Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pánové, pár lidí tady uvažuje rozumě, tedy nebudou riskovat zdraví a život, jen proto, že ti co se mají strat a zajistit legální možnost odstranění sněhu a ledu se střechy vozidel,
Raději tím ledem zabiješ někoho jinýho ?TakTy opravdu jezdíš bezpečně :wall: .Když tady napíšu že lezu po fůře a rovnám řepu aby ze mě nepadala,tak o mě asi napíšeš že jsem přehnaně aktivní hlupák.
pon led 08, 2018 8:13 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Ze mě žádné plotny ledu rozhodně nepadají, maximálně sníh, pokud napadne.
Jezdím se skříní a pokud vozidlo odstavuji a očekávám počasí kdy by se mohl tvořit led, tak vozidlo parkuji mírně nakloněné. Tedy na ploché skříni, nemůže zůstat voda, která by zmrzla. A sněhem jistě nikoho nezabiju. Kromě toho, sníh lze lehce shodit někde na kruhovém objezdu, tam kde nikdo nejde.
Právě z uvedených důvodů, odmítám jezdit s plachtou.
Ale hlavně já tady upozorňuji na letitý velký problém, který odpovědní lidé na ŘSD, tedy Generální ředitel Ing. Kroupa a správci skladů a případně dopravci, dlouhodobě nehodlají řešit tím, že vybudují dostatek sklízecích bezpečných lávek. Kromě těch lávek, je v případě sněžení, nutné u nich zajistit nonstop službu s čelním nakladačem, který by dle potřeby odstraňoval shozený sníh na zemi z kamionů. Ale to nikdo odpovědný bohužel nedělá, tedy nezajistil !!!
Místo toho, kompetentní a dobře placení lidé, spoléhají na to, že to za ně řidiči nějak vyřeší ?
A tady vy profesionálové, místo toho aby jste mi dali za pravdu a hájili si svá práva, svou bezpečnost při práci , tak se tady někteří předvádíte, jak není problém vyšplhat na kolmý hladký a 4 m vysoký a namrzlý návěs a tam běhat s lopatou či koštětem. A to všechno v noci a při případné chumelenici, někdy nad ránem, kolem třetí hodiny ranní, když budete vyjíždět na trasu.
Uvědomujete si vůbec, že řidiči nejsou žádní artisté a že drtivá většina, by na tu střechu ani nemohla vylézt, i kdyby byli ochotni porušovat bezpečnostní pracovní předpisy ?
A uvědomujete si, že pokud někde v ne jen zahraničí spadnete na nějakém parkovišti a v noci, kde pokud to přežijete jen se zlomenou páteří, že vás také najdou teprve ráno za několik hodin, kdy také již bude po vás !! To vám vy přehnaní aktivisté, nedochází, kdo bude živit vaší rodinu, kdo bude platit případné půjčky a režie rodiny? Jaký si myslíte, že by jste dostali invalidní důchod či manželka vdovský důchod z vaší současné minimální mzdy ? Myslím, že by to bylo kolem 6.600Kč , možná i méně !!!
To by jistě vaši rodinu brzo navštívil exekutor, díky dluhům.
Tak to se jistě vyplatí takto riskovat, pro pohodlí jiných odpovědných lidí, jak již bylo uvedeno !!
Pokud opravdu chcete pro věc něco udělat, tak požadujete vybudování lávek na bezpečné sklízení sněhu, to je jediná rozumná cesta !!
A ne se tady dohadovat, nadávat a urážet, případně se předvádět tím, že já na tu plachtu vylezu !! :twisted: :wall:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
úte led 09, 2018 8:36 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

lezeš po řepě aby jsi ji rovnal kvůli pádu? To budeš asi přetíženej ne?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte led 09, 2018 10:28 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Ahoj Kuntíku, ti lidé jako především Janek1 a pan Jamal, na jednu stranu kážou a sami dělají evidentně samý vážný přestupek a to je podle nich v pořádku, protože to je potřeba pro dopravce a dispečera ti to přeci potřebují.
Jamal evidentně značně překládá soupravu.
Janek1 zase jezdí přes málo únosné mosty, protože nadřízení pospíchají a potřebují vydělat. Přeci nebudou jezdit po objížďce, že ?
A mě budou napadat a sprostě nadávat, jen proto, že tady napíši o neřešených letitých problémech.
Já osobně uvedené přestupky nechci dělat, tak jsem si našel práci, kde mohu všechno dodržovat a ještě to je hodně dobře placené. :D A to uvedené pány zřejmě hodně rozčiluje. :twisted:

Ještě dodávám, co se týká mého tématu tady o sněhu na střeše kamionu.
Uvedl jsem to jenom proto, že začíná zimní sezona, tedy je to aktuální téma.
Ale tady někde je před cca. 2 lety dopis od ministerstva dopravy. Týká se to právě o tom, že za daných podmínek řidiči většinou nemohou splnit zákonné nařízení o odstranění sněhu a ledu. Tak v tom dopise píšou, že do doby, než bude dostatek odklízecích lávek, řidiči kamionů a autobusů, nemusí tento zákon dodržovat. Pouze napsali doporučení, započít jízdu pomalu, pokud mají na střeše sníh.
Tedy to co jsem napsal, není rozhodně můj výmysl.
Ještě pro Janka1 a další jemu podobné. Jak bude odklízet sníh řidič autobusu, nejlépe zájezdového. Ten má na sobě oblek a nemá rozhodně 5m žebřík a lopatu. :D :wall:

Ještě dodávám. Pokud se řidič domnívá ( domnívá se, protože na střechu nevidí a je plně naložený a ještě zaplombovaný, tedy nemůže ani pod plachtu) , že má na plachtě silnější led, tak by měl zavolat dopravci a požádat o asistenci, která přijede a led odstraní. Jasně že s lavory ledu, které mohou mít klidně i více jak 100kg, nepojedu !! Jistě že se to nebude šéfovi líbit, ale to je prostě problém tohoto podnikání.
Nebo mohou plachtové návěsy vybavit zařízením, zabraňujícím vytvoření ledu na plachtě. To tady někdo dal odkaz na video tohoto zařízení. Ale to zase většina dopravců nechce investovat. To je ovšem jejich problém, že.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
úte led 09, 2018 12:40 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Jak vis ze preklada? Videl jsi jak se naklada repa? Zadna zmena, porad jen utocis. Je mi te lito
úte led 09, 2018 1:49 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

jeď bezpečně: :-D Díky za radu... Až mi šofér zavolá, že se nemůže hnout, protože venku je zima a má na střeše asi led, jedu okamžitě na místo a pokud zjistím, že neparkoval dostatečně z kopce, holt nebudou prémie, sorry jako... :dance:
PS: Já su ještě celkem cucák, 40+, ale už před dvaceti lety jsem se naučil, jak bezpečně shazovat led např. dvěma kolečky na našem prostorném dvoře, případně ho bezpečně složit do příkopu v první ostřejší zátočině... Ach jo, téma "mosty" bylo "napínavější"...
úte led 09, 2018 4:46 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pro ATW service, prosím o poučení, kde najdu tuto legální Tebou uvedenou metodu o shazování ledu z plachty kamionu ?
Nebo toto se vyučuje na školení řidičů ? Či je toto někde uvedeno v zákoně ?
Nezlob se, ale když Ty takto a ještě to jako dopravce tady píšeš pomalu jako legální postup, který vlastně jako zaměstnavatel řidiči nařídíš !!
Ty opravdu žiješ někde jinde a zamysli se, nad svým jednáním jako zaměstnavatel a dopravce.
To případně může udělat řidič jen sám od sebe, pokud se tak rozhodne, dle momentálních podmínek a na svoje triko. :cry: Ale nikdo mu to nemůže nařizovat !!
Mohu Ti pouze poradit, vybav plachtové návěsy zařízením, které zamezí tvorbu lavorů ledu. toto zařízení se několik let vyrábí a je tady uvedeno od některého přispívajícího pisatele. To je totiž jediná legální možnost, jak tento problém vyřešit. Vím, je to poněkud drahé, ale jinak se opravdu můžeš dočkat toho, že řidiči konečně začnou telefonovat, že kvůli ledu nemohou pokračovat v jízdě a to teprve začne mazec !!
Zatím ne jen Ty, funguješ tak, že on si řidič nějak poradí. No neporadí, prostě budou i nadále padat ledy z kamionů, dokud to někdo neodnese. A věř, že i dopravce bude tázán u soudu, jak zajistil možnost sundání ledu ?
To co jsem psal o sněhu, jako toto téma, je opravdu od ministerstva dopravy. Ale samozřejmě led o váze desítek kg si nikdo nevezme na triko !! :twisted:
Bohužel led již mnohokrát zabil či zranil lidi.
Jak jsem psal, já proto nejezdím s plachtou.

Kromě toho, pokud napadne sníh, tak to bude klouzat a v té prudké zatáčce, zrovna žádné prudké manévry nenaděláš. leda že skončíš ve škarpě. :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
úte led 09, 2018 6:45 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Sem netušil, že má každej na dvoře kopec, nebo je kopec na každé benzínce či log.areálu. No aby jsme se všichni na ty kopce nějak vešli. Ty dvě kolečka nejsou špatný, ale myslím, že na přimrzlej led asi dvě stačit nebudou. A jestli jsi ty dvě kolca schopen vypíchnout na place u benzínky....třeba kolem stojanu, tak fakt klobouk dolů.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte led 09, 2018 6:47 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

jeď bezpečně: Odstraňovat sníh a led pomocí odstředivých sil opravdu není nelegální (sám jste radil kruhový objezd)... Attention! Flying ice! :wink:
Jako mladší si Vás, pane, nedovolím poučovat. Vy máte, dle Vaší sociopatické rétoriky, každého, kdo Vám nepřitaká, za pitomce a dopravci jsou Vám trnem v oku úplně všichni. I ti, co Vás nikdy nevyhodili... :) Ano, řidiči si musí "nějak" poradit i zaimprovizovat. Občas se zbavit ledu, občas vyměnit pneu, občas spáchat malou opravu. To vždy dělalo šoféřinu šoféřinou. A Vy si klidně jen řiďte a odpočívejte, když nic jiného v pracovní smlouvě nemáte... Buďte kverulantem, pište na úřady, zaměstnávejte úředníky, ale neraďte lidem, co mají a nemají dělat. Na to jsou alergičtí. I proto ty negativní reakce, kterým se neustále podivujete... :wink:
úte led 09, 2018 8:19 pm

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

kuntík:Teď jsi mě teda odhalil :valetsesmihy: ,Tvoje dedukce je přímo úžasná.Přiznávám se,za deset kampaní jsem byl jednou přetíženej o celých 300kg.Je vidět že tomu nerozumíš,hlavně že plácáš ty svoje moudra.
Pane co jezdíš bezpečně, opět si mě pobavil. :clap:
úte led 09, 2018 9:04 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

S řepou zkušenost nemám, jen sem se ptal?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř led 10, 2018 12:25 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pro ATW service, ano kdysi byla šoféřina opravdu řemeslo, které se ne jen považovalo, ale hlavně bylo ŘÁDNĚ P L A C E N O !!!
Dneska vy dopravci, v drtivé většině jenom buzerujete řidiče, platíte až na výjimky minimální mzdy !!! Neplatíte svátky, neděle, noční příplatky atd.
Kromě toho, platíte dovolenou většinou pouze cca. 35 - 40%, místo skutečného průměru z celkového příjmu řidiče. Tedy vysvětlím. Protože platíte pouze minimální mzdu a zbytek v hotovosti či převodem z jiného účtu, jen aby jste ušetřili na odvodech, tedy řidič sice pracuje za nějaký objem peněz, které se skládají z oficielní zdaněné položky a z další částky ( nezdaněné černoty ). Tedy v případě dovolené, či nemoci, nedej bože dlouhodobého úrazu či trvalé invalidity, řidič dostane zaplaceno jen z oficiální částky, dle výplatní pásky. To jen proto, že jste nenažraní a myslíte jen na sebe !! :twisted: Většinou vaše paničky ani nepracují, jen se naparují a říkají že musí na dovolenou několikrát ročně, nejlépe na Floridu, protože mají rády sluníčko a teplo. To si nevymýšlím, to říkala jedna frnda, jednoho podnikatele v Kralupech nad Vltavou !!

Slušných dopravců je jen hrstka, ale ti většinou ani další řidiče neberou, protože mají stále plný stav.
A neodpověděl jsi chlapče, proč nenakoupíš - nenakoupíte vy dopravci, dobré zařízení, které brání vytvoření ,,lavorů" vody, která následně zmrzne.
Tak mi laskavě odpověz na tuto a i minulou otázku ? Přeci by tím byl problém s ledu na plachtách vyřešen !! A nemusel bys si dělat legraci, že hledám kopeček na parkování. :D
Tedy vy dopravci, šetříte jak na řidičích, tak často i na vlastní technice s údržbou, na dovybavení vozidel novinkami atd.
Například, pokud je třeba nasadit řetězy, tak preventivně většinou není kde to provést, protože zastavit a montovat řetězy, dokud to jede, je nemožné. Protože by na silnici překážel a riskoval přejetí. V okamžiku, kdy to nejede, tak je montovat , je většinou pozdě.
A přitom již nějaký ten rok, jsou na trhu automatické řetězy, které řidič ovládá tlačítkem z kabiny a to za jízdy !! To také jistě nechcete pořídit, že ? On si řidič přeci poradí, jako před 50 léty. :cry:
Tak si pane rádoby podnikateli ATW service, nejdříve zameť před vlastním prahem !! :D
Na takové vychytralé šéfy, jsem opravdu alergický !!! :twisted: :evil: :naughty: :naughty:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 10, 2018 8:38 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pro Kutníka, tady něco rozumného řekneš a hned se najde blb, který se Tě snaží zesměšnit.
Bohužel většinou ti hrozně chytří, jsou dispečeři a dopravci, kteří se často vydávají za řidiče.
Dneska si obecně pracujících lidí, majitelé a vedení firem , naprosto neváží. Přitom by bez lidí mohli ty své firmy zavřít.
V současné době například má velké problémy DP v Praze, nemají řidiče autobusů, tak jezdí prázdninový, tedy zredukovaný provoz a některé linky autobusů nejedou vůbec. :twisted:
pláčou že nemají řidiče, stávající řidiči musí drtit mnoho přesčasových hodin. :cry:
Ale vedení nenapadne řidičům přidat na platu, alespoň 10.000 - 15.000Kč :clap:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 10, 2018 8:46 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Boze ty jsi kokot. Zarizeni tam Atw nenamontuje pac ma pevnou bednu
stř led 10, 2018 8:50 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Venco R, to přeci nemohu vědět, nemám křišťálovou kouli. :shock:
Ale on psal tak, že to vypadalo že má i plachty.
Kromě toho, já psal o zařízení všeobecně, tedy i pro ostatní.
Tak Venco příště přemýšlej. Ty jsi zřejmě z kanceláře od ATW sevice ? Řiiči či nemají čas ve dne psát, jezdí nebo odpočívají. Kromě toho Ty musíš znát toho chytrého pána podnikatele. :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 10, 2018 9:00 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů