Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
Ondra Svijany
Příspěvky: 162
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:16 pm
Bydliště: Svijany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak to tady tak procitam a koukam co se tady pise o fa.tachoscan je to tak 2 mesice co pan Hnizdo dodal do firmy sw
MAN TGS 26.480 6x2 , SPITZER SILO
sob led 21, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dobrý obchodník ale ostatní stojí za dvě věci. Určitě tvrdil že jede okolo a pak to u vás prodal. Jezdí okolo všech. :lol:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
sob led 21, 2012 6:21 pm

Uživatelský avatar
Ondra Svijany
Příspěvky: 162
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:16 pm
Bydliště: Svijany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

on to je sefuv kamos z Lbc,tak se tam nejak uvrtal
MAN TGS 26.480 6x2 , SPITZER SILO
sob led 21, 2012 8:06 pm

Uživatelský avatar
strejda Marek
Příspěvky: 118
Registrován: pon říj 04, 2010 3:25 pm
Bydliště: Plzeň

TachoScan & TaGra

Příspěvek

Byl jsem svědkem praktického srovnání dat (vozidla i karty) v "TachoScanu" (dále jen TS) a v "Tagře" (dále jen TG).
Ve firmě se rozhodovalo, který soft používat (doposud jsme využívali tu a tam externího hodnotitele, který pro nás stahoval data a občas na vyžádání je i vyhodnocoval). Po kontrole SOD, kdy byla firma velmi nepříjemně překvapena bylo rozhodnuto o změnách a o investicvi.
Takže ke srovnání:
oba softy byli v tzv demo verzi, oba softy měly shodná data, shodné kontrolované období, shodně nastavenou "toleranci".
A výstupy? Naprosto odlišné.
Zatímco první jmenovaný (TS) se tvářil, že je vše OK (žádné porušení v daném období), druhý soft (TG) vyplivl výstup, který by zaplnil dva listy formátu A4 (malým písmem). Proč? TS hodnotí pouze 561 + max. AETR. TG oproti tomu umí i pracovní dobu, tedy čl. 13, ZP, NV589...
A co je další průšvih:
Ve firmě neměli díky TS uloženy (archivovány) data vozidla. My se k datům vozidla dostali pouze tak, že jsme je dali nejprve do TG, a poté se je pokusili načíst do TS. V Tagře zůstala data uložena, zatímco v TS nebyla data nikde k nalezení.
Kam se poděla data vozidla nikdo netuší. Načtení dat probíhalo dvojím způsobem ve firmě kabelem a klíčem. Ještěže byla data v klíči.

Navíc, TG je oproti TS intuitivně jednoduchý, sestavy přehledné, kdekoli a kdykoli lehce dostupné s možností uložení do různých formátů souborů, umí exportovat data vozidel, data řidičů (jednotlivě i úhrnem - skupinově). TS? TS to sice udělá taky, ale než najdete onen příkaz ztrávíte hledáním dobrých 15 minut. Připomínám, neuměli ovládat ani jeden soft, jen si dělali konkurz praktickou zkouškou - srovnáním.

Závěr si udělejte každý sám

PS:
Pro tom, co jsem prošel web, mne napadá otázka: proč je v ČR (v době psaní tohoto příspěvku: 24.08.2012 15:51) TachoScan v aktuální verzi (3.7.3), zatímco ve své domovině je k dispozici již NOVĚJŠÍ verze (3.9.1). Ale to by snad uměl odpovědět p. Hnízdo nebo pí Hnízdová. Odpověď podpory domovské (autorské) společnosti TachoScan zatím nemám k dispozici.

Společnost TachoScan na svých stránkách upozorňje, že "jejich" software (TachoScan) využívají úřady oprávnění provádět kontrolu dopravců. Mám potvrzeno, že to dnes již není 100% pravda, že tomu tak v minulosti bylo, ale v současnosti se jednotlivé úřady odklání od používání tohoto softu. Ale abych byl spravedlivý. i TG má na svých stránkách obdobné informace (o tom kdo je využívá).,

myslím, že tohle však není takové směrodatné, více napoví vlastní praktické srovnání jmenovaných doma nebo v kanceláři.

________________________________________________
Život je příliš krátký na to, aby člověk stihl všechny radosti které nabízí, tak proč si jej zkracovat starostmi, stresem, hněvem nebo strachem?
Variam semper dant otia mentem.
Nečinnost vždy vyvolává nestálé myšlenky
pát srp 24, 2012 4:07 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Moc hezky a trefně jsi to napsal. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát srp 24, 2012 4:39 pm

Uživatelský avatar
strejda Marek
Příspěvky: 118
Registrován: pon říj 04, 2010 3:25 pm
Bydliště: Plzeň

TachoScan & TaGra (pokračování)

Příspěvek

p. Hnízdo na opakované pokusy o tel. hovor ze strany firmy nereaguje. Ozývá se pouze z vlastní iniciativy (kontaktuje firmu aby se ujistil, zda stále využívají služeb Tachoscanu, že by strach a obavy?

Dříve (v minulých měsících stažená a načtená data vozidel, kdy načtení probíhalo přes kabel) nebyla do dnešního dne nikde v PC ani v TS nalezena. Nově po opětovném stažení všech dat vozidel (nejen dat od posledního stažení, ale všech zaznamenaných a v tachografu uchovaných dat) byla tato data (pro jistotu) archivována i jiným způsobem ještě před načtením do programu. Stažení dat tentokráte proběhlo klíčem (downloadkey).

Stažená data byla v jednom okamžiku současně načítána do obou softů (TG i TS) instalovaných v jednom a tom samém PC (Tagra zatím v tzv. DEMO verzi, TachoScan v licencované "plné" verzi). Obě verze tzv. FIREMNÍ - digi + analog.

A jak to probíhalo následovně:
hromadné načtení souborů 5-ti vozidel (data za poslední cca rok) trvalo u TG cca 20min. v TS cca 40min.
výsledné analýzy (výstupní sestavy) u TG k dispozici ihned (libovolná sestava) u TS po zdlouhavém "vyhledání" té které (libovolné) sestavy (sestavy svým obsahem srovnatelné se sestavou TG) cca 15min.

A co jsme v sestavách hledali?
Mimo jiné: použití vozidla (ujeté Km), vyčtení vozidla (souhrnné), překročení rychlosti, porušení jednotlivými řidiči, příp. poruchy tachografu, aktivity a události (např. přerušení napájení, řízení bez vložené karty...).

U TG jsou: překročení rychlosti, poruchy (tachograf), události (např. přerušení napájení, řízení bez vložené karty...) souhrn v jedné sestavě.
V TS je to oproti tomu prakticky nemožné z prvotního pohledu vůbec dostat. A ti i když fa (fa u které provádíme srovnání TG a TS) pracuje s TS v řádu několika let, tak museli s tímto progamem seznámení a tohoto programu znalí lidi různým experimentováním, pokusy a omyly dohledávat ve kterých sestavách výše uvedené údaje naleznou.

TS na svých stránkách hlásá: Každoroční aktualizace produktů TachoScan nejsou povinné. Má pravdu. Ale kdy vlastně probíhají aktualizace TS, když je na stránkách firmy p. Hnízda k dispozici "aktuální" verze která je dle informací na domovských stránkách TS (polské stránky TS) dávno překonaná?

Uživatelé TG mají v průběhu roku k dispozici neustálou online podporu vč. možnosti aktualizací i příp. upgradu programu vč. akt. databáze (tuším, že za cca +/- 1000,-Kč) a to tak často jak budou uživatelé potřebovat (tzn. kdykoli, i vícekrát ročně, anebo také ne, pokud nebudou chtít využít služeb, je to jen na uživateli jak bude reagovat na případné změny předpisů - ale dozví se o nich včas? bude pak mít i jednotlivé analýzy aktuálně vyhodnoceny?
U TG je (co jsem z dostupných informací - hotline tel., web...) možno se coby uživatel registrovat a poté bude takovýto uživatel aktivně ze strany TG podporován (pouhým vyplněním kontaktních údajů na jejich stránkách) e-maily o dostupnosti aktualizací a o rozsahu případných změn (předpisových, změn v sestavách, zrychlení načítání, zjednodušení zpracování a tím i zmenšení objemu databáze...).

Srovnání HOTLINE podpory z praxe!
U TS to funguje asi tak: musíte zavolat na "hotlinku" , pokud Vám někdo na druhé straně zvedne telefonu, budete předáni (přepojini), budete vyzváni k povolení vzdáleného přístupu do vašeho PC, dotyčný pracovník se pohrabe ve vašem PC, pak oznámí, že za příslušný poplatek může vyřešit váš problém, a zavěsí. Problém však zůstane.

U TG to funguje asi taktpo: zavoláte HOTLINKU, operátorka ověří platnost licence, pokud bude vědět řešení ihned vás navede jak problém řešit, pokud ne, přepojí na technika který s vámi pořeší problém a pokud ani tohle nepomůže vyžádají si potřebné údaje a do několika hodin (v závislosti na problému) problém vyřeší a předají zpět řešení.


TS o sobě v různých inzerátech tvrdí, že je to velmi přehledný soft s intuitivním ovládáním, a že dokonce umí vyhodnocovat pracovní dobu. No ať se snažíme jak se snažíme k údajům o pracovní době se dostaneme pouze v TG (výkony měsíčně, týdně, denně, výkazy směn vč. nočních atd.). TS ani netuší, že existuje i ZP, NV 589 a další). U TS také postrádám možnost volby využití čl. 13 (561). TG umí vyhodnotit nejen 561, ale i ZP, čl. 13 561, NV 589 (vč. údržby silnic, MHD...), 478, ...
Variam semper dant otia mentem.
Nečinnost vždy vyvolává nestálé myšlenky
pát srp 31, 2012 7:03 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

strejda Marek

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) Šedý Vlčák dne ned úno 09, 2014 8:29 pm, celkem upraveno 1 x.
pát srp 31, 2012 7:15 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nelze nic dodat. Souhlasím ve všech bodech a sám bych to lépe nepopsal.
Naposledy upravil(a) TACHO.1 dne čtv bře 06, 2014 9:19 pm, celkem upraveno 1 x.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
sob zář 01, 2012 6:25 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Už jsem zapomněl název programu ale oslovilo mě české zastoupení rakouského výrobce programu na vyhodnocení dat z digitálních karet řidičů a tachografů se záměrem pouhého názoru na jejich program který chtějí prodávat v Čechách. Samozřejmě jsem byl hodně zvědavý a tak jsem si dal s pány schůzku v kavárně. Nezapomněl jsem si sebou vzít na flash disku i stažená data toho nej chaosu. Klidně jsem to mohl nechat doma protože pánové prezentovali program ve kterém se sami nevyznali. Během hodiny odcházeli a už se snad nikdy neozvou. Zcela zdarma jsem jim provedl hodně krátké školení na jejich program s doporučením aby to zkusili prodávat třeba v Číně. Umím si představit, že by se jim povedlo najít důvěřivce který to koupí. Cenu programu mi neřekli ale na trhu by byla nejpřijatelnější. Ne na všem se vyplatí šetřit.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
úte led 28, 2014 11:32 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud by jste měli někdo zájem, tak TAGRA.eu snížila cenu za program pro řidiče a prodloužila platnost licence bez poplatků. Více informací na stránkách Facebooku, kde budou pravidelné soutěže pro řidiče. https://www.facebook.com/pages/Truck-Da ... 50?fref=ts
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
čtv bře 06, 2014 9:15 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Mám dotaz - chci pořídit TAGRU. Pokud si koupím Download Box Plus II (http://www.truckmall.cz/21732-download-box-plus-ii.html), stačí mi to ke splnění zákonné povinnosti archivace dat - dají se z toho stáhnout soubory, které chce případná kontrola, nebo ke stažení souborů z tohoto zařízení je potřebný stejně program Tagra Digi? Nejde mi o vyhodnocování dat, ale o pouhou archivace pro kontroly. Díky za rady.
úte čer 30, 2015 3:21 pm

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

mam jen dotaz,kdyz mam tachograf s kotouckama tak jak mam zalohovat data? tim ze uschovam kotoucky po dobu 2 roku?
pon pro 19, 2016 11:36 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

a jak jinak bys to chtěl dělat?
pon pro 19, 2016 11:55 am

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

policie ma nejake ctecky na kotoucky tak jestli to musim mit taky.
pon pro 19, 2016 11:58 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

nemusíš
pon pro 19, 2016 12:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fahrer a 15 hostů