Mýtné v Portugalsko, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

honza777
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 31, 2011 5:25 pm
Bydliště: Benešov

Příspěvek

Tak pokud pojedeš po A62 od Salamancy směr Guarda, tak na A23 za čarou asi 30 km je bezínka Galp a tam Ti prodají kupon na mýto který platí na nově zpoplatněné elektronické mýto. Kolik jsi projel se nedozvíš. Já jsem si koupil 60 Eur a jel jsem na Lisabon a odtud do Marinha Grande je to placený manuálně hotově, nebo platební kartou.Zpět jsem jel opět na A1 a IP3 na A23 směr Guarda a už jsem nic neplatil. Jestli jsem těch 60 EUR projel, nebo ještě něco zbylo nevím. Hlavně krabička na ES a Fr tam určitě nefunguje.
stř úno 27, 2013 6:09 pm

anexa
Příspěvky: 54
Registrován: ned bře 10, 2013 5:40 pm
Bydliště: morava

Příspěvek

Ta malá krabička (pasango) co je na F, ES už tam funguje na celém Portugalsku, ale jen na nové mýtné brány. Na starých klasických platidlech ne tam je to pořád na kartu nebo hotově.
úte čer 11, 2013 11:52 pm

Venca87
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 02, 2013 6:59 pm
Bydliště: Strakonice

Myta v P

Příspěvek

Cus letci, byl jsem ted v Portualsku, tak jsem si zjistoval informace o mytech. Jestli je neco spatne, opravte mne, nerad bych tam jezdil nezakonne :-) .
Na dalnice s mytnou branou si muzete koupit tiket v ruzne hodnote, podle toho, kam jedete. Koupene tikety potom setrete jako los a dany kod se svou SPZ a v jejich formatu zaslete pomoci sms na jejich centralu, prijde vam potvrzovaci sms a az dosahnete nuly, mela by vam prijit sms, abyste si koupili dalsi tikety. KOUPENE TIKETY SE NEVZTAHUJI NA DALNICE SE ZAVORAMA. Tikety maji rok platnost.

Dalsi zpusob je zakoupeni 3 denni znamky (pro turisty), stoji cca 20 eur, ale malokde ji koupite, maximalne v turniketu na hranicich, ale bere to jen VISA karty. Nekde dokonce tvrdi, ze uz znamky neexistuji. TYTO ZNAMKY SE TAKE NEVZTAHUJI NA DALNICE SE ZAVORAMA. Znamka se vztahuje na vozy do 3,5t

Pak se daji koupit i ty jejich krabicky na dalnice, kde si je dobijite, ale vubec nevim, za kolik se daji poridit. Myslim, ze je koupite jen na poste.

Snad jsem pomohl a pokud je nekde chyba, dejte mi vedet.

Jinak dodavkari mohou do Lisabonu i po nacionalkach, da se tam krasne dojet, je tam pekna cesta. Z Porta bych do E (a naopak) po souskach nedoporucoval, jen pokud byste meli cas a naladu na pekny vyhled :D
úte črc 02, 2013 8:09 pm

Traky
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 177
Registrován: úte led 26, 2010 10:13 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

.....

Příspěvek

zdar chlapaci...ja tomu furt nak nerozumim.......pojedu od badajozu na lisabo a zpet......jsou tam normalni mytnice jak v ES????Funguje tam ta krabice na ES a F??????A co furt melete o nakejch tiketech?????To je jako naka vignete????
čtv srp 29, 2013 4:04 pm

Traky
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 177
Registrován: úte led 26, 2010 10:13 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

.....

Příspěvek

nebo je to stejnej tiketovej zpusob jak pri platbe kartou jako ve F nebo SP???
sob srp 31, 2013 8:53 am

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Z Badajozu na Lisabon je to jak ve F a E
ned kvě 11, 2014 7:19 pm

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Jak píše Hansov. Z Badajozu na Lisabon jsou platidla, ale Francouzsko-Španělská krabička tam nefunguje. Pouze platit hotově nebo kartou. Platidla začínají na 137.kilometru.
Do Volkswagenu před Lisabonem mě stála cesta tam 38,6 €
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
stř zář 17, 2014 5:22 pm

úte říj 21, 2014 10:35 am

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

a proč to dáváš do sekce Portugalsko :?:
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
stř říj 29, 2014 5:08 pm

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Aktuálně co vím, tak se už žádné sms neposílají a kdo má krabičku na Francii a Španělsko, tak na dálnicí s mýtnými branami platí tou krabičkou (pípá)
Jel sem od Salamancy do Porta a odtud do Lisabonu, celou cestu mýtné brány, od Lisabonu na Badajoz platidla, tam krabička na Fr a Es nefunguje.
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
čtv pro 11, 2014 8:55 pm

ada
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 01, 2009 2:44 pm

Mýtné FR-ES-POR

Příspěvek

Ahoj,
rád bych oživil tuhle diskuzi a zjistil aktuální informace. Dotaz je obecnější, ale nenašel jsem vhodnější vlákno.

Na konci léta se chystáme s naší expedičkou do Portugalska. Bude to poprvé co pojedeme západním směrem, do teď jsme jezdili jen východ++, takže v tomhle směru zkušenosti nulové. Mám "pár" dotazů. :)

- píšete, že na FR-ES-POR by měla stačit jedna krabička, opravdu to platí? Bylo by to fajn.
- mají v těchto zemích vyjímku obytky jako je to v DE?
- jak drahé jsou v jednotlivých zemích dálnice (2nápravy, 10t, euro2)?
- FR - cena dálnic vs vedlejší - vyplatí se jet po vedlejších kde je údajně mnoho kruháčů nebo raději připlatit za dálnici?
- POR-ES - platí se jen za dálnice nebo taky za silnice 1. třídy jako u nás?
- příp. jak jsou na tom(stavem) vedlejší v POR-ES?

Obecně nebudeme mít mnoho času, tak bych rád vymyslel optimální trasu pohodlí vs. rychlost vs. cena na sever POR a následně z jihu POR do ČR.

Předem díky za rady/zkušenosti.
čtv dub 09, 2015 9:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Portugalsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů