Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

pepino_cz
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 14, 2011 7:41 pm
Bydliště: Opava

Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

Nemáte někdo vychytávku nebo návod jak odbloknout bluetooth bez nutnosti zaplacení 120 euro? :roll:
čtv lis 14, 2013 7:19 pm

jancijanci
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 15, 2014 1:04 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Ahoj, chci se zeptat ci uz mas aktiv.to blootot v radiu nebo by to taki potreboval.V servidu me rekli zato 8000 a ze mi pude i navigace potom ale zda se me to hodne.
stř zář 17, 2014 3:41 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mě to udělali, zvuk z telefonu jde, mě neslyší nikdo. navigace se dělá vlášť. jinak tuším 3tis aktivace BT
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
sob led 17, 2015 12:32 pm

jancijanci
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 15, 2014 1:04 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

no prave ! za komplet aj z navigaci chteli 8.000 tis.proc to uz neni vse aktivovane jak kdyby ten kamion stal halire .Vidis jeste posratich 8000 tis. jim chybí jeste ze dali volant do toho autaka nebo jinac asi ridime riditkama od kola
pon led 19, 2015 7:32 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no jo, to je VW, to se nedá nic dělat
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon led 19, 2015 8:33 pm

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

Na německých forech jsem četl, že navigace se aktivuje automaticky pokud vložíš správnou microSD do radia. Předpokládám že na té kartě je mnohem víc, než jen mapy. Bude tam binární obraz i samotné navigace (rozumněj alternativní FW rádia, stejně jako ve starších verzích TomTom a Garmin). Takže možná proto to jde snadno aktivovat navigace a BT současně. Někteří si tam vzájemně ty data z SD karet kopírovali. Nevím s jakým úspěchem, ale za zkoušku by to stálo. Když už nic, tak bluetooth by se rozjet mohlo. Propojka na AUX a USB je taky aktivní stačí ji jen připojit.
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
ned úno 19, 2017 2:19 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

nevšiml sem si žádnýho vstupu na sd kartu
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
ned úno 19, 2017 4:55 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

jde vyloupnout ta krytka mezi tlačítkama vpravo, pod ní je nějaký slot. Já zase marně hledám AUX vstup
ned úno 19, 2017 5:00 pm

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

Přesně jak píše Vejr ... na pravo mezi tlačítky je krytka, pod ní slot pro microSD ... tam se vkládá navigační software ... bohužel netuším o jaký systém se jedná a zda by s ním šlo něco dělat. Až ukořistím někoho kdo tu navigace a BT má rozběhnuté, zkusím na tu kartu mrknout co zajímavého ukrývá :) ... pokud by to radio bylo na nějakém standartním OS (FW) možná by s tím rádiem šlo dělat i lepší kousky :) ...
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
ned úno 19, 2017 6:16 pm

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

Vejr píše:
ned úno 19, 2017 5:00 pm
jde vyloupnout ta krytka mezi tlačítkama vpravo, pod ní je nějaký slot. Já zase marně hledám AUX vstup
Tady na foru jsem viděl nabídku na ten kablík. http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... 1f#p588908

Už jsem zkoušel origa kontaktovat, vypadá to, že jich má víc. Pokud jich má víc, určitě si jeden vemu na testy :) ...
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
ned úno 19, 2017 6:21 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

aux a usb jde až dozadu do rádia zapojit, jeden týpek odtud mě poslal ten svazek za necelej litr a funguje ok, v autě mam ještě přidaný basáky dole ve dveřích
jo a ten odkaz je na toho týpka co to od něj mám, akorát je to mezi vypínačema a ne v polici, což je uplně fuk
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
úte úno 21, 2017 4:16 pm

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

mates píše:
úte úno 21, 2017 4:16 pm
aux a usb jde až dozadu do rádia zapojit, jeden týpek odtud mě poslal ten svazek za necelej litr a funguje ok, v autě mam ještě přidaný basáky dole ve dveřích
jo a ten odkaz je na toho týpka co to od něj mám, akorát je to mezi vypínačema a ne v polici, což je uplně fuk
Bohužel tenhle týpek telefon už tři dny nebere. Snad se zadaří později. Našel jsem tuhle redukci i u německých sousedů, ale je tam nekřesťanské poštovné.Basáky mě čekají taky, můj novej Man je holobyt, takže kromě chrastítek ve sloupcích, kterým se o basech ani nezdálo tam nemám nic.
Zvuková aparatura Manu je opravdová tragédie, BT vypnuto, navigace vypnuto, data z palubního komputera vypnuty, žádné AUX a USB (dodatečné kabely nepočítám) pouze výškové a středové reproduktory kvality krystalkových rádií Tesla. Pokud něco chceš, tak zaplať i když to už v autě je. Nechápu. Až budu dělat repro vyhodím radio ven a mrknu z vnitřní strany na přesné označení, třeba podle přesného typu a výrobce bude dát aspoň některá funkce aktivovat (ve starém Manu jsem měl to starší rádio a to byl výrobce Blaupunkt a podle typu se daly dohledat aspoň AUX redukce). Protože platikt v Manu za aktivaci BT poplatek vyšší, než je pořizovací cena hodně luxusního externího BT je fakt na hlavu. :) obzvláště když ani to nefunguje tak jak má (mimochodem, přemýšlel jsem nadtím proč Tě nikdo neslyší, já třeba v mém Manu nikde nanašel žádný mikrofon :) )... případně celé originální rádio vyhodit a nahradit něčím kvalitnějším. Řešit měniče 24/12 nebude třeba, dělal jsem si úpravu pro kamery a po odpojení originálního měniče ztichlo i radio, je tedy na 12V. Bude to o to snazší.
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
úte úno 21, 2017 8:21 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

mikrofone je nade dvěřma, ale borci ho v čestlicích tenkrát zapoměli zapojit, přestože podle nich se z auta dovolali,protže to zkoušeli...no ve stodůlkách na to přišli a ještě se za ně omluvili...asi jinej gang, taky jezdim tam od tý doby.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř bře 08, 2017 8:45 pm

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

mates : Tak to potom jo, pokud Ti to tam instaluje idiot, lze čekat i nemožné. Osobně moc nechápu proč ty mikrofony vedou někam nad dveře, já v novém číňanovi nechal integrovaný mikrofon přímo na rádiu, lepší místo (méně vzdálené od držky) jsem v autě nenašel, ani sloupek dveří není blíže jak pozice rádia, dokonce má i ideální sklon na řidiče. Teď se stačí mírně naklonit a i ve velmi hlučném prostředí plného plynu do táhlých kopců je mně slyšet velmi dobře. Původní rádio MAN mám připravené v krabici s tím, že bych ho zamontoval do našeho staršího MANa, snad najdu způsob jak aktivovat vypnuté funkce aniž bych musel sponzorovat MAN ve vývoji podobných nedodělků. :) ... vsadím boty, že klíčem budou data na té jejich SD kartě.
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
sob bře 11, 2017 7:24 am

radomir.lubos
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 02, 2017 2:37 pm

Re: Jak aktivovat bluetooth v radiu MAN TGX

Příspěvek

Koukám, že se tu vyznáte. Potřeboval bych od Vád poradit :) Jaké autorádio z tohoto e-shopu: https://www.2din.cz/2din-autoradia/ byste mi doporučil?
pon črc 23, 2018 11:30 am

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů