Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No furt lepší než varianta A. Matně si vzpomínám že tam byl problém se zástavbou tak velkého a těžkého
skoro seriového motoru,nevykouklo na ně něco z bloku na světlo boží?
Vím že tam někdy bylo poranění páteře po drcnutí za vesnicí a druhá zelená Tatra se kutálela
pát led 12, 2018 11:33 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

herrywood:

Není to rok 2011, ale rok 2010 a kluci řeší katastrofální spolehlivost motoru Deutz 2015 ve své žluté Tatře. :lol:
sob led 13, 2018 12:10 am

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak to mne zmátli ty modrozelené overaly.. :doh:
sob led 13, 2018 12:34 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jestli si to dobře pamatuju, tak to byl problém slabé vodní pumpy. Nebyla schopná uchladit motor.
sob led 13, 2018 12:36 am

Uživatelský avatar
Lu
Příspěvky: 180
Registrován: úte lis 27, 2012 7:41 pm
Bydliště: Famelky

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Omlouvám se všem, že musím ještě jednou zareagovat na kauzu Picka "Přizdisráč". V žádném případě nečekám, že se pan Pick bude někomu omlouvat za své "perfektní a objektivní" hodnocení některých našich "dakarských bohů". Je mi líto, že při mé zřejmě omezené inteligenci neumím pochopit interpretaci jeho psaného textu, ale stále si myslím, že by jsme se o té hrstce našich chlapů a letos i ženských, který jedou Dakar neměli vyjadřovat sprostě byť třeba jen v uvozovkách. Samozřejmě nikomu nezakazuju vyjadřovat své názory i když jsou někdy hodně neobjektivní (od toho to tu forum je) ale ještě jednou prosím vyjadřujme se ve vší slušnosti. I když vím, že se v dnešní době slušnost moc nenosí. Udivuje mě, že člověk s perfektním právním povědomím, pro kterého byl Alex Loprais ještě před několika lety velká modla a všichni chlapi od Buggyry byli zločinci nás napadá jako pochlebovače a stavěče piedestálu svých hrdinů. Myslel jsem, že Pick ve svých názorech (podle jeho současných příspěvků) stejně jako Aleš Loprais ve svých letošních a loňských prohlášených vyspěl, ale v případě Picka se tak nestalo. V žádném případě nejsem absolutní fanoušek MM. Přeji všem našim závodníkům ve všech kategoriích naprosto stejně, ať se jedná o špičkové jezdce, kteří mají naději na vítězství nebo pravidelné dojížděče nebo i výletníky, kteří si na to dobrodružství dokázali sehnat peníze. Musím ale přiznat, že jsem se kdysi při třenicích mezi MK a AL malinko přikláněl na stranu MK ale dodnes nevím kde byla ta objektivní pravda, takže mě to trošičku mrzí. :D
Naposledy upravil(a) Lu dne sob led 13, 2018 8:26 am, celkem upraveno 2 x.
sob led 13, 2018 1:33 am

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Pick:
Omluvu jsem od tebe taky nečekal a nemám s tím problém, za svým názorem si má člověk stát. Takže v tomto ohledu jsi mě nijak nepřekvapil. Čím jsi mne naopak překvapil hodně, je to tvoje následné kopání kolem sebe. Že neumíme chápat psaný text? Synku, já jsem si těch uvozovek všiml a moc dobře vím, k čemu slouží. S uvozovkama nebo bez, to co jsi napsal, je prostě mimo mísu. I kdyby jsi slovo přizdisráč nepoužil, tak tvoje nosná myšlenka byla, že Macík je pomalej. Tohle jsi napsal v době, kdy vedl etapu a celkově drží čtvrté místo. A to je ten hlavní důvod, proč jsem se proti tobě ohradil. Ale jako chápu, že ti zjitřené emoce a alkohol zhoršily schopnost racionálního úsudku. Nakonec, delirium je ještě cítit i z té tvojí následné reakce, kterou jsi sem včera vložil.
Na ten zbytek reagovat nebudu, bo se mě to netýká - právo na názor jsem ti neupíral (naopak jsem jej zdůraznil), o tvé řidičské schopnosti či neschopnosti jsem se ani jedním slovem neotřel, hlásit adminovi tě taky nebudu (podsouvat někomu takovou kravinu je jen další ubohost z tvojí strany) a na piedestal žádná božstva nestavím (můžeš si najít, co jsem o Big Shock racing napsal loni. Letos jsem zatím neměl důvod svou kritiku ventilovat, ale stále si stojím za tím, že nasadit jen jedno auto je ruská ruleta).
Závěrem bych ti popřál, abys v sobě našel dostatečnou vnitřní sílu a začal bojovat s démonem alkoholem dříve, než tě zcela zničí. Na tento boj nikdy nebudeš sám, vždy se můžeš obrátit na odborníky toxirehabilitačního oddělení psychiatrické léčebny v Kroměříži. Není to nic, za co by ses musel stydět, jezdí se tam léčit i známé osobnosti z uměleckých kruhů. Držím ti palce a budu se modlit za spásu tvé duše! :wink:
!LIAZ 4life!
sob led 13, 2018 6:33 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Podle autora fotky je to rok 11 a Kolomajz řekl něco jako ,,K..rva hoši elektronika zase nejde" Inu spolehlivost gyrtechu už se ukázala už tam :D
Tak si tak přemýšlím co asi říká za těch 7 let co se nic nezměnilo :D :lol:
sob led 13, 2018 7:07 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Když jsme u toho motoru caterpillar, tak pár otázek. Oni kupují fungl nový motory, nebo koupí jetý a pak ho repasují a upraví k obrazu svému?
V čem ty motory jezdí v civilu krom zemních a zemědělských strojů?
Ten MAZ 512 co je třetí má co za motor?
Dík za odpovědi.
sob led 13, 2018 8:06 am

slobo
Příspěvky: 697
Registrován: stř srp 19, 2009 2:09 pm
Bydliště: ICTY local in The Haague

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

AFRICA RACE 2018

motorsport revue cz
Ján Zaťko,
který se po celý závod trápí s naraženými žebry a pořádným nachlazením,
potvrdil pověst železného muže

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5AE43A57
:hands:



team ullevalseter
Pridem do Dakaru,... ale nie tak, ako som chcel. ( :finish: )

Našťastie môj školský projekt naďalej pokračuje,
vďaka dobrým prispievateľom a sponzorom

her med skolebarna i Dakar / s deťmi v Dakare

Obrázek
foto: privat Dakar no (2015)
\9/ rodište West Zahori -pevná hráz socializmu
sob led 13, 2018 10:14 am

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

herrywood:

Nevím, ale v roce 2011 odejel Kolomý necelé tři etapy. V první etapě opřel auto o strom, a v druhé zajel parádní výsledek. To na žádný problém s motorem nevypadá. A ve třetí etapě skok a to pak už měla posádka úplně jiné starosti.
Navíc i v tom roce 2011 měli motor CAT C-18 a ten v té době neměl s Gyrtechem nic společného.
sob led 13, 2018 10:44 am

jezek_obecny
Příspěvky: 89
Registrován: stř pro 19, 2012 11:34 pm
Bydliště: Czech

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ze zacatku jezdily vsechny tymy s motory deutz, tak jak to kdysi zacal Karel Loprais, ale ty se v jednu dobu celkem sypaly a taky se slo za vyssim vykonem, tak Spacil do svych tater nacpal caterpilary, pak se na scene objevili "české" motory od buggyry a MKR. Ti co zacli s buggyrou pak presli na renaulty od MKR (bonver) a opacne renaulty se vymenily za buggyru (loprais), vzdy si ty tymy pochvalovali ze ty motory sou o hodne lepsi nez ty predchozi :) Nektery to prestalo bavit a skoncili u iveca :)

Jeste tu mame tomecka s tatrovackym dvanactivalcem a Macik st. svyho casu drasal afriku s motorem od Tedomu, takze 100% tatry a 100% liazky :)
sob led 13, 2018 11:37 am

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Milda: Motory CAT pohání mj. železniční kolejová vozidla a je dost možné, že slouží i v teplárnách k výrobě el. energie (např. 18-ti válcové Deutzy se tam třeba používají).
sob led 13, 2018 2:16 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ten CAT C18 byl moc velký a dost těžký a co si vzpomínám tak ho Spáčilovci ani moc netunili.
viz:http://www.truck-business.cz/archiv-200 ... illar.html
no vlastně "jen" o 300kW
sob led 13, 2018 2:19 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No ono to taky jako s tou C18 moc nechodilo. Na to jaký to bylo hovado (motor měl skoro 2 tuny), tak parametry nebyly nic moc. Až poslední rok, co jel jen Kolomajz, tak prý použili jiný turba a už to jelo. Jinak to nebyla žádná výhra. S Gyrtechem i tím prvním se to nemohlo srovnávat. :wink:
Filip Nikl
sob led 13, 2018 3:25 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No nenapsal bych to lépe.
sob led 13, 2018 3:43 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů