Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

zkus to podle mapy,a navi jen ve městě.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned srp 10, 2014 3:01 pm

Pedro19
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 23, 2014 6:20 pm
Bydliště: Odry

Příspěvek

jak funguje myto ve francii na kamion,jde platit vice zpusoby dik
pon srp 11, 2014 12:53 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Proč se ptáš na mýto ve Francií ve vlákně o polském mýtě? :roll:
pon srp 11, 2014 1:21 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Ahoj pánové,prosím o radu jak na polské ViaToll,nikdy jsem tam nejezdil a teď potřebuji udělat akorát jednu otočku ke Katowicům a hned zpět.Chci se zeptat zda se musím nějak elektronicky registrovat nebo je to něco podobnýho jako u nás v rakousku apod.,že prostě dojdu na pumpu a tam si krabičku přednabiji,zaplatím kartou a při cestě zpět jí hned vrátím,funguje to takhle nebo je to komplikovanější??

Děkuji za případné rady,nechce se mi tady číst 13stran které jsou pár let staré. :wink:
pon črc 27, 2015 3:56 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Nedávno jsem ji vyřizoval.. Chtěli po mě OP, malý TP, alespoň kopii velkého TP(jde o emisní normu, nestačí říct EURO5), pokud nejsi jednatel firmy, tak plnou moc.. Za krabici chcou myslím 120zl a minimální kredit dobití je taky 120zl, ale to si nejsem úplně jistý..
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
pon črc 27, 2015 8:04 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Děkuji za info,koukám že jsi Ostravák tak předpokládám že jsi vyřizoval u vás na přechodu (promiň,nevím jak se to jmenuje),takže jsi to koupil normálně na čerpačce.Malý TP klasika,velký origo vezmu radši sebou(díky za radu,ten bych určitě nevzal),jsem majitel takže bude stačit licence + doklad totožnosti,zlotý nemám ale věřím že pokud budu mít eura + visa + dkv tak bych mohl mít úspěch :D

Takže ještě otázky:

1) krabičku vč.registrace udělám komplet na čáře kde je čerpačka nebo je tam nějaký distribuční centrum??

2) krabičku může na tom samém místě vrátit při odjezdu z PL?Myslím že už jí nebudu potřebovat.

3) jak je to s nastavením náprav,normální jako u Premidu,GoBoxu apod.?? Když pojedu tam sólo a zpátky s návěsem tam můžu přepínat??

Díky za pomoc :wink:
úte črc 28, 2015 8:34 am

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Já ji vyřizoval na bývalé čáře v Těšíně, jak to chodí na benzinkách netuším, ale asi stejně.. Pokud pojedeš přes Bohumín po dálnici, tak bacha, pro krabičku si musíš trošku zajet, není hned u dálnice.. Sjedeš EXITem 370 - Karviná, Rychvald, Bohumín, Chalupki (PL).. Na kruháči první výjezd Chalupki státní hranice, přejedeš most přes Odru, na světlech vlevo a hned po pravé ruce máš Orlen, tam ji vyřídíš, stejnou cestou zpátky.. Já platil Shell kartou, tu třeba Orlen nějakou dobu nebral, nevím jak teď, dobíjím jen na tom Těšíně, tam problém není.. Cash je jistota, € snad berou.. Krabičku jsem nikdy nevracel, podle mě kde ti ji dají, tam ji i odeberou, na to se zeptej při pořízení.. Na krabičce nic nenastavuješ, nejde o nápravy, ale o tu emisní normu, jak ti ten box dají, tak ho plácneš na okno a valíš.. Když zmáčkneš to tlačítko na boxu, blikne ti X.. Jak projedeš pod bránou, tak klasika jak u nás, pípne jednou - dobré, pípne dvakrát - máš na kontě míň jak 100zl, čtyřikrát - jsi v prdeli a už si pro tebe jedou, nepípne - to samé co 4x :lol: :lol: To je snad vše..
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
úte črc 28, 2015 6:11 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Paráda,díky moc za vyčerpávající informace,přesně toto jsem chtěl slyšet.Pojedu po 1 na Bohumín takže to vezmu na ten Orlen.Ještě jednou díky,kdybych neměl tyhle info tak bych jel asi rovnou na čáru a doufal že tam bude nějaký distribuční centrum a ono by tam nebylo,takže bych musel nějak valit zpět.

Děkuji za pomoc :wink:
úte črc 28, 2015 6:34 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Vůbec nemáš zač, když můžu poradím.. Ještě si dávej pozor, za tím mostem přes Odru rádi a často stávají pánové z ITD nebo celníci, tak ať máš všecko v pohodě.. :wink:
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
úte črc 28, 2015 7:01 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Adonisos, detail, Euro tridu nezjistis s TP, ale z tzv. CEMTky. Zeleny dvojlist psany ve vice jazykoch.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
pát črc 31, 2015 8:26 am

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

EURO tridu zjistis nejen z TP,ale dokonce i z OTP.Kod je zapsany v obou a zatim pri kazde registraci ve vsech statech kde jsme zrizovali myto stacila kopie TP.
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
pát črc 31, 2015 1:48 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Nevím, co je CEMTka, ale mi taky vždycky stačil TP.. Koukli na směrnici EHS/ES a podle tabulek určili normu..
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
pát črc 31, 2015 6:37 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

To sem mel teda dycly asi smulu, pac dycky chteli CEMT, maly technicak nestacil. Jak Polsko tak treba Rakusko nebo Svycarsko.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
pát črc 31, 2015 9:43 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

maly nestaci,ale s kopii velkyho bys urcite uspel taky..nicmene CEMT je samozrejme tutovka
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
pát črc 31, 2015 10:29 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Tak vše dopadlo na "jedničku",co se euro normy týče tak jsem měl CEMT a bez problému,jediný co je blbý tak to že pokud někdo jede s návěsem na pumpu Orlen v Chalupkách(PL) kde se dálnice vyřizuje tak je pumpička celkem malá a pokud se tam sjede více aut tak se stojí celkem dlouhou dobu a to přímo na silnici.Druhá horší věc je tak že krabička Via Toll stojí 120 ZL,minimální nabití 120 ZL přičemž při zpáteční cestě a vrácení krabičky mi bylo vráceno pouze 120ZL za krabičku,zbývající kredit nikoliv,ten vrací pouze na Č.Těšíně.Takže do Bytomu a zpátky jsem projel necelých 50ZL,tzn.70ZL jsem jim tam nechal,ale ven to čert :D :wink:
ned srp 02, 2015 10:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů