Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

blbosti ne
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2017 9:24 am
Bydliště: Bohnice

ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Dobrý den, dal jsem výpověď dohodou se kterou zaměstnavatel nesouhlasil a napsali mi že nesouhlasí že dva měsíce. Poslechl jsem asi blbosti od kolegů a do práce jsem už nenastoupil a začal jsem jinde. Teď mi přišla výzva na zaplacení úmyslné škody 56000Kč která je složena z nějaké pokuta a škoda za neodjetou fůru. Nevíte jestli jen mlží nebo jak se to řeší ???
pon úno 13, 2017 5:13 pm

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Kolego
Pracovni smlouva neni car zachodoveho papiru a ve vlastnim zajmu bych se sel zkusit domluvit ze sklopenou hlavou a darkovym kosem v ruce.
pon úno 13, 2017 5:57 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

a co té výpovědi předcházelo, neplnil zaměstnavatel dohodnuté podmínky?


může ti psát áčka za každý den a pak ti to napsat do zápočťáku, i nějakou tu škodu vymáhat pokud si to obhájí.....

na druhou stranu psát áčka atd není v zájmu nikoho, přitahovat pozornost úřadů na firmu by se nemuselo vyplatit
pon úno 13, 2017 6:03 pm

Astra-11
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 14, 2010 1:34 pm
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

obávám se že jsi v prde*i, dohodou znamená, že souhlasí obě strany, takto jsi porušil vše co jsi mohl a náhrada škody je na místě!
pon úno 13, 2017 6:06 pm

blbosti ne
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2017 9:24 am
Bydliště: Bohnice

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Jsem asi ještě mladej a hlupák k tomu co si nechal poradit. odešel jsem do nemecka když to spočítám tak jsem na tom stejne, ale asi jen s přítěžkem. Poslouchat kolegy se asi neviplatí.
pon úno 13, 2017 6:17 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

no řeknu to tak, co si na tobě vezme? Může se soudit , bude muset složitě prokázat škodu a možná něco vyhraje (za jak dlouho?), co z tebe dostane? Takže kdo by do toho šel? Každopádně pokud seš chlap dej mu návrh na nějaké odškodné, o kolik mohl přijít? Nějaké penále? Těžko říct. Znáš svoje možnosti, udělals chybu, záleží jen na tobě ja si vážíš sebe sama. Ale pokud ti poslal elektronický plaťák, tak bacha na to, to by tě do budoucna mohlo hodně potrápit, takž odvolat se a přebírat poštu!!!
pon úno 13, 2017 7:00 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

No já nevím, ale víc jak 4,5 násobek hrubé mzdy by z něj vysoudit neměl, ne?
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pon úno 13, 2017 8:26 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Prý- Dal jsem výpověď dohodou, se kterou zaměstnavatel nesouhlasil... :valetsesmihy:
To je hláška jak blázen, to bude hit :lol: :lol: :lol:
pon úno 13, 2017 8:29 pm

Wiener
Příspěvky: 33
Registrován: sob led 28, 2017 1:56 am
Bydliště: Jižní Morava

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Ono udělal kokotinu.

Ale co měl dělat, když se mu naskytla super příležitost a musel ji využít hned? :)

Od toho šéfa je to zmrdstvo,..jen se mě nezdá že by to někdo jen tak někomu udělal. Teď bude nějaký spor, pán "blbosti ne", si bude stěžovat na pracáku, tam se jakžtakž na něco chytnou, budou muset jít na kontrolu. Tam budou oxidovat den něco nenajdou, budou po něm furt částku vymáhat. To půjde přes soud, tam se bude udovodňovat to a to. Zaměstnavatel bude muset zajistit nějaké důkazy, atp...s čimž bude mít problémy, pak soud nějak rozhodne strana se odvolá, zaměstnanec pošle finančák na kontrolu, ti odhalí něco.

Nekonečný byrokratický kolotoč, který oboum ubliží. Můj názor.

Jestli to fakt není lepší udělat po chlapsku, koupit nějakou flašu, koš, atp...jít se omluvit.
pon úno 13, 2017 8:37 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

v čem je to od šéfa zmrdstvo? moc o tom teda nevíme, moc se o tom nerozepsal tak má asi máslo na hlavě myslím.....


když ho bude chtít šéf vyhodit ze dne na den tak musí vyplatit 3měs odstupné a bez řečí

když to udělá zaměstnanec ze dne na den tak je to OK?
pon úno 13, 2017 8:45 pm

trucker CCCP
Příspěvky: 18
Registrován: sob dub 16, 2011 11:13 pm
Bydliště: Evropa

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Super
Koho volant točíš, toho píseň zpíváš.
pon úno 13, 2017 8:59 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Pokud jsi odešel a porušil tím pracovní smlouvu tak to jde vše za Tebou. Zaměstnavatel má v tomto případě nárok na náhradu škody a ušlý zisk. Sice mu to bude u soudu pár měsíců trvat ale zaplatíš vše... Takže bych se sklopenou hlovou šel omluvit a domluvit.
úte úno 14, 2017 3:03 pm

blbosti ne
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2017 9:24 am
Bydliště: Bohnice

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Mám máslo na hlavě, mám i sklopenou hlavu. Jen mě štve, že někteří řidiči jsou paraziti. Co říct, teď mě to štve. Ještě když mi ta firma dala šanci. No nebudu plakat za chyby se platí!!!
úte úno 14, 2017 4:51 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

A co zkusit v nové firmě říct co se stalo a požádat o pomoc .Třeba jejich právník poradí nebo i pomůže.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
úte úno 14, 2017 5:01 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

přešel do německé firmy psal
úte úno 14, 2017 5:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti