Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Záleží na tom jak to vidí úředník, ale když zákon hovoří o výlučné přepravě nákladů tak to některé varianty vozidel nemohou ani náhodou splňovat. Takže v tom případě bych jim vzal zákon o silniční dani v aktuálním znění a techničák před nos a celé bych to řešil přesně podle pravidel.
Volvo FL 614.
sob úno 08, 2014 7:09 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Možná by to chtělo né účetního nebo finančního poradce ale právníka, protože tohle už je vyloženě o výkladu zákonů.
sob úno 08, 2014 8:53 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak tak, já si dělám vše po právní stránce sám a tím pádem vím co požadovat. Dokonce jsem i školil úředníka kterej projevil totální neznalost zákona a ukazoval jsem mu zvýrazněný pasáže v zákonu kterej jsem měl sebou. Základ je bejt vždy připraven na to že si zákon vykládaj po svým a kdyžtak poslední slovo má sejně soud.
Při definici v zákoně ,, určená výlučně k přepravě nákladů " je jasně vymezené spektrum na které se to vztahuje.
Volvo FL 614.
sob úno 08, 2014 10:49 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

kdysi jsem prodal avii A31T udělali sme kupní smlouvu a maník že si to přehlásí a odjel bohužel to ten sráč nepřepsal a loni paní z finančáku chtěla zaplatit za 4 roky nazpět.účetní jí doložil kupní smlouvu a bylo to v pohodě.jen kurva pořád přemejšlím jak to ze sebe nechat odepsat :evil:
2x Nissan atleon 210
ned úno 09, 2014 4:08 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

joa tyhle všichni úředníci to je svoloč oni něco poraději a když to tak není tak to všechno popřou a mlžeji a dělaji z lidí blbce a vůbec není žádné právo aby škodu která vznikne jejich radou uhradili.kameru diktafon a nahrát si je.
2x Nissan atleon 210
ned úno 09, 2014 4:13 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Je vidět co úředník to originál názoru. V Tv byl případ nešťastníka kterej v roce 1992 prodal Škodu RTO s plnou mocí na převod, kterej se nikdy ale neuskutečnil. Takže nyní je stále v registru jak majitel a finančáci po něm chtěji statisíce za silničku s penálem. On dokládal že to prodal a měl i k tomu prodejní smlouvu a úřad to stejně nezajímalo. Vychází z toho kdo je v registru tak ať platí.
Volvo FL 614.
ned úno 09, 2014 5:47 pm

Marek Kubík
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 15, 2008 7:08 pm
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dnes vyšlo nové číslo časopisu Svět motorů a je v něm článek o silniční dani, doporučuji jsi přečíst.
pon úno 10, 2014 9:21 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je tak 10 - 12 let spětně se změnil zákon ze co bylo na rodný číslo tak se stoho muselo po změně o který vás ne informovali začít platit. Tak mi na finančaku dali přečíst znění ,po tejdnu přišel dopis na 150 kolíku a bylo.holt neznalost neomlouvá :cry:
pon úno 10, 2014 9:51 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To odpovádá pro auta nad 12 tun a je to díky vstupu do Eu a i časově by to opovídalo. V kategorii do 12 tun je svět ještě relativně v pořádku, jen to nesmí bejt v majetku podnikání.
Volvo FL 614.
pon úno 10, 2014 10:38 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Koupil jsem Svět Motorů a taky mám připomínku k článku, neupozornili na institut promlčení a tak Fú může jít tři roky zpět a ne jak je v článku téměř dvě desítky let. Taky to teda zkouší jako ČKP co lidi snesou.
Dále do roku 2009 se nemusela platit silniční dań, jen to bylo jinak ošetřený.
Opravdu bez právního přehledu je dnešní doba těžká.
Volvo FL 614.
úte úno 11, 2014 3:00 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Bol som doma tak som to riesil.
Najskor som zasiel na F.U, ale tam sedela taka puca ze hroza :x Davam jej technicky preukaz z odovodnenim ze nieje tatra ako tatra. Odpoved: Je to tatra tak musite platit. Hovorim, sak to je trialova tatra na sport. Ona - neee je to N3 tak musite platit. Ja zase, sak to nema ziadnu korbu, ona nezajem, je to tatra. No nakopat do riti rad radom.. Tak urobit foto, vytlacit a zase na F.U. Ukazujem, ze to nema ziadnu korbu a ma vyjimky v dodatkoch TP. Odpoved: Ved tam mate po krajoch prkna tak to ma akoby korbu :shock: . Nakoniec som zasiel za pravnikom, ze co mam stym robit. Tak mi pomohol spisat zakladne info a body pak k ucetni, stou som spravil nove dane a spisal som odvolanie. Maju na to 30dni. Keby mi ho zamietli tak sa ide pred nejake kontrolora, ktory skontroluje vozidlo zda je schopne prevazat material. Nemam ziadne uchytne oka, sajtne... proste nic... Tak tam by to uz problem nemal byt.

Jo, oznacenie vozidla v TP mam tatra 813 terenni special, nadstavba specialna valnikova, v dodatkoch je ochranny ram vozidla, bezpecnostne 4 bodove pasy, odnimatelne predne svetla, zvysena hlucnost... Proste co nebolo original som nechal zapisat do TP. To som este volal do koprivy zda by stam slo nieco urobit tak pan sa velmi cudoval, ze co to tu po mne vlastne chcu.

Po 3 dnoch lietana a cakania po uradoch som vecer padal na hubu ako keby som denne vyhadzal lopatou vagon piesku :?

Odvolanie:

Věc: odůvodnění k dodatečným přiznáním k dani silniční za roky 2011, 2012 a 2013

Jsem veliký fanoušek nákladních vozů a zároveň se účastním s jedním svým vozem závodů nákladních terénních aut nad 12 t.

V prosinci roku 2013 jsem byl osloven finančním úřadem k doložení skutečností v podaných přiznáních na dani silniční za rok 2011 a 2012. K tomuto jsem doložil technické průkazy. Dále jsem byl vyzván k doložení technického průkazu ke sportovnímu terénnímu nákladnímu vozu SPZ 2K3 8283. Překvapilo mne to a technický průkaz jsem donesl.
Na finančním úřadě jsem se dozvěděl, že můj sportovní nákladní vůz má být také předmětem daně, tak jsem oslovil daňového poradce, aby mi připravil daňová přiznání.

Daňová přiznání jsem podal, ale následně jsem o celé věci přemýšlel a zjišťoval skutečnosti, a na základě těchto zjištění podávám nyní dodatečná přiznání za roky 2011, 2012 a 2013.

Veškeré nákladní vozy a návěs používám čistě pro své soukromé účely a neslouží mi k výdělečné činnosti. Jsem zaměstnán na plný úvazek v kamionové přepravě (viz podaná přiznání k dani z příjmů) a jako výdělečnou činnost vedlejší mám bagrování.
Nákladní vozy i návěs jsou zaregistrovány v technických průkazech na mé rodné číslo.
Nákladní vozy ani návěs nejsou evidovány v majetku mého podnikání.

Z výše uvedeného důvodu uplatňuji slevu na dani silniční uvedenou v §6 odst. 10 zákona č. 16/1993 Sb. o dani silniční.

Speciální nákladní terénní vůz SPZ 2K3 8283 se speciálními dostavbami viz příloha technický průkaz, je nákladním vozem sloužícím pouze k závodům a terénním jízdám.
Tento vůz není ani nemůže být použit k přepravě nákladů díky své přestavbě viz. příloha 2x fotografie.

Z výše uvedeného důvodu je zřejmé, že vůz není předmětem daně viz §2 odst. 1 poslední věta zákona č. 16/1993 Sb. o dani silniční. „ …. určená výlučně k přepravě nákladů …“

Proto v dodatečných přiznáních tento vůz nepřiznávám.

S pozdravem


Peter Gašparovič
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 04, 2014 4:14 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Je to dobře napsaný a tragedie je názor úřednice že když je to Tatra tak se platí. Takže zcela ignoruje znění zákona. Bohužel sám jsem se setkal na jiných úřadech se stejným postupem a ani když jsem měl zákon v ruce a citoval z něj nechtěli uznat a tvrdili že na školení to znělo jinak. Tak jsem šel na jinej úřad a bylo vše Ok takže problém je v nekompetentních úřednících.
Volvo FL 614.
úte bře 04, 2014 6:25 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Jirka - JJ na uradoch sedi kde kdo a to je potom neco :cry: A cloveka to psychicky tak vycerpa ze je z toho uplne hotovy.. :x No hlavne dufam ze to dobre dopadne... :pray:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 04, 2014 6:33 pm

lukasV

Příspěvek

A najlepsie je ist nieco vybavit, ak ten co tam sedi tak je to rodina veduceho uradu. :cry: Vlastna skusenost.
úte bře 04, 2014 7:00 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

a ještě je fajn že když nakonec uznaji že maš pravdu, tak žadne omluvy nebo dokonce tresty pro dane uředniky. jen se to smete ze stolu a je klid. to mě dokaže maximalně vytočit že člověku nadělaji plnou hlavu starosti a nemaji žádnou odpovědnost.
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
stř bře 05, 2014 3:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů