Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
halibos
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 22, 2016 6:44 pm
Bydliště: Praha

deset nebo sedm?

Příspěvek

Je v nějakém zákoně, nebo vyhlášce napsáno, že deseti palcová navigace je moc? Mate mne to, co napsal Jozin. Zrovna vybírám navi, nebo tablet a docela by mi to pomohlo. Důvod toho, že policajt toleruje 7 palců jako maximum docela chápu, ale je na to nějaký předpis? Díky
pon říj 10, 2016 7:22 am

tv-luky
Příspěvky: 127
Registrován: pát zář 25, 2015 10:52 pm
Bydliště: SK východ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ostrovak kde presnejsie zozeniem tu spanielsku sim na net? Ja zaplatim za 1mb 6 centov cez orange a pri 4 tyzdnovom trunuse ma to vyjde aj na 150€ -_- Vďaka
úte říj 11, 2016 2:10 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

halibos-ja nevim v jake to je,asi te Holandske,jak me zastavil v NL.Pochybuji ze si to motorkar vymyslel.Mit na okne notas jak ma kazdy drruhy nasinec,platis sto pro.A jeste vetsi,bb na toto jsou v CH,taam mu vadi i neorigoSW.Ze se na to u nas mrda a kazdy ma notas za oknem neznamena ze to je spravne.A kdyz si das do vyhledavani vyber navi vsimni si ze to konci na 7 palcu :D
Neřeším...
stř říj 12, 2016 10:02 am

Uživatelský avatar
halibos
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 22, 2016 6:44 pm
Bydliště: Praha

pro Jozin

Příspěvek

Díky za odpověď. Šlo mi o to, jaká je praxe, ale samozřejmě rozumím důvodům proč max 7.
stř říj 12, 2016 7:40 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja mam takove zkusenosti,co pisu.Kdyby mi to motorkar nemluvil,nepisu to tady.Plno mistnich znalcu a mych,,fandu,,ti napise ze si vymyslim,ale tak to je.Notas za okno nepatri.Jinak jestli muzu radit,pokud nejsi milionar,kup si nejakou obycejnou cinu,dej tam treba to jednoduche IGO 8 za par korun,pouzivej hlavu u toho hlavne a de se podle toho normalne jezdit to mi ver.Nekdo ma navi za 12000 a stejne netrefi do vrat bo nevi co znamena napis LKW einfahrt treba :shock:
Neřeším...
čtv říj 13, 2016 8:30 am

Uživatelský avatar
halibos
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 22, 2016 6:44 pm
Bydliště: Praha

to: Jozin

Příspěvek

Ja půjdu do tabletu. Má to více možností a nestojí to ranec. Navíc to lze využít i jinak. Šlo mi pouze o to, že čím jsem starší, tím víc preferuji větší písmenka i když zatím oči ok, ale čtení už je horší. V každém případě díky. Pomůže každá dobrá rada, nebo názor
čtv říj 13, 2016 11:24 am

++++
Pupajz
Příspěvky: 176
Registrován: pon říj 11, 2010 9:34 am

tv-luky:

Příspěvek

Karta je od Orange.es. jmenuje se Mundo GO Europe. Já ji kupoval na ebay. staci zadat název do googlu a vyhodí ti to návod jak ji koupit, aktivovat atd. Teď trochu změnili podmínky dobíjení,ale není to nic strašnýho. Teď jsem na Kufštejně a píšu z ní .
třeba tady:http://www.hardyn.cz/zkusenosti-nejleps ... ka-pro-eu/
stř lis 02, 2016 6:26 pm

++++
Pupajz
Příspěvky: 176
Registrován: pon říj 11, 2010 9:34 am

mmartinzjm

Příspěvek

zdarec, aktualizaci ti udělá každej druhej kolega na parkovišti .nedávno jsem dělal dvě .jde to rychle a bezpečně pokud máš mapy na kartě a jde to pomalu a hůř pokud máš mapy v navigaci. už se mi i stalo že navi u aktualizace umřela. proto je lepší mít mapy na kartě. asi tak
stř lis 02, 2016 6:38 pm

topek2
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 07, 2011 11:22 am
Bydliště: Most

Příspěvek

...i když se tablet zdá jako dobrá volba pro navigaci ...jen do příjezdu do zástavby nebo hustější silniční sítě.
celý problém je v použití GPS čipu v zařízeních.Běžný tablet(jakékoliv značky) má Gps čip Mtk.(Mediatek),což je sice gps,ale spíše uživatelská.Takže když Vám stačí,že víte že se nacházíte "asi" někde u křižovatky ulic Berliner str. a Ferdinand-Porsche str. +-25m ...čip Gps MTk stačí.
..když ovšem řídíte 17m dlouhý a 4m vysoký kolos,těch 25m je pro nás důležitých.Je to rozdíl mezi tím,dojet k zákazníkovy,který si "bůhvíproč" udělal firmu v uličce uprostřed města, kde se i když obtížně dá nakonec otočit :roll: ...a tím ,když uhnete o ulici dříve dle Gps,projedete asi tak kilometr mezi barákama,co se pořád přibližují a nakonec čumíte na podlahu balkónu ve výšce stínítka.


Zkrátka Gps (SiRF ) je na navigování a tablet na ty ostatní důležitý věci. :wink:

.. a na trhu už jsou i navigace s Androidem a WiFI.
ned lis 06, 2016 2:23 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Oprava GPS

Příspěvek

Zdravím. Neopravujete tady někdo navigace? Spadla mi prvně po 4 rokách na zem a je po ní, nejspíš displej, je tam dole kousek vidět odloupnutá vrstva s nějakými konektory, displej jinak normálně naběhne a prasklý není, tak nevím. Je to TomTom PRO 5150 TRUCK. Nebo případně nějaký kontakt na dobrý servis, díky..
pát lis 11, 2016 1:35 pm

Uživatelský avatar
ostrovak
Příspěvky: 96
Registrován: čtv zář 09, 2010 3:10 pm
Bydliště: Ostrov KV

Příspěvek

topek2 nesmíš si kupovat shitky do tisicikoruny :D mám asuse za 6000 kč a není sebemensi problem :D a proč za 6 000 Kč ?

1) má to slot na sim kartu LTE tudíž si nemorduji oči když chci na internet na 5,5 telefonu tablet mam 10,1
2)pouštím si filmy na něm jako na notebooku je to skladnější než notebook
3)pouštím si v cz tv na něm
4) navigace jak vyšitá né jenom jedna mám jich víc a to i s online dopravou jenom přepínám podle potřeby
5) mám tam naistalováno autohofy , DKV pumpy atd. to do navigace nedáš
když to shrnu je to multifunkční a lepší než notebook

tv-luky : sim koupíš na žumpě jak je vchod to toho sex shopu tak naproti prodávají truck věci rekni jim ze chcces sim mundo go europe nebo mu to ukaz vysi jim to hned za dverma na stojanku je to oranzovej obal ale pozor vem si pas nebo obcanku simka se registruje na jmeno jinak ti ji neprodaji jo a stoji 5 euro
ned pro 04, 2016 9:15 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

a ted naopak.za 6000?to bych nikdy nedal.Mam cinskou no name,7palcu,je vtom IGO.Na filmy se nedivam ani po sichte,nedojboze za jjizdy,jak nekteri nasi,to pak je radost jet za taky hnupem.Intenet mam v notasu,ten si otevru jak zaparkuji.Autohofy ani zadne pumpy tam nenam,nepodstatne,poznam znacku s logem hofu.A ted to nejpodstatnejsi.-co cile me to dovede,stejne jak uz jsem na ulici kde by to melo byt moc ji nevnimam a koukam kolem sebe,vjezdy ,einfarth,byvajicasto z vedlejsi ulice,je treba cist znacky kolem firmy a ne slepe cekat na pokyn-jste v cili.a nic...A co je asi nejdulezitejsi,jak se posere,hodim ji do kose s klidem a koupim jinou.Litr tak neboli a cca tri roky uz slape,tak ma splneno.
Neřeším...
ned pro 04, 2016 5:45 pm

KACABNIK
Příspěvky: 51
Registrován: ned srp 24, 2008 9:44 am

Příspěvek

Někdo aktuální tip na navigaci do Androidu ?
B-)
stř led 11, 2017 5:21 pm

truc-ker
Příspěvky: 114
Registrován: čtv bře 29, 2012 9:26 am
Bydliště: pardubický

to: KACABNIK

Příspěvek

čtv led 12, 2017 8:29 pm

daf105
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 09, 2017 7:17 pm

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Cau chlapi potrebujem zdarma stiahnut sygic truck navigaciu do tabletu vie mi niekto poradit dik
pát bře 10, 2017 10:29 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů