Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na kruhaci,za tebou,pozna i laik ze tam je plno tun,jak cidi ty napravy jak jdou nebo zustavaji saze z pneumatik :D
Neřeším...
sob pro 13, 2014 3:14 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ale jožine,to dneska nikoho nezajímá,všichni jen fofrujou na vykládku,kde budou stejně čekat,na kafe,na parkoviště a nebo za rodinou,aby si vyslechli že jsou věčně v pr.eli :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob pro 13, 2014 11:33 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:40 am, celkem upraveno 1 x.
ned pro 14, 2014 1:40 am

Uživatelský avatar
pt_55
Příspěvky: 268
Registrován: sob pro 27, 2008 1:14 pm
Bydliště: Cassovia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ku pomalym autobusom len toľko, že na vine nie je grafikon a to vám garantujem. Časy sa daju dorovnať na zastávkach dlhšým státim, hlavný problém, je že väčšinu (Č)SAD-ečiek vlastnia sukromnici (aj Veolia a pod su sukromnici) a tí nutia vodičov jazdiť na nehorázne nízke spotreby ktoré si stanovia, a ak ma nejaký vodič vyššiu spotrebu oproti ostatným na tom istom type autobusu alebo oproti ich tabulke hneď mu strhávajú prémie a osobne príplatky preto sa väčšina autobusov "kotúľa" po okreskách s vyhodenými rýchlosťami resp. podtáčajú motory. Naopak ak niečo ušetria dostanú nejaké drobné navyše k výplate a potom vznikajú takéto absurdné situácie a nie je výnimka, že vodiči v autobuscoh ani NEKÚRIA (netopi) len aby ušetrili každý dcl nafty. Toto je pravý dôvod pomalej jazdy autobusov :wink: :?
ned pro 14, 2014 2:27 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Tak nějak autobusáky neřešim,stejně zaleze v další vesnici na zastávku a v poho ho objedu.
Jinak přesně jak tu kolega popsal,letět na mokru naloženej,těžiště vysoko rovná se jednička a totálka.Takže na mě můžou profíci najíždět a blikat jak chtěj a i to cb jde stáhnout.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
ned pro 14, 2014 8:50 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Myslím,že pt_55 to trefil a přesně takhle to bude... Rozhodně neobhajuju autobusáky které se s tím serou mezi vesnicemi,ale na druhou stranu já být v jejich kůži,tak bych byl určitě celej žhavej na to,abych to po rovině valil 85,pak šel na brzdy,uhejbal do nejbližší zastávky,pouštěl auta za mnou,počkal tam minutu,pak to zase rozhulil na 85 a pak zase někde čekal? :roll: Sami uznáte,že tohle je blbost :wink: Bohužel ,na vině jsou často dopravci a řidičům nic jiného nezbývá,koneckonců i když budou v buse jen 3 lidi a jeden z nich si bude stěžovat,že to řidič valí jak prase a vzápětí čeká na prázdné zastávce,a pak to zase rozjede,dotyčný řidič bude velmi rychle bez prémií a možná i bez práce :wink:

Zas bych je tady tolik nekamenoval,sám jezdím busem jako kaštan poměrně často a najdou se jak hovada,tak i normální
Naposledy upravil(a) JiRaY dne ned pro 14, 2014 10:14 am, celkem upraveno 1 x.
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned pro 14, 2014 8:55 am

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

JIRaY presne tak pojedu jako hovado (rozumej 85-90) a lidi budou nadavat. Budu stat na zastavkach a lidi budou nadavat, vyjedu z konecny o 3minuty pozdeji a opet lidi budou nadavat.... To poznam na premiich.
Spotreba mi byla vzdy a vsude ukradena, jezdil jsem dle nejlepsiho vedomi a svedomi, nemam problem jezdit cely den s bufikem, teplo musi byt :wink: nikdy jsem nevzal ani deci nafty. Ale vim ze treba u Arrivy byli ridici co denne kradli 20-40 litru, ti netopili ale jezdili stejne rychle/ pomalu.
Spotrebou ta pomala jizda neni, je to jen tim grafikonem.... Nejlepsi je ze se najdou i takovy co tyhle casy "nestihaji" a bojuji za jejich prodlouzeni.
Chce to jen toleranci, ani u kamionu nejde v dusledku o dispecery, ale o ridicovo chteni. Kdyz se najde jeden debil co bude litat jako magor, ostatni musi litat taky, kdyz se vsichni domluvi " budeme jezdit tak a tak" tak s tim dispo nic neudela. Jenze o tom to je domluvit se, coz bohuzel nikdy nepujde, staci magori co chteji litat za kc/km nebo % z fakturace dokud budou tihle, tak se to na silnicich nikdy nezlepsi + k tomu nefunkci dopravni policie a z ni plynouci anarchie na silnicich...
ned pro 14, 2014 9:27 am

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

"Jeden šofér tu písal, že chodí po dialnici 80-81. Občas takých stretávam, ľavá noha na palubovke, zatiahnuté firhánky aby ich nebolo vidieť. To je tiež bezohladnosť. Ale písal, že tak pomaly chodiť musí, prikazuje mu to firma. Firma má na prepravu čas a sere na ostaných, čo čas nemajú. Bezohladnosť."

Sofe za prvý kamion má maximální povolenou rychlost 80km/h takže bud rád že většina řidičů jezdí víc.

za druhý ukaž mi zákon kde je psáno že musím po dálnici valit do omezovače? Takže příští týden až pojedu osobákem do Prahy pro dárky musím letět 240 jelikož je to maximální rychlost auta?

za třetí tě lituju že musíš pracovat u letecký společnosti co bere kšefty který hořej a jde to sotva stihnout a ty nemáš ani možnost si zastavit na oběd, pro nákup atp...
ned pro 14, 2014 9:29 am

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Rofl, cekal sem, kdo prvni vytahne oficialni 80tku ;]

Icewinter, ty jezdis vzdycky! v dedine 50?
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
ned pro 14, 2014 9:34 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Sof: zrovna rozčilování nad rychlostí 81km/h mi nepřijde v pořádku, protože akorát dodržuje maximálku.
To, že se běžně jede rychleji, je jiná věc, ale nemůžeš to brát jako nějakou bezohlednost. A že majiteli to stojí za lepší spotřebu, je holý fakt, bezohlednost by podle mě byla, kdyby např. jezdil 75km/h.

Mě jednou např. profík předjížděl na okresce (kolona kamionů, protože se mu zdálo, že se dostatečně nelepím na ty přede mnou), takovým způsobem, že jsem musel na brzdy a pak měl akorát toho debila celou cestu před sebou. Tolik k některým spěchajícím profíkům.

Nevzpomínám si, že by mě podobným způsobem někdy ohrozil autobus.

Paprna: já se s velkým opravdu snažím nepřekračovat (hlavně v zástavbě), s osobákem už jsem na tom hůř :oops:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned pro 14, 2014 9:37 am

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

když vím že se to auto po pár set metrech zase rozjede z kopce, tak to proste poustim bez plynu klidně i na 70. Dělám pouze to co mám, tak jako autobusák musí na každý zastávce stavět si neřekne "ale hovno spěchám tady nezastavim" (pouze příklad). Každopádně pokud mi někdo budete dorovnávát výplatu, klidně budu jezdit 90 stále :)
ned pro 14, 2014 9:40 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja firhanky nemam,nohy mam obe na podlaze,volant drzim pevne a na notas necumim bo ho nemam(je na horni posteli zabaleny)To ze jezdime 81 je holy fakt,pro tebe co rubes 90+ jsem snadna korist a ometes me behem vteriny tak bud,Kdybych jel full jak ty,nepredjedes me,nebo jo ale za pul hodiny.Ale svaty nejsem ,jak zacne zakaz predjizdeni,jedu takym tempem abych dojel neco pomalejsiho predemnou,to je otazka par minut a pak uz jedu za nim,jako ostatni a nejsem ten ko.kot co vytvari kolonu.Skonci zakaz predjizdeni,nastavim 81 a vy muzete jet co spechate.
Neřeším...
ned pro 14, 2014 9:57 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Jožko tvých 81 je v cajku,jak píšeš jsi snadná kořist :) .Mě nenase*e nic víc než když nějaký BG kolega jede po dálnici 83 a když se rozhodneš ho předjet,tak záhadně jedete vedle sebe rychlostí 85+....Minulý týden jsem v Plzni potkal borečka co jel přes centrum celou dobu s haksnou nahoře. To byl pohled pro bohy,jak vybíral zatáčku a neráčil se sundat ani ten lokýtek z kolena,aby to neztratilo glanc :roll:
ned pro 14, 2014 10:47 am

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

M.Z. - přesně, ty si necháš odstup a stejně se ti tam nějakej pitoma nacpe. Když ne ,,velkej kamioňák" , tak nějakej trouba s osobákem, co radši riskuje krk, jenom aby byl na křižovatce o 2 vteřiny dřív.
A k tomu vyblikávání nějakým blbem zezadu v 82 km rychlosti - zkuste si třeba uvědomit, že někomu těch 82 nechá nastavit šéf v servisu kvůli spotřebě :wink: . Zkuste za tím volantem aji myslet, ne jím jenom točit, jak opice.
ned pro 14, 2014 12:10 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nohy vylozene az za usima nekomentuji,on se treba citi jako king ze to ma pod palcem,v mych ocich to je jen šasek.Snazim se jezdit citelne,tzn stejnou rychlosi,tempomat.Tutiz jak me nekdo dojede je jasne ze jel rychleji nez ja,tudiz me nasledovne predjede.Bavim se o jizde po rovine.Ne kazdy ma z nas 500ps.Taktez nosim zvedacku nahore,jak mam par tun,at je pak tomu co me dojede jasne ze nasledujici kopec vyjedu temer stejnou rychlosti a neposusti se do nejakeho boje v polovine kopce kdyz ma treba full gewicht Dafa 460 trebe.At to necha to predjeti az se kopec obrati a pojedem dolu.Ne kazdy vsak takto uvazuje.
Neřeším...
ned pro 14, 2014 1:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů