Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne stř čer 17, 2015 7:52 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob čer 13, 2015 10:41 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:50 pm, celkem upraveno 1 x.
sob čer 13, 2015 11:54 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jak píše SOF, na přední nápravě je péro, tam nanometr dát nejde. Ty váhy sem opsal z Doklad o výsledku nízkorychlostního kontrolního vážení vozidla. Tento papír dali i s pokutou řidičovi.
Já to nedám řidiči k úhradě, teda papírově ano, ale fyzicky mu za to nic nestrhnu, jen si to uplatním na pojišťovně.
Ono to řešení má, nakládat první paletu cca 1,5m od čela, ale jak vyplnit tu díru? podle zákona musím koupit nafukovací vaky a těma vytěsnit mezeru, ale už vidím jak na platu s bočnicama nafukuje a jezdí s vakama.
To by byl cirkus.. Na to že to mívá naložené od čela mu nic neříkají, nakládá 4 plalety cca 1,5m od čela a má váhu v poho, pak 4 po jedné v řadě za sebou, a pak po 4. A váhy OK, dal si to prostě o cca 20cm dopředu a je z toho problém.
Na zákazníky tlačíme už 2 roky, neexistuje naložit na auto víc jak 24,5t (většinou se loží +-24t), a to ty plata co mám můžou teoreticky naložit 27t a byly by do celkové váhy v poho i na nápravy, jde jen o rozložení nákladu.

Bohužel, jako majiteli, nemám moc možností jak zabezpečit aby byly váhy OK, občas mívají na nakládkách váhu, ale jen celkovou, a na některých firmách přímo vyžadují zvážení, ale opět jen na celkové váze.
Nanometry nejdou namontovat všude, na druhém autě je nějaká originál krabička, která pozná podle tlaku váhu, ale opět, jen na hnané nápravě a na návěsu, váhu tahače prostě nejde zjistit bez nájezdové váhy.
Právnička mi to zjišťovala, já si četl vyhlášky taky, bohužel, zákon nezajímá jak to máme zjistit, prostě za to zodpovídáme a hotovo. Kdo překročí váhu o takovouto banalitu, tak prostě platí.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
sob čer 13, 2015 4:50 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

a nešlo by vozit v předu jen prázdné palety do urovně nákladu místo vaku?
Podobně sem řešíval kdysi palety s plyn.flaškama. Když se to naložilo koplet co se vleze, tak bylo dobrejch 30-32tun a plus k tomu na prdeli Moffet :roll:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob čer 13, 2015 10:20 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Příspěvek

Kluci,k tomu vazeni.nevite jestli to nepripravujou tet smer Chrudim- Ždirec pred Rohoznou,je tam rozrezana silnice jako pred Meziricim na stare silnici.ja jen jestli si toho nekdo nevsimnul.
úte říj 06, 2015 6:56 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Asi jo, soused kůrovec něco takovýho povidal. Na ty to bude bič
úte říj 06, 2015 7:15 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Příspěvek

Tak je to jasny,zatim nikdo nic nerikal a asi ti jeste nejde,no dalsi bic,to bude super.
úte říj 06, 2015 7:22 pm

Tudle
Příspěvky: 537
Registrován: ned bře 01, 2009 1:41 pm
Bydliště: Studénka/ Křivsoudov

Příspěvek

Něco podobného jako měl xkubisekx, tak jsme tu minulý rok řešili také. Na Hrozenově zvážili auto- sklopka 39,7t celkově, na Slovensku!!! ho vážili na parkovišti Hrádok a v pohodě. Na čáře ho vzali na váhy domácí a na nápravy v pohodě, ale tahač celkově o cosi přetížený 18t+, takže hádka o pokutu apod., ale nakonec se řidič nechal ukecat na pár stovek pokuty, že to vše vyřeší a po nějaké době zpráva o spráním řízení.......a firma byla v pasti.
Vůbe jsem netušil, že pokud jede tahač a návěs v soupravě, tak je možné ho při vážení rozdělit na dvě oddělená vozidla a u těch počítat celkovou váhu...
Židle a telefon :-)
stř lis 18, 2015 2:16 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

jo mám stejnou zkušenost z Hrozenkova, tahač 18700kg, stálo mě to 1500 a prej 2 body ...jestli bylo nějaký správní s firmou nevím. To že 33 palet jinak nerozložím nikoho nezajímalo. Celková i nápravové v pohodě
stř lis 18, 2015 2:44 pm

Tudle
Příspěvky: 537
Registrován: ned bře 01, 2009 1:41 pm
Bydliště: Studénka/ Křivsoudov

Testovací vážení sypkých a plovoucích materialů

Příspěvek

V sobotu 28.11.2015 se na polygonu Autodromu Most uskuteční akce testovacího vážení sypkých a plovoucích materialů. Za účasti zástupců Česmadu, Centra služeb pro silniční dopravu,Ministerstva dopravy, Dopravní fakulty Jana Pernera Pardubice a dopravců. Technická specifikace vozidel a materiálů by měla být různorodá, tak uvidíme co z toho vyjde za výsledky a zda to bude mít nějaký rozumný efekt na naše zákonodárce.
Židle a telefon :-)
pát lis 20, 2015 4:34 pm

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

zajímavé, že o tom na jejich stránkách není ani zmínka, nebo že bych se špatně díval? A nebo je to skoro tajná akce, aby se toho neučastnilo moc řidičů, jak už to bývá zvykem.
pát lis 20, 2015 6:08 pm

Tudle
Příspěvky: 537
Registrován: ned bře 01, 2009 1:41 pm
Bydliště: Studénka/ Křivsoudov

clovek

Příspěvek

Třeba ještě bude, nevím.... :) Teoreticky by tam mohli být přítomni i prodejci dopravní techniky, tak nakolik je to soukromá akce těžko říct. Lidí by tam mohlo být dost.
Židle a telefon :-)
pát lis 20, 2015 6:33 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

si děláte hlavu,mám 5 osou soupravu tahač 2x návěs 3x.vzaly mě na váhy,měl jsem cca 41 tun,tak si říkám sakriš návěs bude na 100 % přetížený,jdu pro info jak jsem dopadl a že prej "pane řidiči nejste přeložený,chybí vám 7 tun" :shock: :shock: "můžete mít celkovou 48 tun a máte jen 41 tun" :lol: :lol: od té doby vozím ten protokol sebou,a můžou mě zastavit na vážení :lol: :lol:
jen mě osobně udivuje kolik řidičů si myslí že může nakládat 42 tun + 3% takže nakládají 43 200 kg?
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob lis 21, 2015 6:52 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

SOF

Příspěvek

i na přední nápravu kde jsou péra se dá dát váha,jde to z brzd EBS
já je tem mám,nemám je ocejchované tak jsou tam +- a na přední nápravě tahače mám + 2 tuny.kdybych to šel ocejchovat tak ti to udělají na OK.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob lis 21, 2015 6:56 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Od 1.1 2016 je přetížení vozidla již bez bodů.
sob led 23, 2016 9:50 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů