Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Caravany

Příspěvek

Zdravím je tu někdo kdo se tomu věnuje?? Já bych s tím chtěl začít a rád bych si pořídil takzvanou ponorku. Neví někdo o nějaké zachovalé klidně i vybydlené za symbolickou cenu, abych si jí mohl udělat podle svého??
pon lis 18, 2013 3:44 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Už jsou tady zase!!!

Příspěvek

Přátelé, kamarádi. Akorát se vracím z ITA a po té co jsem byl málem dvakrát sestřelen německým pilotem karavanu, jsem se rozhodl vyhlásit petici za povolený odstřel těchto "vozidel" z dálnic a cest! Každý kamion bych dal okamžitě vybavit min. 40ti mm kanonem na střechu a v momentě zpozorováni karavanu před sebou, okamžitě zahájit palbu a jebat to z té cesty pryč!
Řídí to většinou šílenci, kteří jezdí celý rok svým VW Polo max 10km do prace a zpět a hned jak se oteplí, připnou za to tu bílou kisňu a jedou křižovat Evropu. Jejich oblíbenou disciplínou je vyvolávat infarktové situace ostatním řidičům, pohybujících se v jejich blízkosti.
1- Po dálnici velice rádi závodí s kamiony. jedouc stylem 70-80-100-70km/h v žádném případě nedopustí, aby ho předjel nějaký ufuněný kamion! Pokud takovou aktivitu zaregistruje, okamžitě zrychluje až se mu okýnka třepotají a po té co to vetšinou řidič LKW vzdává, nasazuje opět ke svému poklidnému stylu 70-80-100-70km/h
2-Po dálnici jezdí zásadně prostředkem. To platí obzvlášť při výjezdu na Brenner, protože cesta je tam klikatá a mosty jsou proklatě vysoko... však kamion uhne do odstavného. A když ne... dostane vypleskáno po zrcátkách.
3- Někteří se přímo specializují na špatný výběr chlívku v mýtnici, který je určen pouze vozidlům s Telepass popř. GO box. Milují dlouhé diskuze s obsluhou s dlouhou kolonou kamionů za zády. To je moc fajn.
4-Nedělá jim ani problém sjíždět z tříproudé dálnice stylem- zleva do prava přes 4 pruhy, hrrrk na brzdy a prudkým škubnutím volantu. (sjezd do Benátek před obchvatem.ta kolona co tam za ním zůstala stát až do Padovy tam stojí do dnes myslím)

Existuje ale i pár vyjímek, kteří si jedou v poklidu svých 80km/h a ochotně pustí před sebe jakýkoliv kamion a ještě mu i bliknou. Těch je ale jako šafránu, takže platí spíš to výše zmíněné. Vy jako řidiči kamionu jste profesionálové a víte že od nich můžete čekat jen to nejhorší, ale oni Vás stějně dostanou. Zas a znova. Naučí se zase další kousek a vy zase budete s oroseným čelem a tepovou frekvencí Emila Zátopka dělat všechno pro to, aby Vás nezabili. (To dělo by bylo řešení :twisted: )

Takže držte se přátelé, sezona karavanistů je tu! :roll:
stř čer 24, 2015 7:34 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Ještě jsi zapoměl že po celodení dřině zabere každý dvě parkovací místa pro LKW protože potřebuje životní prostor okolo sebe :(
Zijte dlouho a blaze.
stř čer 24, 2015 7:43 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Ano ano! Děkuji za doplnění kolego :wink: Určitě je toho víc na doplnění, tak prosím pánové :)
stř čer 24, 2015 7:53 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

:D :D ja nemám s karavamni žiadny problém, nejak my nevadia.. a trochu im aj závidím.. radšej by som namiesto návesu ťahal karavan a vozil sa po európe.. a raz si to aj vyskúšam..

je pravda, že občas to niektorí nezvládajú, ale beriem to z nadhladom- vadia my iné veci.. ale mať v predu delo a občas z neho vypáliť do osobáku by som chcel :D :D
čtv čer 25, 2015 7:30 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Myslím že by jim vůbec neuškodilo nějaké to školení, jak s tím vůbec jezdit. Co dva roky hodina v autoškole třeba a vysvětlit jim co a jak. Ukázat jim moje LKW (aby se mu z daleka vyhnuli atd.) :lol:
čtv čer 25, 2015 7:08 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ono totiž zásadní problém je jízda s vozíkem ( což v autočkole proberou ) a jízda s přívěsem který kurevsky reaguje na boční vítr, nebo na vyjeté koleje. Jednou jsem jel za takovým týpkem kterému se obytňák rozhoupal v kolejích a myslel jsem že skončí ve škarpě. Ustál to...ale dál jel 60.
Jinak s kanonem na střechu souhlasím....akorát bych byl hlavně v pátek odpoledne kurevsky rychle bez munice.
čtv čer 25, 2015 8:29 pm

Uživatelský avatar
hečr
Příspěvky: 63
Registrován: sob dub 30, 2011 4:02 pm
Bydliště: Morava-West, EU a přilehlé asijské destinace

Příspěvek

Minulý víkend jsem jel po A8 na Salzburg a potkal jsem několik karavanů se švédskou značkou. Několik jsem jich předjel, blikli mi, no stress. Ve stau mě jeden pustil, co pustil, zastavil a blikáním mě "donutil" se ve zúžení zařadit před něj. Takže švédské karavany nestřílet. :wink:
Tak popojedem....
sob čer 27, 2015 10:13 am

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Jezdím lkw hodně dlouho a nedělá mi nic problém naložit ,složit, těžký široký náklad, protáhnot nízký most atd .Sklápěč ,valník co snad jezdí kromě Sergeje na kolejích.Projel jsem obyt.autem dost velkým 7m d. výška 3,1m do Dubrovníku a zpět.Při velkém větru, nebo když tě předjíždí kamion to bylo o život udržet v pruhu, chová se to jinak než velký nákladní auto! Když to táhnete za osobákem, tak je to velké vypětí a odvaha pro tyto řidiče karavanů.Zapřahněte za svojí káru a vyzkoušejte!! Změníte názor za 10km.
ned čer 28, 2015 11:11 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Je to tak , mám karavan s obytnou částí 6,10 metrů dlouhou a boční náraz větru dělá svý a třeba vzduchový polštář který tlačí kabina LKW před sebou taky karavan dokáže pěkně rozhodit. Naštěstí mám těžký tažný Pajero s pohotovostní váhou 2,3 tuny a to to zvládne ustát v normě, ale obyčejný osobák s tím má velký problém. Tedy brát radši trochu respektu, zejména když kravanisti jezdí rok okolo komína a pak vyrazí napříč Evropou.
Volvo FL 614.
pon čer 29, 2015 8:50 am

Uživatelský avatar
Depešák
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 13, 2013 4:54 am
Bydliště: Basildon

Příspěvek

Jirko Nováku, ty máš asi všechno a zažil jsi všechno,hlavně tvoje videa k BeSiPu tady byly výživný, ale jinak ke karavanům plně souhlasím s Jakubem S,jak to tahaj těma slabýma embéčkama kterým říkaj Volksvágen a Oktávka. Jak vidím před sebou karavan ve stylu cirkusácký-cikánský maringotky, hned se klidím se slovy "aha Helmut s familien und Hunde fahren nach Rujana"!

P.S. Víte co udělá pes když vidí němce (hlavně z NDR), sedne si na zadek aby mu tam němec nevlez!
řidič kamionu je jako pes, spí v boudě,žere z misky a chčije na kolo...
sob črc 18, 2015 10:39 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

Jirka novak - mam mit respekt k nekomu, kdo rok lita okolo komina a pak se najednou jednou za rok rozhodne jet dalkovou s krabicej na boty???? Proc??? Kolik respektu maj oni k nam??? Se zase prober.

Karel334 - nikdo je nenuti s tim jezdit. Kdyz je to takovej problem pro nekoho to ukocirovat, tak at se na to radsi vysere stejne jako kluci co jdou zkusit prepravnik. Nekteri to i pk ctrnacti dnech vzdaji nez aby se zabily, nebo nekoho ineho a nez aby neco roztriskali
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
ned črc 19, 2015 11:04 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Kdyz je to takovej problem pro nekoho to ukocirovat, tak at se na to radsi vysere
presne tak, moja reč hoši.. ked nezvládate karavany v lete na cestách, tak sa na to vyserte.. zoberte si v lete volno, chodte na ryby a začnite zase jazdiť až na podzim :D
ned črc 19, 2015 11:34 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Já už mám na ně takovou averzi za ty roky, že když vidím ten bílý kurnik před sebou, tak mě chce rozervat. Jasně že za takovou X5 nebo Q7 se to tahá líp než třeba za puntem, ale mě jde spíš o ty řidiče co s tím jedou. Většina z nich nemá ani páru jak se s tím jezdí. Co uděla špatné rozložení váhy v karavanu, podhuštěná pneu, vyjeté koleje, boční vítr, kdy se můžou zařadit po předjetí atd atd. O parkování, nebo couvání už vůbec nepíšu. Normalně bych jim dal povinné každoroční školení a nazdar.
A kdo se jich zastává, at si zrovna ted projede trasu mnichov- verona. To je pajáááda 8)
pon črc 20, 2015 5:04 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

sezóna začala :)

Příspěvek

Už jsou tady zase!!!
Já už mám na ně takovou averzi za ty roky, že když vidím ten bílý kurnik před sebou, tak mě chce rozervat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) sof dne stř úno 19, 2020 6:08 pm, celkem upraveno 1 x.
pát kvě 20, 2016 12:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů