Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

ADR zakazy.

Příspěvek

Zdravim, zdarne sem dokoncil zakladni kurz ADR. Avsak ta horsi cast teprve zacna. A to jsou zakazy. Pokud tu nekdo vozi pravidelne ADR, at uz kusovu nebo cisterny mohl sem napsat, jake zakazy znate je a pripadne i objizdku. Strasne by mne to pomohlo. Diky.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
čtv zář 18, 2014 2:33 pm

čtv zář 18, 2014 5:51 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pát zář 19, 2014 8:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
čtv zář 18, 2014 6:07 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Paprna - gratulejem a vitaj do klubu :D

Zakaz na D1 od 50 po 110km tusim, ked idem od prahy schadzam na hradeckou dialnicu a znej pak uhnem po okreske na Kolin - Havl.Brod - D1, To same ked idem od brna na prahu. Pokial budes ako prazdna neumyta cisterna tak po D1 cez zakaz mozes, plati to len ked si nalozeny.
Nemceko Hamburk - tunel v Hamburku na A7 smer Hanover - Flesnburg zakaz od 5.OO do 23.00, v noci tam mozes. Cez den to aspon ja obchadzam po A1 smer lubeck, pak uhnem na A21 smer kiel a za pumpou schadzam na okresku B205 , ktora ma vyvedie pod neumunster na A7 a pokracujem dalej smer DK.
Svedsko - Goteborg. Tu su moznosti 2: Bud uhnes pred tunelom na E45 a popri brehu rieky vides nad goteborg - je tam znacene Oslo. Alebo uhnes pred goteborkom do lava a prejdes ho okreskou po lavej strane cez lanovy most ponad pristav. Odbocka je hned za parkovisko s informaciami, neminies to.
Norsko - tunnel na dramen, obchadza sa to cez oslo alebo lodkou MOSS-Horten.
Francia - zakaz kolo Pariza v podjazdoch, objizdi se to tusim po ceste cislo 104, moc tam nejazdim ale niekto ma urcite doplni.
Rakusko - vo vacsine tunelov zapnuty majak, pri zdvojenom alebo strojenom cisle (33,88X) zastavit pred tunelom . miesto tam je a zavolat na spravu tunelov a bud ti poslu doprovod cez tunel alebo ta pustia bez neho. Plati to aj pri prazdnej neumytej cisterne.
Polsko - zakaz parkovania na niektorych parkoviskach - je to oznacene cedulou.
Holandsko - tunel v roterdame neviem teraz ci na A4 alebo na A16, od roterdamu po A15 na gorinchen.
Belgie - Antwerpy - tam je to pekne znacene, je to okruch po pravej strane ked budes prichadzat od NL.

To je tak co ma momentalne v rychlosti napadlo a na co som si spomenul...Dolezite je aj aky kod budes mat napisany na tunel v sprievodnych papieroch. Byva tam A,B,C,D,E.. zalezi od nebezpecenstva prevazaneho produktu.
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne sob zář 20, 2014 10:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát zář 19, 2014 12:09 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

Na SK je na všetkych diaľničnych tuneloch zakaz vjazdu ADR a takysto aj cez Donovaly
pát zář 19, 2014 10:58 am

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Ano, na Slovensku to tak je. Zakaz je skupiny E, treba pres Bratislavu. Pry sa to da objet pres mesto? Kama? To same Tabor, kama to objizdate?
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
pát zář 19, 2014 7:26 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne sob říj 04, 2014 1:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
pát zář 19, 2014 8:11 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

ked otec chodil do Blavy na tyždnovky s cisternou, tak par krat preletel plny cez Sitinu, z dôvodu že sa inde nedalo prejsť ale to je cca cca 5 rokov dozadu a liebesbriff neprišiel žiadny
pát zář 19, 2014 8:24 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
pát zář 19, 2014 10:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů