Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Tak nebudu hodnotit vhodnost nebo nevhodnost tatrovácké koncepce, k tomu bylo řečeno dost. samozřejmě velice nepříjemné u Martina Kolomého.. bohužel při této konkurenci a vyrovnanosti asi není reálné pomýšlet na pódium či TOP 5, ale na desítku pro Martina i Jardu ano. nevěřím, že tu trojitou Fiambalu odjedou všichni bez problémů.

U Matesa mě umístění velmi těší a i liazka se mi moc líbí a jsem rád, že už dávno před startem jsem měl nakreslený její model :-) Myslím však, že při té nahuštěnosti mezi 8. a 12. místem bude velmi těžké to deváté místo udržet. Ale jak říkám - nedá se čekat, že Fianbalu pojede top patnáctka v řádu jen jednotek minut a že všichni budou bez problémů.

rád bych věřil, že podmínky posledních dnů věženou aspoň pár dobrých kamioňáků na Africa race, ale asi těžko. nicméně jak psal Pepík Kalina: kdyby bylo peru a Chile, máme tu ideální závodní prostředí. Dakar bez pouště je jako kaše bez másla...

No a do dalších dnů: omlouvám se, pokud to někoho nepotěší, ale podle mého má soutěž nejlíp rozjetou zase Kamaz. Nikolajev i Mardějev v nevelkém odstupu, který v poušti má jiný význam než na WRC tratích. Nemyslím, že jsou Versluis se Staceym v písku tak silní jako Rusové. de Rooy s Villagrou mohou leccos udržet, ale nemají tak silný tým. Villagra mě velmi překvapoval v Maroku, kde v dunových úsecích vůbec neztrácel. Nicméně pokud by po Fiambale nebyly v čele dva Kamazy, považoval bych to za příjemné překvapení, možná dané i určitou shodou okolností.
ned led 10, 2016 4:26 pm

medvěd65
Příspěvky: 143
Registrován: úte led 06, 2015 4:42 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

ozvěny
ned led 10, 2016 4:40 pm

Kirbi
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 17, 2013 4:16 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

ned led 10, 2016 6:31 pm

Schroub
Příspěvky: 198
Registrován: pát črc 31, 2009 12:03 pm

Příspěvek

Letošní strategie Kamazu je jasná, "nechat soupeře ať si rozmlátí auta při předjíždění a pak jim v druhé půlce ujet".
modely - schroub.sweb.cz
ned led 10, 2016 7:49 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

ned led 10, 2016 8:57 pm

jirkaveseli
Příspěvky: 32
Registrován: sob led 10, 2015 9:57 pm
Bydliště: Veselí

Příspěvek

Nevíte někdo kde bych našel
v kolik zítra startují kamiony? Dík za odpověď :-)
ned led 10, 2016 9:40 pm

toulavejtom
Příspěvky: 835
Registrován: sob led 04, 2014 1:09 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvek

víte někdo co se to vlastně včera prihodilo Staceymu?nikde jsem žadne vysvetleni nenašel ohledně sanitky ani příčina toho karambolu,pravdepodobně na spojovačce,,,diky
ToulavejTom
ned led 10, 2016 9:43 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Příspěvek

:?: Někde o pár stránek vzadu bylo napsáno, že Artur v týmu KM racing je nesmysl. Ví o tom někdo něco bližšího z jakého důvodu toto spojení není možné? To auto by mu určitě sedělo líp než jeho současný Jamal. Navíc ve čtvrtečních ozvěnách se Radek Smolka podivoval nad tím, že se BDP ty Jamaly pořád nedaří dotáhnout na požadovanou úroveň, když už jedou třetí rok. A Martin Macík starší by získal finančně silného jezdce pro některý vozů. Podle mého názoru by to bylo výhodné pro všechny. :think:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
ned led 10, 2016 9:45 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1256
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Příspěvek

já si myslím, že v počátku projektu Bonver Dakar Project (první rok kdy pod ním jel CDT, KM Racing a holandani s Pheonixem) to tak i bylo, že pro Artura staví auto jak BDP (dříve CDT) a KM Racing a on si pak vybere, které auto mi sedí více. Pak ovšem KM Racing spolupráci s BDP ukončil a tím padla i tato možnost. Já si myslím, že spíš pokud od BDP odejde, tak půjde na Renault od Kresse nebo k nějakým Holandanům (klidně i de Rooy), protože do BDP nasral dost peněz a zlepšení žádné a cenově by ho to vyšlo možná podobně. A pak jsem zvědavý bez peněz Artura jak to s BDP dopadne....
ned led 10, 2016 10:00 pm

Marko
Příspěvky: 1114
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Příspěvek

Tak Artur uz po minulom rocniku nespokojne avizoval doma v Kazachstane, ze na dalsi rok postavia nove auto na uplne inom zaklade. Nakoniec sa tak z nejakeho dovodu nestalo, ale po "umiestneni", ake sa ukazuje tento rok, by bolo jeho dalsie zotrvanie s Tatrou prekvapenim.

Tu je clanok v originale, z konca januara/ledna minuleho roka (...a ze sa ich da najst v tomto duchu pomerne dost!):
http://www.almaty.tv/newsline/news/arda ... avtom.html

Jedna citacia z uvodu clanku..

«Сегодня Tatra не выдерживает конкуренцию с автомобилями соперников, поэтому на командном брифинге мы официально объявили, что в следующем году мы будем строить автомобиль на другой платформе с абсолютно новой концепцией, которая составит достойную конкуренцию автомобилям топовых команд», - сообщил лидер команды Astana Motorsports.

"Dnes Tatra nedokaze drzat krok s autami superov, preto sme na teamovej tlacovke oficialne oznamili, ze v nasledujucom roku postavime auto na inom zaklade, s uplne novou koncepciou, ktora zaruci dostatocnu konkurencieschopnost s autami spickovych teamov" - povedal lider teamu Astana Motorsports.

(Inak, tato debata o Arturovi je tiez asi viac na hospodu...v tejto chvili... :wink: )
ned led 10, 2016 10:45 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

No je sice fakt že auta CDT nefungujou na 100 procent ale zas na druhou stranu,když by byl Artur pilot tak by i stim co má zajel jistě lepší než Vrátný :idea: a to se nějak neděje :!: Dobrej pilot pánové totiž zalétá i na vratech od garáže :wink:
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
ned led 10, 2016 10:50 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

s uplne novou koncepciou Tak to jsem zvedavej, co vynaleznou. : ) : )
ned led 10, 2016 10:53 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

TP: neplést CDT a BDP, CDT měl Tatry úplně jiné, konstruoval je Radek Smolka a měly mj. ty správné tlumiče pro Tatru. Narozdíl od současných aut BDP...
ned led 10, 2016 11:00 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Pravda já se překlepnul,chtěl jsem napsat samozdřejmě Bonver Dakar 😏
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
ned led 10, 2016 11:05 pm

Uživatelský avatar
Marley
Příspěvky: 365
Registrován: úte led 07, 2014 12:27 am
Bydliště: Tábor

Příspěvek

Tatru z CDT teď používá Kolomý?
ned led 10, 2016 11:08 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host