Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
ned srp 28, 2016 12:24 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jedná se mi o toto, je to dělník :lol:Obrázek
ned srp 28, 2016 12:29 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

To je klasická gumovka ne? Něco takovýho?... https://dum.bazos.cz/inzerat/64660629/R ... i-pila.php
ned srp 28, 2016 8:09 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nee , koukni na video , má to asi plátky a pěkně to krájí železo :idea: prace jedna radost
ned srp 28, 2016 8:49 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

ned srp 28, 2016 9:54 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tohle nám pořídily do práce


Obrázek
BES - běs
pát zář 16, 2016 3:42 pm

Spurtovec
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 31, 2017 11:53 am

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Zdar borci, kdybych potřeboval vyrobit konstrukci, podobnou, jako je tato střešní konstrukce, jaký nástroj byste mi na to doporučili? Ptám se proto, že moje stará svářečka je na to možná kapku moc stará a některé věci s ní, s chudáčkem, nejdou udělat, ona se na to už nehodí... Nápad, tip, zkušenost? Díkec borci :)
sob lis 11, 2017 12:18 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Já jedu s tím číňanem multifunkcí a jsem spokojenej. Dojíždím třetí cívku.
Obrázek

Obrázek
BES - běs
pát lis 24, 2017 4:30 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

http://www.alfain.eu/z23920-pegas-200-mig-syn-pfc-1 mám tuhle starší verzi kolem 25 stála...6let, musím říct perfektní, na to jak je to malé zvládla celodenní vaření několik týdnu skoro na plný výkon ,(každý den jedna cívka), jde opravdu dobře nastavit , regulace je plynulá , sváry dobré vaří bez zaprsknutí jako podstatně dražší stroje - v podstatě tomu ani sám nevěřím. ale opravdu musím doporučit teď jen nejde svařovat elektrodou musím dát do servisu snad oprava nebude drahá, mám vplánu koupit co2 pulse na svařování mědí na karoserie , a pořádný AC/DC TIG s HF startem na hliník a nerez ale tuhle si určitě nechám už jen proto kolik udělala bez zaváhaní práce ..
sob lis 25, 2017 9:37 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

To máš doma nějaký trafo to je prevít hlavně musíš vědět co chceš jestli stroj využiješ i dál tím myslím cočko pokud máš krytou garáž a budeš vařit i tenky plechy jinak tu konstrukci zvládneš obalovanou elektrodou kuhtreiber z třebíča dělá kvalitní mašiny doma je 150 kitin. Ten byl i na ok a vařil jak ďas i na x metrů prodlužky. Teď pořizovací náklad
Co poloautomat 400V kukla binzel hořák budík flaška sprej špičky klubo drátu buď hasičák nebo origo flaška cca 20 papírů špatně svařuje když je vitr a těžkej na tahání zas rychlost vaření to je velký + pokud nemáš zrezlej drát :-D
když sem vařil v zetoru tak sem byl nabalenej jak kosmonaut a nechal si u krku trochu diru tak sem byl rudej jak rajče

invertor 230 V kukla vobalovana elektroda váha kolem 6 kilo cena cca 7papírů
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
pát pro 01, 2017 1:26 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

BES - běs
sob pro 02, 2017 9:21 pm

Pv!
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 18, 2017 11:40 am

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Důležité je, ujasnit si kolik chci dát peněz do takového stroje, protože tohle rozhodne jestli elektrodu nebo CO2
další neméně důležité je položit si otázku co chci svařovat, protože pokud to budou karoserie a podobně, je nasnadě si připlatit a koupit CO2.
Dalším bodem je, baví mně to, nebo je to jen nutnost... pokud chcete aby byla pro vás tato práce radostí, připlaťte, není nic víc na nervyjdoucího než minutu svařovat a 3 minuty čekat než stroj vychladne a bude možné pokračovat. ( vlastní zkušenost)

Osobně bych přemýšlel nad multifunkčním invertorem na 230V, je to poněkud dražší ale nabízí to možnosti pracovat s jakoukoli metodou a díky malým rozměrům prakticky kdekoli.
spousta lidí má stroj od Alfa-in a jsou spokojeni. Já osobně nedám dopustit na Picomig od EWM ale to už je hodně drahý stroj.
Opravdu nejlepší ale je navštívit dobrého prodejce v kamenné prodejně (například Chobola) prodejci rádi poreferují o strojích a zaměřují se i na relativně kvalitní stroje z nižší cenové a hlavně nabízí servis. po domluvě jsou ochotni stroj i zapnout.
pát led 05, 2018 2:18 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Ahojte
mam svářečku ESAB mig c151 je na 240V .a před měsícem mě soused elektrikar upozornil ked svařujeme večer po 1600 celá ulice pociťuje moje svařování tím že jim blikají žárovky v domech, přitom max odběr svářečky je 2kW :-) a to jsem neni v žádné koncové oblasti, trafo 22 / 0,4 KV je ode mě 500 m :-) tak na to také pozor a to jsem svaroval na 1/2 vykon svářečky
tak ani distribuční síť nemusí být na svářečku stačit ......
:-)
stř led 10, 2018 7:02 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Tak dneska by si jednofázové trafo koupil jedině blázen. U invertoru nic takového nehrozí.
BES - běs
stř led 10, 2018 7:26 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

TAK jsem blázen :-) jsem ji koupil na svarene tenkých věci max 2 mm, ne každy má přípojku na 400V .. :-)

inac invertor je plny elektro součástek ktere mohou odejít, a trafo se porouchat co ... ale je to věc názory, a každé má své + i - :-)
:-)
stř led 10, 2018 8:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host