Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Možností je spoustu , já například pásku před nalepením " opatlám " buť dva až třikrát přilepím ke stolu a nebo jednou na čelo .. :lol: snížíš tak lepivost .
Někdy také pomůže nechat překrývanou barvu dostatečně vyzrát klidně i 14 dní .. ještě se mi nestalo aby po těchto opatřeních sundavaná páska něco strhla :wink:
pon zář 08, 2014 11:35 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Petersene,děkuju za tipy.Dneska jsem postup opakoval-surf,barva.Lak jsem nedal,protože barva je ještě moc živá.Ale cvičně jsem vzal starší model,kde jsem nepoužil surf a barva drží perfektně.Může to bejt tim,že barva je už dost stará a tudíž vytvrdlá.Pak jsem vzal nástavbu z tutoho erťáka,která je stříkaná stejně jako kabina a na skrytým místě jsem jsem vespod zaryl nechtem a sloupla se jak povlak,vůbec to není přilnutý k podkladu.Surf používam krátce,tak mě napadlo,jestli třeba není problém v tom,že používam 1200 a erťák je resinovej.Jestli by nebylo lepší pořídit surf určenej přímo pro resin.Tuto je teprv třetí model se surfem-MTSP,Tatra 813 a teď tuto.U matesa jsem měl taky problémy,trochu i u bulíka(oba jsou resin),ale tatra a podval jsou plast a tam problém nebyl.
Začínam přemejšlet,jestli neumeju opět kabinu a tentokrát i nástavbu a nestříknu to bez surfu,třeba se to chytne líp.
úte zář 09, 2014 9:56 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Surf by měl přilnout poměrně dobře , problém resinu mohlo se stát že byl mastný , chce to pořádně odmastit já to většinou meju v lihu , případně nechat namočené chvilku v roztoku z jemného běžného pracího prášku . po vyndání z roztoku neoplachovat pouze vyndat a nechat oschnout . pak moc nesahat aby to ne-nechatlo mastnotu z rukou a stříknout surfem . A chce to skutečně nechávat barvu vyzrát . ona sice je suchá a použitelná na další barvení ale nemá svoji pevnost a odolnost .
stř zář 10, 2014 12:19 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Já používam aceton.Naleju si trochu do pistole a přefouknu to.Dělam to těsně před samotným stříkáním a už mam na rukou gumáky,abych to zas nevomastil :wink:
Je teda fakt,že jsem nikdy žádnej model neodmasťoval,začal jsem s tim až po tom co se mi oloupal mates a takový problémy jsem nikdy neměl.
Pustim se teď do jiný práce a zkusim nechat barvu vyzrát.Začínam i přemejšlet o tom, že to umeju(kabinu i nástavbu),koupim novou pikslu barvy a zkusim to znovu a líp.Po zalakování nástavby matem se mi zdá ta barva taková nějaká stará a vyšisovaná,což v tutom případě není žádoucí.
Zatim to vypadá,že erťák pro mě bude hodně tvrdej oříšek.Děkuju ti moc za rady
stř zář 10, 2014 10:08 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Igra Model ... Tak nový Furgon je venku
tento je pro francouzský trh . Na našem bude k dostání zatím jen modrý a VB

Obrázek
pát zář 12, 2014 2:49 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Brekina X Sikulove

Příspěvek

pát zář 12, 2014 7:47 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Severnaya .. problém někteých lidí je že na zahraničních stránkách si zvládnou přeložit a pochopit pouze obrázky ... Text jim nic moc neříká ..
na Mo87 je mimochodem i tato věta .. Jahr geplanten Neuheit dieses Lieferwagens in zwei Karosserievarianten aus, die aus tschechischer Produktion von IGRA stammen .. Pro tvoji informaci je to věta německá
skus si ji nechat přeložit . pak totiž nenapíšeš takovou stupiditu jako že někdo od někoho kopiruje ...
pát zář 12, 2014 9:59 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

to petersen

Příspěvek

...a proč myslíš, že jsem to tak asi napsal...
sob zář 13, 2014 5:48 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Petersene,děkuju za rady a tipy.Nechal jsem nabarvenej model tejden stát a dneska jsem se bez bázně a hany pustil do maskování.Úžasná práce,fakt-zvlášť na kabině.Povedlo se a a mam to fouklý.Při sloupávání maskovačky jsem se stejně neubránil sloupnutí i kousků barvy na pár místech,ale to je tak milimetr na milimetr.To pujde opravit štětcem a když to pak zase zalakuju,tak by to nemuselo bejt znatelný.
A když jo,tak zase umejt a znova.Jsem holt dřevák,ale když mě to tak baví... :wink:
stř zář 17, 2014 6:42 pm

Rummcajs
Příspěvky: 966
Registrován: pon led 02, 2012 3:27 pm
Bydliště: V Židech

Příspěvek

Onráš:kolega,co staví jen,nebo převážně resiňáky,kupuje ten nejlevnější čistič brzd.Model před lakem foukne čističem,ofouká vzduchem a říkal,že se mu ještě nic neslouplo.
stř zář 17, 2014 9:10 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Aha,to je teda alchimie.Já třeba nikdy nic neodmasťoval.Ale časy se mění a my s nima.Děkuju za radu,určitě se bude hodit.
stř zář 17, 2014 10:31 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já než začnu surfem tak si vezmu všechny díly a postupně je umyju v Jaru.
Nestalo se mi že by se mi po odmaskování pásky strhla barva.
Používám Tamiu a zatím žádný problém.
Někdy se stalo že jsem nebyl spokojený s výsledkem a celé jsem to umyl v nějakém polském čističi pistolí a surf držel jak h....o košile :wink:
čtv zář 18, 2014 8:37 am

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Já jsem myl tenkrát,tušim Jamala,v jarovej vodě a těsně před lakováním,aby to odmastil a zároveň očistil od prachu a podobných zlořádů.Jenže mam takovej jednoduchej kompresor bez tlakovky,takže běží furt a rychle se přehřeje.Jde o to,že po umytí jsem to ofouk fénem,ale v zákoutích a spárach zůstala voda,tak jsem to vyfoukal tim kompresorem.A při stříkání už se teda začal rychle hřát a chvíli před tim,než ho vyřadí tepelná pojistka fouká horkej vzduch,takže barva se sráží už v pistoli,nebo cestou mezi pistolí a modelem a dělá krupici a všechno jde do kopru.Tim se snažim jen vysvětlit,že nejsem úplně línej a levej,ale že se snažim co nejmíň používat kompresor za tim účelem,abych nastříkal komplet model na jeden zátah a pokud možno i s teplotní rezervou :wink:
Občas to bejvá boj a asi nastává čas popřemejšlet o změně nástrojů a přístrojů.Nesnášim barvení :valetsesmihy:
čtv zář 18, 2014 10:11 pm

"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Příspěvek

Ondráš :

Ano, na vybavení opravdu záleží. Nešetřil jsem na pistoli (Harder & Steenbeck - Infinity 2 in 1), ale kompresor mi stačí Orlík AS189 se vzdušníkem.
Ovšem na co jsem si okamžitě zvykl, je chemie od GUNZE. Na resin používám samozřejmě Surfacer pro Resin a na samotné modely pouze barvy GUNZE řady C. Ano, smrad je pro někoho nepřijatelný, ale fouknout díl a už za pět minut s ním pracovat, to je pro mně nejdůležitější! Postupuju podobně jako talaš. Začištěné díly umyju v Jarové vodě starým zubním kartáčkem, nechám je po opláchnutí přirozeně vyschnout (nejlépe v koupelně, je tam míň prachu), poté je stříknu dvěma tenkými vrstvami Surfu na resin, poté je sjednotím bílým základem Mr. Base White 1000 a pak už pokládám dvě, případně tři tenké vrstvy barev řady C podle potřeby. Pokud potřebuji dvoubarevné provedení, nechám to cca hodinu "odležet" a pak vezmu maskovací pásku Tamyia a olepím, co je třeba. Fouknu opět dle potřeby dvě, tři vrstvy a věř nebo ne, za pár minut strhnu tu pásku pryč ... A ještě se mi nestalo, že bych někde něco poničil a musel to opravovat. Foukám to jehlou 0,15 a na C-éčkové GUNZE vážně nedám dopustit. Tolik za sebe ... :wink:

Tony
pát zář 19, 2014 10:32 am

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Volvo od AWM

Příspěvek

pon zář 22, 2014 9:49 am

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti