Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

sof-no jenze jizda v noci neznamena ze vzdy ujedes 380km za 4h30....V noci jezdi plno schwer transport,jmenovite na A2 jich je stema vrtulama co prevazeji vice nez dost myslim,a toho nepredjedes.Nebo uplne uzavirky,naposled v sobotu ve 23h taky na A2 u Lehrte,dalnice zavrena,stau deset km a pak pres vesnicky podle tabul U2.
Neřeším...
pát pro 02, 2016 9:52 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

jozine, zatrhnout noční přepravu?
Já nevím co vozíš, ale asi nemáš ponětí, že v tu chvíli by byla paralyzována celá společnost.

A ano, kurýři (DPD, GLS, PPL aj.) by ti v životě nedoručili zásilku do druhého dne, lednici co sis objednal by ti z mallu prostě druhej den nepřivezli, mandarinky v Kauflandu by čerstvý nebyli a pečivo baléné, co tranzituje přes republiku v kamionech, by taky nebylo....
A ve finále by se to dotklo i mě, protože když má betonáž začít v 7-8h, tak já musím vyjet včasně, abych v 7 na betonárně byl. To samý pumpy a pamteriál na výrobu betonu....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát pro 02, 2016 12:08 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ve svajcu se nejezdi v noci x let a pripada ti ze by tam byl nekdo paralyzovan?Ekonomika tam jen kvete,platy maji 5krat vyssi nez mi a v klidu zijou.To bych vubec nedramatizoval.
Neřeším...
pát pro 02, 2016 12:34 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak nevím, jak to funguje ve švajzu - ale mě to vyhovuje, že si něco objednám a druhej den to mám doma
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát pro 02, 2016 12:48 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jen ty o koze mluvis a ja o voze....
Neřeším...
pát pro 02, 2016 2:35 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

jakejkoliv zákaz je napikaču, ideální je nonstop provoz bez omezování, každej jede jak potřebuje, doprava se rozloží do časového úseku 24h 7 dní týdně. to je ideální stav


tachograf jako takový beru, dojezdy domů atd by se mělo tolerovat, něco ve smyslu pokud se nic nestane OK, pokud v přetaženým čase uděláš průser tak se z toho posereš

něco jako u hranice alkoholu na západě, toleruje se hranice alkoholu, ale pokud způsobíš havárku tak ti to jde k tíži
pát pro 02, 2016 6:43 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Tak jak to funguje tady v babánově, tak bys obesral, aji kdyby někdo práskl do tebe. Přetáhls, tak ty za to můžeš. Řešijou se tady nereálny nesmysly.
pát pro 02, 2016 7:05 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

nikdo se nepodělá, že nebude mít kdejakou krávovinu doma zítra, ale až pozítří.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát pro 02, 2016 11:46 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Tak vidíš, maly děcka, žensky, a David musijou mět všechno hned :wink: .
sob pro 03, 2016 7:59 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vsak jasne,kramy jsou plne kravin k prasknuti.Tech par housek odveze nad ranem i trituna nejaka.V noci se ma spat a ne rubat tam a zpet.
Neřeším...
sob pro 03, 2016 10:06 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nojo, ale prostě dnešní životní styl funguje i na noční přepravě. A já třeba v noci rád jezdím a mrzí mě, že v mý branži si moc tmu neužiju.

Když jsem jezdil u přepravní služby Gebruder Weiss, tak kolikrát se čekalo brzy ráno na zpožděný kamion z říše, kterej měl přijet do 4:00, aby se jeho náklad rozvozil do rozvozovejch aut. A zase obráceně, kolikrát ve 22h čekal kamion na návrat rozvozovýho (a i svozovýho) auta, aby se část jeho nákladu (nebo třeba jen jedna paleta) přeložila do něj a on moh vyrazit do říše....
A u PPL, DPD apod. to bude úplně to samý.

A když jsem jezdil u Hortimu, tak zase - ráno jsem v 6 třeba čekal na kamčák, co přiveze mandarinky, abych je odvez na centrálu Penny - a tam se zas čekalo na mě, aby je mohli rozvozit na jiný kamiony, který je odvezou na prodejny

A díky bohu pro nás všechny, že se funguje i v noci. Dokážeš si představit, kdyby místo postupného odjíždění kamionů třeba z Kauflandu (v záležitosti na vzdálenosti kam jedou) vyrazili všichni najednou v 6h? A to by nebyl jen Kaufland... To by ranní doprava byla tak v prdeli, že bychom se z toho všichni posrali


Jasně, část by se tomu asi přizpůsobila - ale bez následnků by to určitě nebylo. Rozvoz (at už dodávkama Coca-Cola, nebo vozy do 12tun zelenina nebo služby alá pošta), jsou závislý na tom, že ten kamion přijede v noci
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 04, 2016 9:07 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Moc to ddramatizujes nic vice.Neni nutne aby se vse neustale navazelo sklady jsou plne.Mandarinky taky ve frigu vydrzi to mi ver,staci umet frigo spravne nastavit.Je to jen alibismus.Kdyz to funguje ve svajcu,muze to fungovat vsude.Lidi jsou prezrani nic vice.Takze udelat nicni zakaz,vymontovat tachografy,zrusit aetr uplne,a co si ujedes od 6h do 21 je tva vec.Je to 15h vykonu,stejne se tak vicemene jezdi i dnes,myslim cas prace.Prestalo bys se omrdavat s magnety atd.Dal samozrejme zrusit jakykoliv zakaz jizdy,patek svatek nedele atd.jezdilo by se kazdy den at si kazdy dojede kam potrebuje a netoci pauzu 45h jak trotl v kabine 300km od baraku,rachoti motorem cely vikend,kontaminuje prakoviste moci atd.
Neřeším...
ned pro 04, 2016 9:51 am

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Když něco nevím, zde vždy dostanu odpověď.Nevím, proč zde neberou náměty odborníci na dopravu.
ned pro 04, 2016 10:30 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

jozine, společnosti alá pošta - to opravdu není o skladech, to je o tom že konkrétní zásilka (paleta, obálka, stroj) se musí dostat z bodu A do bodu B během dne, pak z bodu B do bodu C, aby druhej den ráno se mohla z bodu C odvézt do bodu D.
Mimochodem, konkrétně státem chráněná firma ČP je ve vyjímkách, která může jet i v době, kdy ostatní musí stát

Já neříkám že mandarinky nevydrží. Ale jestli je chci mít v Penny co nejčerstvější, nemůžou stát dvě noci v kamionu a pak celou další noc na skladě. Prostě systém vyložení a opětovného naložení na rozvoz mi zaručí, že ty mandarinky budou čerstvý

PS: Mandarinky ani nežeru, je to jen příklad

Furt švýcarsko, švýcarsko.... V USA má zbran každej debil - proč by to nešlo i u nás? V německu je neomezená rychlost - proč by to nefungovalo i u nás? V Austráli se nikdo nic nezamyká - proč by to nešlo i u nás? V indii večeří psy - proč by to nešlo u nás?

Prostě sme jiná země, a nelze vše srovnávat s ostatními


Já prostě proti nočním jízdám nic nemám a naprosto jim rozuím.


To je to samý u betonu. Když se betonuje deska, která musí bejt v jednom kuse a je o objemu 900m3 a míchačka tohle množství prostě nenamíchá během dne, tak se prostě jede v noci. Jakožeby kvůli zákazu jízd postavili ten barák menší? Aha
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 04, 2016 12:08 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Mě je uplně jedno, jestli se bude v noci, nebo nebude jezdit. Svět se nezboří, jen se bude točit o něco pomaleji a to rozhodně není v naší společmosti ku škodě. Nevím kam se pořád ženeme, ale vzhledem k tomu, že země je kulatá, tak jednoho dne doženeme svou vlastní řiť.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned pro 04, 2016 1:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů