Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Zamčeno
Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ja tomu nerozumim ani tem kontejnerum.
Vcera tady probihalo nejake jednani kde bylo receno ohledne dopravy a jeji reseni, vozy a technika.
Tak ja zase, stepkovace uz mam da se rist v malicku a ted zase studuju kontejnery nakolik se to odemne vyzaduje.
Jedno co ti umim rict na 200% je fakt ze tady tatra na mechach je tak akorat k hovnu!
A to mne muzes vykladat co chces a kolik chces, tatra na mechach NE! Hotovo!
A neresim jenom stepkovacky a ted ty kontejnery, ale jeste mam navic dohledat prisun materialu k vyrobe peletek, to znamena nejenom stepka ta je jasna, ale jeste shanet piliny, ted nakolik u nas peletkarna nema takovy vykon ve vyrobe aby pokryla pozadovane mnozstvi pelet, a tak jeste musim shanet pelety u jinych vyrobcu nebo dodavatelu, k tomu si musim zajistit dopravu atd atd.
No dneska jsem rad ze mam praci.
Jinak bych jenom sedel a skrabal se za usima.
úte bře 24, 2015 8:04 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Stepkovac na tatre za 4 mega.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
úte bře 24, 2015 8:24 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Arktik - ,, Ja tomu nerozumim ani tem kontejnerum. ,,

Prave, ked tomu nerozumies tak si nechaj poradit. Vdaka ramenu pod kontajnerom ti to proste bude chybat tak ako ti to pise Lubos. Pokial to mas nejak riesit tak nechapem ze tatra na vzduchu nie, dyt tie vankuse si vzduchom zvednes jak potrebujes, das na kola taktik pneu a po tom lese jazdis jak pan. Vankuse mozes este pre isotu zakryt nejakou dalsou gumou aby si si bol isty ze to trpiet nebude... Tam kde by si s takymto tankom presiel sa perovka ani nechyta...

Takze mas riesit objem tak ries objem a nie to co sa ti paci alebo nie :wink: Najlesia je ta agrovka s nejakym tandemom , vlek je v lese na pytel. Prides otocis 2 kohuty,prehodis bedne a valis...
Alebo este lepsie 2 auta , jedny spz a jazdis uplne bez prestojou a ziadne drahe kontajnery neriesis. Po lese to prakticky nemusi mat ani cisla takze kludna hlava a len menis auta..

S tym kontikom to nevidim ruzovo, bohuzial ho nemozes polozit len tak niekam do blaha, bo ho odtial ani za boha nevytiahnes.. A je k tomu potreba ja nejaka rovina...

Nespekuluj, vem agro a hybaj do prace... Mas investorov tak ty to zaplatia, z tvojho krv netece a je to najjednoduchsie riesenie. Urcite 2 stare agrovky budu za menej ako 1 kontejnerka.. Az agrovka umre, hodis ju do srotu, budu z toho nejake peniaze a zase kupis dalsiu.... A tak furt dokola, kedze pises ze mozes navalit matrosa kolko chces tak korbu do 4,5m , k tomu ciapku do 5m a ides, a je to furt stabilnejsie ako kontik uchyteny v haku a po starnach 2kolikami. S kontajnermi som nieco odjazdil viem o com pisem... Tutie uchytene za stred velmi rady vyskakovali a to je pak pruser hned na svete...

Takze agro a davaj... Nevymyslaj zbytocne to co uz je vymyslene...
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne úte bře 24, 2015 8:44 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 24, 2015 8:38 pm

Štolfa V.
Příspěvky: 574
Registrován: ned říj 05, 2008 8:22 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ten štěpkovač se objevuje/val na bazosi už nějaký čas.
úte bře 24, 2015 8:41 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ziadne agro na mechoch ked tak na perach!
Bohuzial tu sa nejazdi po nemeckych dialniciach ale v karpatskych lesoch. Tu nemam sklady dielov na kazdom kroku. Takze ja nebudem riesit toto co uz pri vyrobe nedomysleli! Najidealnejsie na perach a hotovo!

Ty s tym skladanim kontajneru mas pravdu, ja som nad tym tiez uvazoval, lebo tak som si pomyslel ze ten kontajner a to jeho ulozenie na zem tak to asi chce nejaku rovnu spevnenu plochu.
A ze to ma mensi objem to chapem sak mas na rame nastavbu z ramenom, takze to uz zobere pol metra.

A to manevrovanie jak s kontajnerom tak vzdy je este otvorena otazka mojej tatry s vlekom, to prides na sklad do lesa, a nie vsade mas miesta sa otocit solo, a nie este s vlekom.

Tak vidim ze toto je jebacka, a mne sa dajak jebat nechce.
Najlepsie pre mna behat so svojou tatrou, nooo este ten vlek a dobre.
Alebo potom zobrat tahac a jazdit zvazat z peletkaren pelety po celych Karpatoch. Pripadne ked neni co zvazat tak cvaknut klanicak a zvazat gulatinu!
úte bře 24, 2015 8:48 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Rovno napis ze tam potrebujes upichnut svoju tatru a je to :wink: :D :lol: Navar na nu riadne bocnice a odvezie kubikov kolko chces... Po lese ti to je jedno, a ked umre, tak srot, kupit druhu, prehodit spz a zase na novo... Majo, kurva, robis z toho taku vedu a popritom je to lahke jak facka , vyriesene za par minut.. :roll:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 24, 2015 8:53 pm

tomhais
Příspěvky: 46
Registrován: sob srp 30, 2014 4:03 pm
Bydliště: ČB

Příspěvek

Za mě je na štěpku a piliny nejlepší právě ten kontejner. Na štěpku menší 35 kubíků a na piliny 40. Kontejner položíš na zem a naloží tě kdekdo i malým nakladačem, snadno zaplachtuješ. Pokud správně fungují zámky, tak i stabilita je dobrá a taky nevím, proč by kontejner nešel vytáhnout z bláta.
úte bře 24, 2015 8:55 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Peter Gasparovic:

No porozpravaj mne!

Ja som sa v tej veci vyjadril jasne! Ze berem tatru a idem!
Ale mne bolo povedane, kolko ma objem? Tak odpoved maximalne 15 kubikov! A bolo vyriesene!
Takze riesit objemovu dopravu!
Tak rozhodne ked zhanam robotu tak ju zhanam pre seba a svoje auto!
A ci mne treba niekam pichnut moju tatru, alebo nie, ja v tych lesoch som jazdil a som tam kedy kolvek vitany, ale nakolko v lesoch je treba lesovoz tak je logicke ze sklapac je tam k nicemu!
Ja by som svoju tatru vymenil, keby na trhu u nas bolo daco dobre medzi tatrami, ale jak to kazdy den sledujem tak iba samy srot!
A co si myslis ze ja stary kokot tu pojdem robit s nejakym vrakom? Tu kde nemas nic?
Sa na toto mozem vysrat!
Naposledy upravil(a) Arktik dne úte bře 24, 2015 9:00 pm, celkem upraveno 1 x.
úte bře 24, 2015 8:59 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Tomhais - vlasna skusenost, polozil som ho do blata a ilu a jak ma bobkom nakladal tak si to postupne sadlo az si to vytvorilo pod kontjnerom akoby podtlak podtlak, proste sa pricucol a za boha som ho pak odtial nesiel zvednut... mal som nalozene cihly a taky vselijaky odpad, ked sa buraju chatky.. Kontik kolem dokola obkopat, no trapenia s tym bolo, este teraz ma bolia ruky ked si na to vzpomeniem... :?
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne úte bře 24, 2015 9:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 24, 2015 9:00 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Majo - sak ti hovorim, na tu svoju navar riadne bocnice, az nad stit nad kabinou a jazdis so svojou tatrou a zarabas, a vozis 35kubikov. Keby bole treba korbu jak mas ty mam, tak by bolo z coho sajtne zrobit...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 24, 2015 9:02 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Aj nad tym som uvazoval dat urobit novu taku vysoku agro korbu. Len na tom sassi bude vzdy kratka tych 4,35 dlzky!
úte bře 24, 2015 9:08 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Peter:

Daco take ale vyssie. Korby Mlcoch!

Obrázek

A urobit to ako S1-cku, siroke ulozenie a hotovo.
úte bře 24, 2015 9:12 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

A to sa neda predlzit tatra?? :wink: Ty stary vlk tatrovacky a ze by si to nevymyslel?? Sak povedz inestorom nech daju par love, natiahnes svoju tatru co bude lacnejsie jak kontajnerka a ides.... Praca s tym vseho vsudy na tyzden.. ?? Alebo vymen svoju za agrovku hod na to dlhu S1 a valis....
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne úte bře 24, 2015 9:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 24, 2015 9:14 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

žeby byla akorát silážní agrovka?je dlouhá a zrovna má pletivo pro odvod vzduchu při foukání štěpky ze štěpkovače :lol: :lol: :lol:
úte bře 24, 2015 9:15 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Najlacnejsie mne vychadza vyrobit novu objemnejsiu korbu!
Moja korba uz je da sa povedat za hovno!
A ked pocitam za objemovy vlek vyvalit 250 tisic + cesta, + colnica, tak nova objemnejsia korba ma vyjde o polovicu menej.
Vyrobit korbu, doviest sem namontovat to ani vela casu nezoberie.

Predlzovat sklapaci podvozok si myslim je jebacka a chujovina, sklapac predlzis o ten kus rury od reducky do strednej napravy tak tam das este jeden a hriadel urobis zvarenim dvoch kusov do jedneho, a dobre ot nebude!
KUBO tak maju predlzenu sklapacku a urobenu ako lesovoz.
úte bře 24, 2015 9:20 pm

Zamčeno

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů