Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

souhlasím, je to velice pěkné. Taky by se mi něco takového líbilo, ale kde to má člověk všechno skladovat? :-D
!LIAZ 4life!
ned srp 24, 2014 12:04 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kdo je výrobcem těch Tatrovek na prvních fotkach.
ned srp 24, 2014 6:28 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

Pro JAN B

Příspěvek

Tyto echt veteráni jsou kolegů co dělají II.epochu. Abych nemlžil, tak se raďěji zeptám. Kupují je na autíčkářské burze v Dejvicích.
pon srp 25, 2014 1:35 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

TATRA T813 TP 6x6 "VHS"+P50+Stalinec S130

Příspěvek

Tak další kousek za mnou.Tatra a podval jsou SDV s doplňkama Hauler a bulík je I-Car
Doufam,že se bude líbit :oops:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon zář 01, 2014 6:18 pm

maxxik78
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 13, 2009 7:15 pm

Příspěvek

pozoun: pekne modely :clap:

Ondráš: model vypada hodne dobre :clap:
pon zář 01, 2014 8:06 pm

Ruda
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 28, 2008 9:52 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Ondráši tak koukám že máš soupravu za sebou. povedla se ti je to pěkný .a co podval ? taky si vyráběl uložení předního pérování ?
úte zář 02, 2014 11:50 am

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Rudo,nebudu Ti lhát.Vůbec si neumim představit jak rozsáhlou přestavbu předku máš na mysli.Asi nejsem takovej detailista,mě stačily úpravy pouze pomocí leptů,před přední kola jsem udělal takovou imitaci per(čistě podle fotek a od oka)a kvůli menší nehodě jsem musel vyrobit nový volanty od brzd schovaný za ojí.Nakonec se mi ten podval i celkem líbí,zvlášť když vezmu v úvahu,že jsem velký úpravy nedělal a přeci je podobnej předloze :)
Stejně tak je na tom podvozek třináctky.Snažil jsem se udělat jen to co je vidět,zbytek je hrozná prasečina a proto nemam ani fotky :D
Rozhodně se ani nepřibližuje podvozkům od Brratra,nebo Jirky Jirmana.
Děkuju Ti za uvedení do světa P-50 a opravdu to byl mazec i tak.Třeba těch 43 kol podvalu,který maj ohromnou dělící rovinu.Vybrousit je do kulata-paráda.A nedej bože je chtít dostat všechny na podložku-to byl brutus.Ale jsem spokojenej a určitě si ještě minimálně jeden postavim,stejně tak P-32.
úte zář 02, 2014 10:41 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak to je hodně parádní záležitost. Radost pohledět na celou soupravu.
Přijde mi že každým modelem jsi o velký kus cesty dál, což je jen a jen dobře :wink:
stř zář 03, 2014 8:42 am

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Děkuju,od tebe chvála potěší :) To víš,musim se hodně snažit,abych se vám přiblížil.Tak snad se budu zlepšovat i dál :wink:
stř zář 03, 2014 10:48 am

Ruda
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 28, 2008 9:52 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

souprava vypadá super i bez nějakejch extra detailů ,každej nemusí být masochista a já taky nejsem ale tenkrát ten podval mě bavil, jsou tu jiný machři takže hlavně že nás tohle měřítko baví protože v H0 dělat tyhle detaily si myslím taky není sranda a co je velký fajn ,máme myslím nejširší výběr modelů a českých předloh ze všech měřítek nehledě na skladnost jsou to takový bonsai modely:-)
stř zář 03, 2014 2:57 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Díky,vždycky se snažim postavit model tak,aby to,co je vidět,vypadalo co nejlíp a naopak detaily,který zůstanou skrytý řešim nejmíň.
Na tom předku by se dalo,co se týče detailů,přitlačit.Ale nemam v okolí žádnej podval,krom těch ve Škodovce a tam se nedostanu.Takže jsem neměl moc z čeho čerpat a proto jsem to postavil jen takhle.Co se týče našeho měřítka,tak jsem spokojenej.Sice jsou auta,který ještě nikdo nevyrábí,ale i tak je výběr velkej a plnej zajímavejch mašin.Navíc vývoj,možnosti,znalosti a smělost výrobců jdou pořád dopředu,tak si myslim,že se máme pořád na co těšit.A i bych řek,že oblíbenost H0 taky roste,což je dobře pro nás všechny.
Co se týče skladnosti tutěch prcků-ta je neoddiskutovatelná.Navíc k podložce seženeš spoustu materiálu,jako je tráva různých dýlek i barev,jiný rostliny,stromy,stavby,panely,dlažbu,písky,kamení....Stačí zajít do vláckařskýho obchodu a vybereš si :wink:
Pro mě je nejdůležitější,že lidi,který jsem v tutom měřítku zatim poznal jsou moc fajn a působěj na mě jako taková velká rodina.
stř zář 03, 2014 10:15 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

http://www.modelkrajiny.cz/aktuality/liaz-novinka.aspx

Jsem docela zklamaný, že tam nechali blatníky a měchy (!!!) z tahače řady 110.
!LIAZ 4life!
pát zář 05, 2014 9:12 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Timy .. je tam psáno náhledy připravované novinky .. stejně jako na FB stránkách kde se mimo jiné řešily i prolisy na střeše kabiny ..
Podvozek je použit z tahače patrně proto že nový zatím ještě není vymodelovaný .. nebuť sklamaný na projektu se u Igry stále pracuje a nejedná se o finální verzi .. jestli máš nějaké připomínky , náměty či návrhy není nic jednodušího než si na FB najít stránku šikulů a k tomuto projektu tam taky napsat ...
Ono budeš se divit ale šikulové ( Igra model ) jsou komunikativní !!
pát zář 05, 2014 2:45 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Zásadní problém je, že já nemám FB zrovna v lásce - je tam všecko totálně zmatené. :-D Ale zkusím se tam porozhlédnout, když to pomůže dobré věci.
!LIAZ 4life!
pát zář 05, 2014 6:08 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Nenávidim pruhy na kabině typu RT,nebo MT.Před barvením jsem to přestřík čistým acetonem,pak surf,syntetická barva,akrylovej bezbarvej mat a když jsem nalepil tamiyáckou maskovací pásku,tak šla dolů se všim,zůstal holej resin.Slouply se mi komplet dveře u spolujezdce,stejně jako předtim u jezeďáckýho MTSP.Takže jsem dnešní večer trávil mytím a pak ještě vyškrabáváním spár a záhybů skalpelem :evil:
Nemáte někdo radu jak se tomu příště vyhnout?
pon zář 08, 2014 10:15 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů