Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Asi by ti měl ještě zaměstnavatel dát papír,že jsi nevykonával práci řidiče od doby nástupu do času kdy budeš vyjíždět ( předpokládám,že nepojedeš okamžitě po uzavření smlouvy,ale spíš v řádu dnů, jakmile si vyřídíš nějaké ty formalitky ohledně nástupu do zaměstnání) a pak jak říkal kolega: Vrazíš kartu do tacho a zadáš začátek.
pát led 27, 2017 2:44 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Taky se optam dostanu novou kartu jelikož se mi změnilo bydliště co budu potřebovat potřebovat zadat když starou mám stejně prázdnou jelikož v současné práci jsem ji nepotřeboval???? Udělat si výtisk a basta???
sob led 28, 2017 11:33 am

KACABNIK
Příspěvky: 51
Registrován: ned srp 24, 2008 9:44 am

Re: Výměna karty řidiče po uplynutí platnosti - novinka

Příspěvek

Zdravím jak to je když mám digitální kartu do tachografu vydanou před výměnou řidičáku.Tedy bude se mi vydávat nový řidičák z důvodu zapsání profesní způsobilosti karta už nebude platit?
B-)
ned úno 26, 2017 1:00 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Výměna karty řidiče po uplynutí platnosti - novinka

Příspěvek

TACHO.1: A to měli oba nové karty?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned úno 26, 2017 6:57 pm

KACABNIK
Příspěvky: 51
Registrován: ned srp 24, 2008 9:44 am

Re:

Příspěvek

kasty píše:
pát led 27, 2017 12:19 pm
Když je nová a máš potvrzení, že jsi neřídil, tak nedoplnuješ nic. Akorát nastavíš zemi kde začínáš.
A že nejdříve musím vyčíst kartu u nového zaměstnavatele na to jsi zapomněl když je nová ?
B-)
úte bře 14, 2017 6:41 pm

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: Výměna karty řidiče po uplynutí platnosti - novinka

Příspěvek

To by měl po tobě chtít zaměstnavatel hned při podpisu smlouvy a je to jeho starost a jeho povinnost. Můžeš ho na to v rámci dobrých vztahů upozornit, ale není to tvoje povinnost.
úte bře 14, 2017 8:20 pm

mikispider
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 31, 2017 3:22 pm
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna karty řidiče po uplynutí platnosti - novinka

Příspěvek

Přátelé, jak to tedy je s číslem ŘP na kartě řidiče? Musí se shodovat nebo ne? Pročítal jsem to tu, a někdo říká jo a někdo že zase naše uřady to nemění. A jak se na to dívají např v německu, rakousku či polsku?

EDIT 14.7.: Tak jsem se ptal jak na magistrátě, tak člověka co dělá profesáky, a číslo ŘP na kartě řidiče musí sedět při podání žádosti. Pak by nikde žádný problém být neměl.
DAF XF 480 Euro 6 SSC
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
sob črc 08, 2017 6:52 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Výměna karty řidiče po uplynutí platnosti - novinka

Příspěvek

No je to neuvěřitelný bordel.
Běžný řidič má problém, mít nepřetržitě platnou kartu.
A jsou ,,borci" že mají a používají současně 2 - 3 karty. Aby se zavděčili dopravci.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát črc 28, 2017 3:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů