Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

:thumbud: :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv bře 24, 2016 1:19 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak mi došlo dnes po 2 letech odvoláni z kraje tak to vracej znova do Kolína že to budou projednávat znova tak sem hodím info . Nemám správy jak funguje ta váha v Kolíně jestli někdo též platil , nebo jsem byl jediný v ČR :lol: prý to bylo nedávno cejchováno ale pokoušet to nebudu , jezdíme vzorně .
čtv bře 31, 2016 10:34 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Leták Centrum služeb pro silniční dopravu

Nízkorychlostní vážení na pozemních komunikacích

http://www.cspsd.cz/storage/files/Nizko ... vazeni.pdf

zdroj:http://www.cspsd.cz/tematicke-letaky
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
sob kvě 07, 2016 2:34 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Bubenik - ten leták je už neplatný, resp. jsou upraveny sankce. Řidič pokutu nižší a bez bodů, provozovatel paušál 9000 za každou započatou tunu, už se to nepočítá 6000 poplatek za vážení + 7000 za každou započatou tunu + 1000 za správní řízení.
Takhle jsem dostal pokutu já jako provozovatel za přetížení tahače o 165 kg (po započtení 3% odchylky při vážení), náklad vážil 23,6t, řidič si to špatně naložil, moc blízko za čelo návěsu.

Relativně nová zkušenost, ten samý náklad, cement na paletách, váha na Drietomě, první vážení OK, bez problému, otočili ho znova na váhu a najednou přetížení o 135 kg, takže další flastr... Bááájo
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
ned kvě 08, 2016 10:31 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

xkubisekx:

Ty ceny/flastry vím,ře se zvedly. Dal sem to sem,kdyby náhodou.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
pát kvě 13, 2016 3:28 am

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ne že bych to chtěl pokoušet, ale pokud si řídíte auto sami... pokuta za kolečka, protočené přes 24hodin (o 20minut, prostě ráno pozdě vstaneš) pokuta řidiči který je zároveň provozovatel. Správní řízení s dopravcem, právník jin napsal, že jednak není právnická osoba a pak že by to byl dvojí trest za jeden přestupek . a bylo po pokutě pro dopravce :-D
ned srp 28, 2016 9:56 pm

čtv říj 12, 2017 8:41 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Muj nazor je ze to je hovadina.Orientacne to mozna neco ukaze,urcite to neukaze presne na kila.To ti neukaze ani pevna vaha,co je treba na Mitall ostrava,za x mega,najizdis krokem na ni,pak couvnes najedes znovu a ukazuje to neco jineho.O par kg ale ukazuje.Posilat pokudu na zaklady tady toho vazeni je mozne snad jenom v CZ,kde je bordel nadbordel a statni kasa je prazdna a je ji treba naplnit stuj co stuj.Co ta vaha ukazuje kdyz budu budu nucen brzdit(cyklista vedle,atp,to netusim)Drevari tady jezdi po republice prevaleni o deset tun a nikdo to neresi,a tady bude nejaky chuj vypisovat pokutu kvuli sto kg,at jdou do riti.Jaky ma sto kg navic vliv na cokoliv netusim.Skoda slov...Na dodavka ch do 3:5tuny banda vozi 2tuny bezne,nikdo to neresi.Mistnak kdyz pojede v meste a vsichni mu vlezou dozadu taky bude mit prevalenou zadni napravu..Pokud tu chce nekdo udelat poradek s vahama,at neakladaji v piskovnach takove vahy a pred kazdou pilou si postavi tu svoji vahu.
Neřeším...
pát říj 13, 2017 9:05 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

to máš jak s povolením nadměru, bez papíru jsi nezpůsobilý přetížený terorista

s papírem za x peněz je vše OK

nějak ty státní zaměstnance úředníky musíme uživit
pát říj 13, 2017 9:36 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ti dřevaři no nevím...okolo Hatí jich bývá po benzínkách a okolních dědinách poházených docela často :D
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob říj 14, 2017 1:13 am

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ptal jsem se na to právníka který se pohybuje v dopravě.
Pokud ti přijde něco z rychlostního vážění nic nepodepisuj a běž s právníkem do správního řízení.....nemůžeš prohrát
sob říj 14, 2017 10:32 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Není právník jako právník a když do systému narvou hromadu peněz tak to mají ošetřené i po právní stránce .
sob říj 14, 2017 11:38 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ahoj vespolek, jak jsme na tom s vážením? Nějaká vesnice na okraji prahy(tuším Říčany) mi poslala poukaz na 18 tisíc. Prý jsem před čtvrt rokem byl o 1000kg těžší na zadní nápravě osmikolky. Nikde jsem nebyl odstaven a vážen, tedy to muselo proběhnout automaticky. Pokud to vážila silnice, tak na Klíčově, pokud to ukazovalo, tak to bylo +-5 tun. Nicméně jezdíme pro vlastní potřebu a není problém dohledat doklad k nákladu a na něm stojí, celková 48 465 kg. To je v toleranci 3procent.
Víte někdo o nějaké kličce, nebo právníkovi? Jedná se o sklápěčku s pískem na vzduchovém pérování.
pát dub 20, 2018 10:15 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Poslal jsem ti správu s kontaktem. U Kolína řešim to samé , poslední případ prý jsme prekročili celkovou o 1,5 t ale na vážním listku má řidić necelejch 48 t z cejchovaný váhy zzn kolín. Pri vysokorychlosním vázení maj toleranci 10 procennt ale na celkovou operují se 3 procenty což z meho pohledu je nesmysl. Z doslechu nepotvrené info že dopravní firma má vázní listky jak z nakládky tak z vykládky že maj celkovou dobře ale přišel jim z uřadu dopis že byli přetížený o 1,5 t . Tak asi dojde na soud dám vědět jak zjistím vice. Už vážíme na vykládce každou furu aby byli doklady k dohledání
pát dub 20, 2018 11:32 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

to tatrák pája: V Říčanech se vysokorychlostně váží intenzivně - na silnici II/101 ul. Říčanská. Materiály které k přestupku posílají jsou dost rozsáhlé a bohužel dle mne i dost dobře udělané.
to Ivan Hofman: tolerance u vysokorychlostního je 11% na nápravy a 5% na celkovou - nevím jak Kolín-Ovčáry (tam prý začaly řešit zpětně i ty přestupky za dobu, kdy "vážili" ne zcela v souladu se zákonem a tudíž se vyčkávalo jak to dopadne), ale v těch Říčanech tyto tolerance respektují
stř dub 25, 2018 10:33 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů