Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Zdarma stiahni kludne aj na google play.
ned bře 12, 2017 9:39 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

na ty tablety pozor, jak už tu někdo psal není chip jako chip a v tabletech i dražších jsou GPS, které neudrží signál a navi "spadne" -moje vlastní zkušenost. Když už jsem blízko místa, tak si pustím na tabletu mapy.cz s lokalizací a vidím jaká je situace. Jinak jsem pořídil klasickou navi s IGO truck.
sob bře 18, 2017 11:47 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Ja uz jsem v opacnem stadiu jsem zjistil,snazim se navi uz omezovat,behem jizdy to mam vyple,a vice zapojovat hlavu.Mam sice dve navi,svou soukromou jsem zamkl do sejfu pod posteli,je v ni to IGO,druha je origo zabudovana v FH ale ta byva taky vypnuta.Zjistuji ze ten Benelux kam nejcasteji jezdim fakt neni velky,pristavy jak RTRnabo ANTW jsou vcelku dobre a logicky znacene,tam se da bezne i bez navi jezdit bez toho abys bloudil nebo jel 50 po dalnici a cumel dookola.Timto samozrejme nechcu rict ze navi je blbost,urcite ne ,je to dobry pomocnik ale zly pan(mysleno pro tupce co jezdi jen podle ni bez pouziti hlavy)alepripada mi ze uz to je moc jednoduche.Je to jen nazor nic vic,urcite jsem nebyl vsude dvakrat a mam se co jeste ucit,ale jdu si svou cestou.Ale davat tisice,nebo spise desetisice,za navi mi pripada jako vyhozene penize.Jak potkavam predevsim cz truckery,co maji notas otevreny,vnem obrovskou sipku kde je,nekde na dalnici o pulnoci,a ktomu jeste dve dalsi navi nalepene na okne,myslim si otom sve.
Neřeším...
sob bře 18, 2017 5:19 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

@jozin no, čumět do navi je otrava a už uplná blbost, když už jsem tu trasu jel:), já jezdím teď cikcak a všemožné prdelovice o kterých jsem dodneška neslyšel + jednosměrky ve městech, to pak zastavím, pustím mapy.cz zlokalizuji a nahraji do hlavy 2x pravá jednou světla a doleva, čumnu na fotky kde mají OC rampy uspora času a nervů za pár kaček.
ned bře 19, 2017 6:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Mame v tom jasno teda.Dnes na A4 od OK trans.v zacpe-mapocital jsem jedenkrat notas na polici,otevreny v nem mapa,na okne navi Igo,vedle ni nejaka mensi a na palubce krabice,asi nejaky firemno fleet,v tom taky mapa.V tom kolega nemuze zabloudit myslim :D
Neřeším...
pon bře 20, 2017 6:05 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Omlouvám se za OT , kluci máte někdo zkušennost s možností jak pomocí noťase s mobilním připojením, nebo pomocí chytrého telefonu vytýčit v terénu body vyčténé v katastrální mapě, a jaká je přibližná přesnost?
pon dub 17, 2017 12:02 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

body, které vyčteš nebo získáš z cuzk např. v sořadnici JTSK tz. coordinate (šířka, déla), můžeš zadat v maps.google.com a bod máš přesně, lokalizace dle GPS, které používají mobily lítají o i desítky metrů
pon dub 17, 2017 8:11 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Co se týče PC , netu a chytrých mobilů, jsem špatný samouk, pokud Ti to nedělá problém, hoď mi prosím do SZ tel. a časy kdy je vhodné Tě zdržovat , ozvu se , díky
pon dub 17, 2017 9:12 pm

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Na googleplay automapa do tabletu, androidu a funguje! :pray:
pon kvě 08, 2017 5:39 pm

Azrael
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 15, 2017 7:41 pm

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Zdravím,
do jaké navigace jít, Garmin nebo TomTom? Nebo upně jiná?
pát kvě 19, 2017 10:38 am

Romansoliss
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 09, 2017 8:15 pm

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Dobrý večer

Jezdím u stavební firmy s podvalníkem. Jezdíme na stavby, kde je třeba. Zákaz nezákaz. Chtěl bych Vás poprosit o odpověď, zda navigace, ať už jakákoliv, dokáže ignorovat zákazy vjezdu pro truck, např. centra měst a podobně. Potřeboval bych navigaci pro truck JEN kvůli výškám mostů, toť vše.

Umí to některá? Jestli ne, tak to pro mě nemá význam a můžu si nechat tu pro osobáky.

Díky za odpověď.
pát srp 11, 2017 7:34 pm

Davcza
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 21, 2014 11:10 pm
Bydliště: JM

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Zdravím, Romansoliss, Sygic Truck (pro Android a iOS) umožňuje nezávisle nastavit všechny parametry vozidla - např. můžeš zadat že máš váhu třeba 10 t, aby se tě netýkaly 12 t zákazy, ale zároveň že máš klasické 4 metry výšky.
sob srp 12, 2017 11:39 am

Romansoliss
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 09, 2017 8:15 pm

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Já vím, že tyto parametry jdou nastavit nezávisle na sobě, spíše se mi jedná o klasickou dopravní značku zákaz vjezdu pro nákladní auta. Myslím při plánování trasy například. Jak se ty navigace zachovají, když přijedu před tento zákaz? Řekne mi ať odbočím a hned mi naplánuje novou trasu, nebo mě jen upozorní na tento zákaz bez následného přepočítání trasy? A co dodatkové tabulky mimo dopravní obsluhy? Bere je navigace v potaz? Díky.
ned srp 13, 2017 11:52 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Já teda ještě jezdit nezačal, ale myslím, že toho chceš po navigaci docela dost. Budeš muset zapojit mozek :D
ned srp 13, 2017 12:39 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Přesnê tak.
ned srp 13, 2017 1:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host