Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Ahojte

jdu stavět dům a jsou tam dost zemní práce, tak jsem zvolil koupi minibagry, mám zkušenosti jen s kolovým DH 112 :) a sem tam co jsem zkoušel na stavbách Takeuschi 180 ,jdu je o víkendu ohlédnout
mám nalezen Cat 305 2005 + - 5500 mh a Komatsu 45-r8 2002 + - 4500 mh su to + - 4500 kg bagry podle mna idealni pro mé účely, naloží už v pohodě i tatru.

na co si dávat při obhlídce stroje pozor?


tak zkontrolovat vůle na rameni, kladkách, ....
vím že hodnota MH nic neznamená ..., co jsem se dočetl při tých + - 6000 mh již hrozí KO čerpadla ...
na co si dávat při obhlídce stroje pozor?
Diky za dobré rady
:-)
stř pro 13, 2017 8:40 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Bagry.cz je tam i forum a myslím se to tam už řešilo. Nebo je tu sekce takeuchi tak se zeptej odborníku co stím dělají denně , já jen svátečně :D i 3,5 t v poho okolo domu
stř pro 13, 2017 9:19 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Nebo se s někým domluvit... Ale pokud jsou peníze a prostor tak lepší koupit od známýho stavěl barák a u Boskovic nemohl nikoho sehnat tak si koupil a hned měl plno zájemců že se mu bagr zaplatil ale kupoval traktorbagr. Nějakýho strojníka nebo mechoša a bagr zkusit někde při práci až se ohřeje hydraulika a dáš mu nějaký točky
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
čtv pro 14, 2017 7:54 pm

Uživatelský avatar
pavelbuggy
Příspěvky: 705
Registrován: sob úno 26, 2011 6:41 pm
Bydliště: Králíky

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Nechci být hnidopich ale mě nedává smysl to, že si chceš koupit bagr na stavbu RD to tam v okolí nemáš nikoho kdo by ti to vykopal? Protože koupit si bagr není tak jednoduché protože každá značka má svoje. Já mám dva Takeušáky a jsem spokojen ale není stroj jako stroj, ty typy co jsi tam popisoval, tak nevím nevím. To těch zemních prací máš opravdu tolik?
sob pro 30, 2017 11:32 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

...nechtěl jsem ho zrazovat,ale mám podobný názor,nemluvě o tom,že si to může vše nachystat a půjčit si bagr třeba z Cat rentu na několik dní a vše vykopat sám... určitě to bude levnější.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned pro 31, 2017 1:40 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Chalani - taky dotaz. Viem ze sa tu riesia len minibagre, ale mna by zaujmalo nieco kolo traktobagru, tak nechcem kvoli dotazu zakladat dalsie tema, tak to fknem sem, snad to nevadi.
Ak to dobre dopadne, budem kupovat velky statek s dost velkym pozemkom, a nabidnul sa my traktobagr ostrovek. tak premyslam zda do toho ist. cena za bagr je ok, prakticky cena srotu. Zaujma ma zda si to mam k baraku vobec kupit,aby som sa pod tym furt nevalal a nespravoval to, je my jasne ze to neni novy stroj a nejaku korunu do toho dam, cepy, piesty kapkaju, motor a hydr inak chodi,a vyzera teda nic moc, ci kukat po inej znacke a ostrovka nebrat? Belorusa som zavrhol hned, budu tam terene upravy, takze potrebujem obcas aj nieco prehrnut a nalozit. Viem ze ostrovek je polsky, ale prakticky identicky so zetorom, doma si to na kolene opravim sam, tak co na to poviete?? Cena praci na pozemku firmou, ci docasnym prenajmom,hodne prevysi cenu pri kupe ostrovka, Toz poradte. :think: :think:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned úno 11, 2018 2:09 am

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Peter,
ja som videl ostrowek asi pred 20 rokmi kopať kanalizáciu a bol to šrot, olejnička. Ja by som ti radšej poradil kúpiť ZTS UZS 050, nato zoženieš aj diely. Je to trocha vačšie a silnejšie. A máš gradala, načo chceš najímať, kupovať bager.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned úno 11, 2018 2:07 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Tatra BA- nooo UZS 050 to je strasna hrca, podla mna horsi jak ten ostrowek.. videl som to niekolko krat a strasny vehickl, motor bokom, klbak, pomaly, lenivy.. a drahyyyyyy... to som zamietol hned s belorusom. A gradall ten ma 44t, to by na ten pozemok vosiel iba raz a vytiahnut iba tankom. Potrebujem tam urobit najskor pevny podklad, (panele) tak preto traktobager
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned úno 11, 2018 2:39 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Peter nebudeš dělat nic jiného,než se pod tím válet...radši si pujč bagr z půjčovny,výjde tě to levnějc a bez problémů!
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned úno 11, 2018 9:26 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Pavel - bude tam treba porovnat pozemok, vyhlbit plac na panely, srovnat plac makadanom, pak ocistit kotyro potucka, diery na plot, proste kopa prace kolo baraku nooo... a podla cenniku u nas ked ten bagr stoji denne 1500 kc ci 5000 kc na vikend, plus zaloha 50000kc, plus doprava, http://www.inmontcheb.cz/nabidka-naradi ... il&id=1824 tak neviem neviem zda pujceni je ideal. Ten ostrovek je za uplne hovinko penize, a keby ma sral tak ho hodim do srotu nebo rozdelam na diely a peniaze sa my vratia. Uzs 050 nechcem, drahe, to uz asi prenajom by vysel na stejno, belorus uz vobec neee, kurde skoda ze som predal toho schaeffa pred 4r. To bol delnik najlepsi, 3valec deutz,vzduchac, vysperkoval som si ho tenkrat a kompletne zgeneralkoval,o tom som prakticky nevedel ze ho mam doma. Nebyt byvalky tak ho mam doteraz :wall: :wall: :wall:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon úno 12, 2018 5:54 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Alebo ešte UNC 060, stým sa dá robiť prakticky čokoľvek ak si šikovný, máš nato kadejaké adaptéry, napr. aj vrták na diery, keď robíš plot, podkop, kadečo.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
pon úno 12, 2018 6:10 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Peter: nevím,jak velký ten pozemek máš,ale Ostrowek je stroj stavěný ideálně na vykopání rýhy pro kabely-podkop a zapískování+zahrnutí-lžíce ve předu a to všechno při ideální kondici stroje.Na tu práci co Ty potřebuješ je to o ničem. Teď jde o to jaký typ stroje je pro tebe ideál: potok-malý otočák+svahovačka,kufr pod panely-záleží jak hluboko to budeš kopat a hlavně kam budeš přesunovat výkopek-otočák+auto(nebo minidumper),traktorbagr:vykopeš podkopem+odvozíš předkem(pokud to není moc daleko).Podsyp pod panely(štěrkodrť,písek,recyklát) pokud zajedeš a vysypeš sklopkou přímo do kufru,je ideál otočák se svahovačkou, pokud ne tak traktorbagr,abys to navozil a zase svahovačku na srovnání...Panely si položíš jeřábem.Ideálně naplánuj a nachystej práci na několik dní dopředu,budeš to dělat sám sobě,tak není problém dělat 12-14 hodin denně a musí se Ti půjčovna vyplatit,otočák do 8mi tun převezeš 2nápravovým kontejnerem,s traktorbagrem přejedeš po vlastní ose...A nebo kup UDS,s tou to uděláš všechno a bude mít Gradall kamarádku... :D
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon úno 12, 2018 10:36 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Tatra -Ba - uncak ma tiez napadol ale drahy

PAVEL - pozemok je skoro 10000m2 + barak 180m2 + garaz na 2 osobne auta 80m2, ( barsk a garaz uz stoja ) .Pozemok je vacsinou travnaty, miestamy nerovny, potucek, sirka asi 3-4m je u hranice pozemku, pod urovnou pozemku. Potrebujem to porovnat, vykopat 400m2 na panely, hlbka asi 30-40cm, zavozit makadanom, zeriavom naukladat panely a postavit velku plachtovu garaz, kde budu auta stat a vykopat zaklady na jednu montovanu alebo zdenu garaz ( este neviem presne ) velkost asi 100m2 kde budem auta sprsvovat,striekat.... takze prace hodne no. Vozit po pozemku to budem asi v3s, 148 ci liaz by bola asi zbytocne velka a musel by som riesit stk kazdy rok i keby to bolo v depozite.
Hovorim, oslovila ma hlavne cena za ten ostrowek, preto nad tym premyslam a na predne ramena by slo asi nejak napasovat listu na kosenie travy miesto lyzice, predsa len, taky plac kosit nejakou pidikosou,to by ma jeblo :lol:

A je fakt ze nad uds uz som tiez premyslal :oops: :D :D ale velka,tazka, a opat cena + stk kazdy rok aj keby to bolo v depozite. K tomu ostrovku je 30-60 a svahovka
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 13, 2018 12:19 am

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Peter kup si ovce nejlevnější sekačka a ještě můžeš zažádat o dotace :D a upleteš si svetr
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
úte úno 13, 2018 1:10 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Dobré rady při koupi minirypadla

Příspěvek

Peťo pokud si to mermomocí chceš kopat sám, tak ceny DH 112 jsou obdobné jako za ostrovek, a umí to přece jen podstatně víc :D
úte úno 13, 2018 7:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů