Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
latis1
Příspěvky: 19
Registrován: stř led 13, 2016 11:16 am
Bydliště: Havířov

Technický dotaz.

Příspěvek

Chtěl jsem se zeptat těch co ví víc..Používá se i v závodakach retardér nebo jen klasická motorovka? Nějakou dobu jsem v žádném nebyl tak by mě to zajimalo
sob říj 22, 2016 3:00 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

Mluví se tu o špičkovosti vozů Buggyra, avšak během minulého Dakaru jsem lehce zachytil nějaké pochybnosti okolo jejich motorů, která nikdy nebyly vysloveny veřejně nahlas... Neví někdo o tom něco? Nebo se o tom stále nesmí mluvit? Aby to po nadcházejícím Dakaru nebyla jedna z příčin Lopraisova odchodu (pokud nějaký bude samozřejmě). Tuším, že i v jednom z videí Vršecký přiznal, že je konkurence v motorech předstihla, ale že se snaží něco vymyslet... :think:

Co se týče Lopraise u Buggyry...no uvidíme co to přinese, podle mě by měl větší šanci na úspěch v MANu, ale jasné, že někdo to platit musí a Loprais v MANu nebude nikdy v Česku tak mediálně zajímavý, jako Loprais v Tatře. Zajímalo by mě také, jestli se ještě nějak změní polep jeho auta, protože tenhle "nový" design Buggyry se mi vůbec nelíbí... Naopak Alešovi červeno-bílo-černé válečné barvy dokázaly s autama dělat divy - viz. nepřekonatelné Princezny a nebo proměna jinak bez barev škaredé Queeny nebo Torpeda...
sob říj 22, 2016 5:59 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

O problémech motorů Byggyry nic nevím, ale aspoň bych odcitoval Davida Vršeckého, jak se vyjádřil o konkurenci po Baja Poland: "... my pokračujeme v testech na motoru, protože furt nejsme spokojení, jak ty auta jedou. V podstatě, konkurence nás nějakým způsobem dotáhla na motorech, takže my bychom chtěli zase udělat nějaký kroky...". Jinak letos na Dakaru odešlo Kolomajzovi opakovaně turbo (alespoň tak jsem to pochopil). David Vršecký to po Dakaru v jedné debatě okomentoval a tak trošku si sypal popel na hlavu. Po Martinově nehodě, kdy urval kabinu, pošlo i k posunu motoru, což zřejmě neodhalili hned. Motor se při jízdě v etapě asi občas dotýkal rámu a vibrace se přenášely i na turbo. To je na ně dost citlivé, proto také odcházelo, než našli příčinu. To jenom na doplnění, že problémy v Buggyře nemusí být tabu, pokud se na ně někdo na přímo zeptá.

Edit: Ještě jsem si vzpomněl, že Martin si, tuším, v maratonské etapě stěžoval na nedostatečný výkon motoru. Příčinou bylo vadné boostové čidlo, které vyměnili a jelo se dál na plný plyn - bylo z toho druhé místo v následující etapě.
sob říj 22, 2016 6:26 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

A problémy s nechlazením fatboye předloni (nedoloženo, přinejmenším oddělání kobry tomu ale nahrává) i phoenixe loni (provrtávaná maska) plus pády do nouzáku u všech zúčastněných a Kolomajzovo následný běsnění (nedoloženo). K tomu Valtrovo odstoupení pro neporuchu motoru.
sob říj 22, 2016 6:47 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Já mám z toho Aleše divnej pocit. Doufám že nebude vymejšlet kraviny a když jo, tak že mu Pepík Kalina dá lepáka
sob říj 22, 2016 8:29 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

Já si nemyslím, že pojede s Kalinou, nebo co říkáte? Já myslím že navigovat by mohl zase Ferran a mechanik...hmm...Stross? Jak je ten na tom s angličtinou?
sob říj 22, 2016 9:20 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Však myslím Pepíka jako součást týmu
sob říj 22, 2016 9:24 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Příspěvek

Lopraise by měl navigovat Tománek a Prokopa v osobáku ta ženská (nevím jak se jmenuje).
sob říj 22, 2016 10:07 pm

Uživatelský avatar
Puťo
Příspěvky: 1111
Registrován: stř lis 23, 2011 11:10 am

Příspěvek

Ilka Minor ? ta čo navigovala vo wrc Henninga Solberga alebo Evgena Novikova ?
Martin Puťo Puterka
sob říj 22, 2016 10:28 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Příspěvek

jo to je ona
sob říj 22, 2016 10:49 pm

latis1
Příspěvky: 19
Registrován: stř led 13, 2016 11:16 am
Bydliště: Havířov

Příspěvek

Jo jo presne ta,dela teď tak trochu Martinovi i trenerku.
ned říj 23, 2016 8:33 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

Me tak napada - Zatim to vypadalo, ze Ales se nedohodl s Manem, protoze nezaplatil to a tamto, podobne s DeRooyem. Co kdyz ale proste jednal se vsema trema stranama a vyckaval, co se z toho vyvrbi a kdo co nabidne? Jako kdyz clovek kupuje byt. Obejde si jich nekolik, vsude uprimne rekne, ze ma velkej zajem a nakonec si vybere ten nejprihodnejsi. A majitele tech ostatnich jsou samozrejme nejdriv nervozni z preslapovani a nakonec nasrany z odreknuti.
ned říj 23, 2016 8:57 pm

msifa
Příspěvky: 2105
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

laik:

To je možné, jen je od Aleše trochu nefér, že si od majitele ten jeden byt, o který měl zájem nechal vymalovat do svých oblíbených barev a pak couvnul......
ned říj 23, 2016 9:04 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Majitel bytu si měl možná vzít na to malování zálohu... Předminule mu doma zbyly aspoň pěkný hlíny made in Russia, teď si asi nic nevezme.
Naposledy upravil(a) nero dne ned říj 23, 2016 9:09 pm, celkem upraveno 1 x.
ned říj 23, 2016 9:06 pm

msifa
Příspěvky: 2105
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

nero:

.... to si měl vzít, zvláště, když mu Aleš při jedné minulé zkušenosti místo doplacení nájmu nechal v bytě svoje koberce.
ned říj 23, 2016 9:09 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů