Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Szterbinsky
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 27, 2015 1:24 pm
Bydliště: Košice

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Zdravím páni, ako dlho trvá absolvovanie 140 hod.kurzu?
stř bře 15, 2017 2:51 pm

Azrael
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 15, 2017 7:41 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Přesněji je to 130 hodin školení a 10 hodin jízd. Doba 2 měsíce.
čtv bře 16, 2017 7:26 pm

Dělník vody
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 28, 2013 5:03 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Dobrý den vespolek.

Měl jsem řidičské oprávnění skupiny CE a profesní způsobilost. Úspěšně jsem získal rozšíření na skupinu DE a potřebuji rozšířit profesák i na tohle oprávnění. Autoškola kam jsem se přihlásil na mně tak nějak zapoměla a vzpamatovala se teprve dnes po mé telefonické urgenci. Já jsem si bláhově žil v představě, že mně teď někdy oznámí termín zkoušky (čeká na mně zahraniční autobusová linka). Tak to vypadá, že kurz začne 11.07.2017 a od té doby se bude počítat doškolení 45 hodin, pak termín zkoušek, pak žádost o vystavení nového ŘP s vyznačením profesní způsobilosti no a doba než to stát vydá. Prostě dlouho a čas běží. :(

Dotaz tedy zní: Mohu se přihlásit na úřadě na zkoušku profesní způsobilosti řidiče sám bez autoškoly abych to urychlil ?
Nikde na webu Ministerstva dopravy jsem odpověď nedohledal. Dle etestů na jejich webu je to to samé pro všechny profesní skupiny a tak co vlastně chtějí učit navíc když jsem to již ve stejném rozsahu absolvoval a doškoluje se to každý rok.

Díky za reakce.
pát črc 07, 2017 8:43 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Kurz trvá určitou dobu a nejde urychlit. Řídí si to autoškola, raď se tam. Jinak pokud jsou akční, hned tě objednají ke zkoušce.
pát črc 07, 2017 12:23 pm

Dělník vody
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 28, 2013 5:03 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

No s autoškolou jsem to právě řešil včas, ale tím, že na mně "zapoměli" tak jsem již přišel o 14 dní a ještě přijdu o další 4 do nástupu na doškolení. Zaplacený to mají, ale mně jde taky o peníze (o ty přicházím když nejezdím).
pát črc 07, 2017 1:59 pm

Švéd
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 08, 2017 3:49 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Zdravím, mám dotaz na všechny "papíry" pro jízdy patrovým obytným autobusem pro 1+8 osob. Pročetl jsem všech 38 stran, ale odpověď jsem nenašel. Mám jen řidičák C z r. 2005 a jsem v důchodu, jezdil bych s kamarádama na různé akce jen za náklady na cestu, takže žádná výdělečná činnost.
Potřebuji vědět přesně zda musím mít profesák (asi ne), psychotest (asi ne), školení na patrový bus (po nehodě u Nažidel něco proběhlo tiskem), tachograf, hasičák, větší lékárničku ( s ohledem na bus) atd. Mohu tam nechat sedadla navíc?
Bylo by to i pro cesty do sousedních zemí (PL,NSR). Děkuji za odpovědi.
pon lis 13, 2017 4:54 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Švéd: Tak rozhodující bude hlavně, jakou kategorii má ten autobus zapsanou v současné době v TP. Pokud je to M2, M3 tak ti "C"-éčko stačit nebude...
úte lis 14, 2017 8:25 pm

Švéd
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 08, 2017 3:49 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

To jsi mně moc nepotěšil, kluci co v buse vozili záv. auta + 8 lidí měli jen "C".
stř lis 15, 2017 6:27 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Že by profesáky byly tedy nelegální u nás nebo jak si vysvětlit aktuální zprávu?
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/soud-e ... ci/1577727
Volvo FL 614.
čtv led 25, 2018 11:52 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

to je zase nějaká kravina, nebo vůl je soudce, nebo dobytčák je celá EU...protože...
ale asi to nemá nic s profesákem.

SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY 2006/126/ES
ze dne 20. prosince 2006
o řidičských průkazech (přepracované znění)

Článek 4
Skupiny, definice a minimální věkové hranice

b)
Skupina B:
motorová vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a navržená a zkonstruovaná pro přepravu nejvýše osmi cestujících kromě řidiče; motorová vozidla této skupiny mohou být doplněna o přívěs s maximální přípustnou hmotností do 750 kg.

d)
Skupina C1:
motorová vozidla jiná než vozidla skupin D1 nebo D, jejichž maximální přípustná hmotnost je vyšší než 3 500 kg, avšak nejvýše 7 500 kg, a která jsou navržena a zkonstruována pro přepravu nejvýše osmi cestujících kromě řidiče; motorová vozidla této skupiny mohou být doplněna o přívěs s maximální přípustnou hmotností do 750 kg.

f)
Skupina C:
motorová vozidla jiná než vozidla skupin D1 nebo D, jejichž maximální přípustná hmotnost je vyšší než 3 500 kg a která jsou navržena a zkonstruována pro přepravu nejvýše osmi cestujících kromě řidiče; motorová vozidla této skupiny mohou být doplněna o přívěs s maximální přípustnou hmotností do 750 kg,

h)
Skupina D1:
motorová vozidla navržená a zkonstruovaná pro přepravu nejvýše 16 cestujících kromě řidiče a o maximální délce nejvýše 8 m; motorová vozidla této skupiny mohou být doplněna o přívěs s maximální přípustnou hmotností do 750 kg.

Z toho je mě naprosto zřejmé, že vozidlo do 8 osob+řidič spadá do kategorie B, Takže žvásty, že by měli spadat pod D1 je uplně mimo, páč to se týká vozidel 9+1 až 16+1 do 8 metrů délky vozidla. Co je 17+1, nebo více jako 8 metrů už je plná D.
Tady je jasně vidět, co je EU zač. Pokud má někdo jinou legislativu beru zpět.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv led 25, 2018 12:55 pm

Hanzz
Příspěvky: 526
Registrován: sob črc 26, 2008 2:25 pm
Bydliště: Na konci světa

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Potrebuju vymenit profesak . Na skolenich jsem byl u trech ruznych autoskol, v prubehu 5let. Nemuzu nikde najit papir, se dvema razitkama. Bude s tim problém, nebo si to najdou v pocitaci. Diky
Soutěžím o titul´´Furt v prdeli´´
ned črc 15, 2018 8:58 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

No znáš uředníky...měl by si být v evidenci pokud jsi to školení absolvoval. Ale papír je holt papír a bez něj se asi neobejdeš. Asi budeš ty autoškoly muset obejít a razítka doplnit.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned črc 15, 2018 10:03 pm

Hanzz
Příspěvky: 526
Registrován: sob črc 26, 2008 2:25 pm
Bydliště: Na konci světa

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Absolvoval jsem vse poctive, jen ten papir najit nemuzu.Doufam ze to pujde i bez nej. Kdyby prece autoskola skončila, tak mi razítko uz nikdo neda.
Soutěžím o titul´´Furt v prdeli´´
pon črc 16, 2018 3:00 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

otázka je jestli tě na úřad nahlásili. Slyšel jsem, že to někomu prošlo a někomu ne. Všechno stejně zjistíš až na ouřadě.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon črc 16, 2018 12:50 pm

PVtruck
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 13, 2015 5:46 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Dobrý den, prosím o radu.
Mám profesní průkaz třetí rok.
V prvním roce jsem byl na profesním školení, ve druhém roce ne, teď na firmě mě posílají na další.

Nevím jestli tam mám vůbec chodit když jsem loni nebyl. Vím že se musí 5x za pět let - aby byl průkaz prodloužen.
Jinak se musí na nějaký vícedenní kurz po těch pěti letech místo těch ročních jednodenních.

Můžete mi poradit jak to je?
Děkuji!
pát říj 26, 2018 10:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů