemy doma - pojcky na dum zaplaceni uveru atd. a nekteri si setrej hlavne ty mlady na dobu az prijedou domu tak zacnou resit zivot ale ne pujckama a hypotekama ale hotovosti ) Jak sami tvrdi kazdej ma na vyber a delat co je mu libo oni zvolili to co delaj. Maj recht .Az bude trochu vic casu behem par dni vlozim fotky a par dokumentu tak jak jsem pred hodne dlouhou dobu slibil .Slib dodrzim a muzem vse v klidu uzavrit .Na dotazy proc nepisu nebo nereaguji - vysvetleni je lehke nebudu se podilet na necem kam se tohle forum zvrtlo na urazky,lzi,pomluvy atd. sami vydite ze jak dotycni nemaj koho urazet a na koho hazet spinu stratej zajem o tohle forum a nelezou jinam. SLIDEL
stř bře 11, 2015 1:17 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ahoj, minulý týden se vrátila švagrová, byla 3 roky v Calgary, prý žasne jak to tu u nás vypadá, ceny za potraviny a platy. Takže už se škrabe na hlavě a přemýšlí jestli pojede zpátky za 2 měsíce nebo už za 1.
Je blázen do kamionů, chtěla by si tam udělat papíry, ale bojí se že nezvládne technickou stránku. Může mi někdo prosím poslat nějaký tip na knihu podle které by se připravila?
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
stř bře 11, 2015 9:04 am

slidell

Příspěvek

Nemam problem v pripade ze se vrati do Calgary se s ni spojit a dohodit ji autoskolu se kterou mam podepsanou smlouvu na pripravu ridicu k ziskani RP .Jednak usetri a za druhe bude mit vyklad v cestine neni problem ji pujcit na jizdu truck popripade s ni probrat i peragrafy ,udrzbu a vzdusny brzdy treba i na dilne v praxi.Zatim to udelal kazdej je pravda ze nekdo potreboval toho casu vic nekdo min.I v samotny autoskole maj k lidem co tam dojdou z doporucenim jinej pristup.V pripade se shanis neco v CR bohuzel tam uz zadny kontakty nemam a ani nevim o stavu veci v CR.
stř bře 11, 2015 4:36 pm

Uživatelský avatar
kime
Příspěvky: 96
Registrován: pon úno 15, 2010 9:08 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

slidell: to je od tebe ale velmi pěkné :thumbud:
čtv bře 12, 2015 6:18 pm

slidell

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tak nejake foto novejch trucku do firmy to cerveny je foceny u dealera na dvore tesne po vykupu borec si bral nove a ja drapnul jeho proto stara firma pro kterou jezdil dam foto se svojim logem ale ted je ridic mimo calgary .Mam jeste dva dalsi ale delal jsem je v zime a polepy nechtely moc drzet a nahrivat se mi uz nechtelo -20 mi nedelalo moc dobre tak jsem radeji zalezl na dilnu a nejak zapomel fotit tak snad o vikendu az se kluci sjedou dom.
pát bře 13, 2015 6:05 am

Uživatelský avatar
Jurzi
Jirka
Příspěvky: 822
Registrován: sob led 27, 2007 2:39 pm
Bydliště: Ostravice

Příspěvek

slidell mas jen volva ?
pát bře 13, 2015 12:10 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Slidell

Příspěvek

Diky moc. Hodne si vazim nabidky. Info jsem predal. Napisu jak se rozhodne. Kazdopadne strasne moc diky. Treba se vyprdnu na firmu a podnikani tady a utecu do Kanady taky.. :D
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pát bře 13, 2015 6:51 pm

slidell

Příspěvek

Ahoj nekolik lidi si psalo do soukromejch zprav o info Co se tyce trucku mam prevazne volva a cca 14 dni mam internationala foto vlozim asi zitra behem pristiho mesice budu kupovat mozna mack a peterbilt ale vse je vzdy loterie pro lidi kteri nejsou per.resident nebo citizen zalezi na tom jak banku nebo fin.instituci presvedci nebo kolik penez daj jako prvni splatku cim vetsi tim vetsi sance to je jasny. a hlavne jakou maj bankovni hystrii a prijmy takzvany credit.Treba u tech bilech trucku jsem cekal na vyjadreni skoro mesic a potom dali odpoved ze schvalujou obje dve nez vse overili tak jejich tempem to byl mesic nebudu komentovat.Stary trucky jsem prodal jedno slo do evropy a druhy do BC. ostatni jsem prevezl do Ontaria kde jezdi druha skupina lidi nechtel jsem aby tyto dve skupiny lidi se znali a ani aby spolu komunikovali coz se ukazalo jako dobra myslenka .Tahle myslenka se overila v usa kde kdyz v jedny skupine doslo treba ze strany jednoho cloveka k problemum zaclo se to hadat vsude a vsichni.Potom neslo udelat nic jineho nez lidi rozhazet do ostatnich peret a zaskodnika vyhodit a byl klid .Co se tyce zazemi zatim jsem nic nepronajmul ani nekupoval dohodl jsem se s kamaradem ze muzu parkovat na jeho oplocenym pozemku kde ma i dilnu o vikendu muzu delat co chci .Na oplatku dle dohody privezu truckem co on potrebuje bouracku trucku kterou opravuje atd. Vim ze tahle pohoda nepotrva vecne a budu to muset resit ,ale bohuzel na to nemam finance ani cas vse co financne je vrazim do dalsich trucku protoze ty vydelavaj zazemi sice setri finance ale druhorade ale i na to casem dojde. Co se tyce prace nebo zakazek zustal jsem zatim u puvodni myslenky pronajmul jsem trucky i se ridicema do velke firmy a jezdime dle dohody pouzivam jejich navesy funguje to tak ze dostanu zakazku kde vidim co jedu cim to jedu (druh navesu) a za kolik a za kolik jedu zpatecku a s cim v pripade cekacek vse plati je na me co si vemu a za kolik.Vse se planuje tak ze truck je od pondeli do patku vytizenej ,kdyz ridic chce tek muze jet i pres vikend a dostene dlouhou (1000km a vice) i se zpateckou jen disp. musi vse vedet nejdyl do ctvrtka aby zejistil vylozeni a nalozeni o vikendu.Co se tyce USA zacal jsem na tom delat zrovna minulej mesic a papirovani je opravdu dost hlavne prideleni identifikacnich cisel a registraci trva jen uredne 3 tydny nehlede ze vsichni ridici musej na drogovej test vcetne me a Pavli trucky na nove technicke na hranicich technickou CA neuznavaj atd. psani a vysvetlovani na dlouho.Co se tyce drogovejch testu Ja ani Pavla problem nemame ale ridici ???? kurva takovej udiv v ocich jste jeste nevideli to byl normalni masakr a propousteni ani se mi nechce vec popisovat.
pon bře 16, 2015 2:44 am

slidell

Příspěvek

Nejak mi to blbne v pocitaci tak to dopisu druhou zpravou.K lidem z minulosti se nebudu vyjadrovat ani k jejich pomluvam co roznesli v CR kazdej normalne uvazujici clovek vidi ze moje firma funguje dal a v puvodnim zameru pokracuju dle moznosti je pravda ze posledni dobou to v tom poctu trucku a lidi nejde idealne ale ve dvou lidech co to delame si myslim ze slusnej vykon ostatni firmy co jsem videl at uz to byli polaci jugani atd.to dela min 5 lidi a vic my jsme bohuzel jen dva uvazuju letos ze prijmu dalsi lidi z CR ale uvidim co bude.Hodne otazek je smerem k pracovnimu povoleni atd. Vlozim sem lmo,dnes lmia a vyjadreni k zadosti o urychleni jedna se o zadost otevrenou bez jmena coz znamena ze toto pracovni povoleni muzu dat komu chci jmeno se uvadi az dodatecne .Chtel jsem vlozit techto veci vic i konkretnich dokumentu ale bohuzel kluci nesouhlasej a neni ani divu po tom co tu probehlo.Nemusim doufam psat ze zadatel o lmo je pod dohledem statu,financniho uradu,emigracniho, atd. kde musi prokazat prijmy potrebne pro platy a postarani se o lidi ze celkovy chod firmy musi vykazovat zisk a tim i potrebu techto lidi atd. Jedim slovem musi vse fungovat na 110% jinak vas poslou do pr...e u cizincu podnikatelu je kontrola opravdu dukladna neprojdes li tim nemas ani sanci zadost podat.Dal k situaci v CA tady v alberte kde se tezi olej a vetsina firem je na ne napojena je situace horsi vzhledem k momentalni cena ropy ale dle informaci tohle snizeni tezby bude behem 2-3 mesicu srovnany mozna, cas ukaze ,vse zalezi na svetove situaci.K nazorum urcitejch lidi se taky nebudu vyjadrovat snad jen ze u nekterych lidi se jedna o bludy a blbosti nehoraznyho rozmeru a zamerne uvadej blbosti aby lidi odradili od jejich zameru ridi se asi tvrzenim kdyz se to nepovedlo me tak to poseru i druhejm a to pisou nejen sem ale i do jinych diskusi a na jina fora.Byla mi i primo polozena otazka jestli i po tom vsem pomaham lidem - ano pomaham ale musej bejt tady v CA a nebo bejt pevne rozhodnuti sem prijet a jen potrebuji se ujistit ze tedy najdou nekoho kdo pomuze v zacatku ,jejich problemy v CR neresim ani resit nebudu a to ve vsech smerech.Ridici a automechanici praci vzdy najdou.
Obrázek

Obrázek
pon bře 16, 2015 3:49 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: romus145 a 10 hostů