Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: AETR

Příspěvek

Myslím, že do tzv.výkonu se počítá doba z místa odstavení vozidla do místa sídla firmy, nebo místa bydliště řidiče a případně zpět. Nikoliv z místa sídla firmy domů a zpět na firmu.

Myslíš si to správně. Když bude mít firma firemní plac třeba v Plzni a Olomouci. Tak ty necháš auto v Plzni a tím končí výkon. Domu se dostan jak chceš. Proto mají velcí dopravci svých placu po republice několik. To že pak jedeš domů ještě třeba 6 hodin nikoho nezajímá, ani policajta. Ale když to necháš v Plzni někde na parkovišti a pak pojedeš domů ještě těch 6 hodin, tak i těch 6 hodin je výkon až ke dveřím od domu. A pak cesta pro auto je taky výkon. Ale osobně bych chtěl poznat řidiče co si to takhle počítá a šef mu to zaplatí. Musel by ti zaplatit těch cca 12h a tys mu ještě nepohnul kolama. Proto si stahujou auta na svoje firemní parkoviště.
stř srp 16, 2017 2:45 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: AETR

Příspěvek

Doba řízení samozřejmě je pouze a jen doba skutečného řízení.
Já jsem psal o výkonu. Pokud je nástup na kamion, ( tedy místo mé práce ) , mimo sídlo firmy, tak se výkon počítá od opuštění místa bydliště a zase do příchodu do místa bydliště. Tedy je jedno, jestli se jede osobákem přes firmu. Opravdu je rozhodující místo mého pracoviště, tedy kamion, který je zaparkován jinde, než je sídlo firmy. Výjimka je, pokud má firma své parkování jinde a je to u vedeno i v pracovní smlouvě, že místem nástupu a místem ukončení je adresa XXY.
Samozřejmě je tato doba strávená na cestách na toto místo a z místa domů, kromě toho že se mi krátí výkon, tak je ta doba placená !!!
Píše se tato doba strávená do stazky a je to také policií kontrolováno.
Bohužel to dopravci a dispečeři neradi vidí a řidiči to málo kdy skutečně aplikují. A to je škoda a hlavně špatně !! :!:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát srp 18, 2017 4:04 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Mě by hlavně zajímalo, kdo si těch 6h dá poctivě na kartu i když ví, že tím přesáhne výkon (protože zaparkoval o 10min později než měl) a dostane pokutu...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob srp 19, 2017 3:20 pm

fadda
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 05, 2010 9:43 pm
Bydliště: jihlava

Re: AETR

Příspěvek

Davide tak třeba já. Dohrávám cestu k vozidlu i od vozidla ze sídla firmy a na sídlo firmy.
pon srp 28, 2017 10:37 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

I když ti to nevychází a víš, že pak za to dostaneš pokutu?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte zář 05, 2017 4:42 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 11, 2019 11:00 pm, celkem upraveno 1 x.
pon zář 18, 2017 12:29 pm

mikispider
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 31, 2017 3:22 pm
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR

Příspěvek

Zdravím všechny, a mám dotaz k AETRu - omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale jezdím krátce, tak si to chci ujasnit.

1. počítá se doba odpočinku do výkonu? Pokud ano, tak jak je to s dělenou dobou odpočinku, kdy nejdříve dělám 3 hodiny a potom nejméně 9 - nejen že si výkon zkrátím na 12 hodin, tak si jej zkrátím ještě o další 3 hodiny na první část pauzy?
2. jak se policie/BAG atd. dívá na přetažení výkonu, když nepřesáhnu dobu řízení? Moje zkušenost: při nakládce mi nedovolili kurtovat, že až po naložení, ale musel jsem rozplachtovat obě strany návěsu atd. a drbal jsem se s tím asi 2 hodiny a o cca hodinu jsem přetáhl výkon :-(

Předem díky za info jak to funguje či jak de na to dívají orgány.
DAF XF 480 Euro 6 SSC
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
úte zář 19, 2017 3:23 pm

Uživatelský avatar
Phoenix
Příspěvky: 118
Registrován: pon říj 19, 2015 12:52 pm
Bydliště: všudezdější

Re: AETR

Příspěvek

Jezdím půl roku a doteďka to nechápu a orgány jsou prozatím shovívaví :-)
Slyšel jsem, viděl jsem, nerozumím, odjíždím.
úte zář 19, 2017 5:50 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 11, 2019 11:00 pm, celkem upraveno 1 x.
úte zář 19, 2017 8:46 pm

Milangan

Re: AETR

Příspěvek

" Článok 2
Nariadenie (EÚ) č. 165/2014 sa mení takto:
1. V článku 8 ods. 1 sa druhá zarážka nahrádza takto: „– každé tri hodiny kumulovaného času jazdy a vždy, keď vozidlo prekročí hranicu,“;
2. V článku 34 ods. 7 sa prvý pododsek nahrádza takto: „7. Pri príchode na miesto vhodné na zastavenie vodič vloží do digitálneho tachografu symboly štátov, v ktorých začal a skončil svoju dennú pracovnú dobu, ako aj miesto a čas, keď vodič vozidlom prekročil hranicu. Členské štáty môžu od vodičov vozidiel vykonávajúcich dopravné činnosti na ich území požadovať, aby doplnili symbol štátu o podrobnejšie geografické špecifikácie za predpokladu, že dané členské štáty oznámili Komisii uvedené podrobné geografické špecifikácie pred 1. aprílom 1998"


Uz do zadavate?
úte říj 17, 2017 11:37 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: AETR

Příspěvek

Ja jen kdyz zacinam a koncim smenu,Nemci a Frantici po tom prej docela jdou,hlavne od te doby,co se nesmi delat 45hod.u nich v aute.
...rád se svezu s čímkoliv...
čtv říj 19, 2017 5:58 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

To o čem píšeš, se týká inteligentního tachografu, který si sám zjišťuje polohu ze satelitu a po 3 hodinách nebo na hranicích to sám uloží do paměti, takže ty se naopak o něj nemusíš starat vůbec, on ví líp jak ty, kde zrovna jste a napráší to na tebe, až se ti to bude nejmíň hodit.
Ten článek 34 chápu hlavně jako kontrolu kabotáže a nevím, zda to někde vyžadují. Pokud nejezdíš někde v zahraničí vnitrostátní dopravu, tak by se tě to snad nemělo týkat.
čtv říj 19, 2017 7:17 pm

Milangan

Re: AETR

Příspěvek

Ak som z toho dobre porozumel, tak sa jedna o to, ze v roku 2014 bol dodatok toho nariadenia o inteligentnych tachografoch, ich montazi s ucinostou 36mesiacov. No teraz tato zmena sa tyka toho, ze uz nove auta maju montovat s novymi tachografmi a pretoze od roku 2014 doslo k tomu ze niektore staty zakazuju tyzdenny odpocinok na ich uzemi a chcu sa chranit proti tomu, ze sa bude pauzovat blizkosti ich hranic, alebo na uzemi nemecka tak, ze jednoducho zadas pauzy CZ, lebo je to na stavajucich tachografof mozne Takze bude povinnost zadavat aj prechody hranic. Je tam nejaky datum oct/2017- neviem ci to je datum schvalenia, lebo o ucinnosti tam datum som nenasiel. Ale typujem ze od roku 2018 sa to bude uz asi aj kontrolovat. Je to na stranka europskej unie- legislativa
čtv říj 19, 2017 10:23 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: AETR

Příspěvek

tak su piča já nebo někdo jinej dojedu v sobotu na oběd mám odstáto příklad 30h chybějí 15h do 45,a teď mě kolega říká že dohrazuju 15h,já měl zato že ta 30 se počítá jako 24 takže dohrazuju 21h. a to mě ještě povídal že když někde v týdnu budu stát 16h tak už dohrazuju z 15 jen 10h.tak nevim
pát lis 03, 2017 8:39 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: AETR

Příspěvek

kolega má pravdu, nahrazuješ jen skutečné zkrácení a je možné náhradu přiřadit i k dennímu odpočinku. Ale nejsem si jistej, jestli to nemá být v celku.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát lis 03, 2017 9:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů