Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

AMEN
úte led 23, 2018 11:48 pm

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1267
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Sof-já tě tak rád čtu :clap: Vždycky to má hlavu a patu.
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
stř led 24, 2018 6:39 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

ATW service napsal: jeď bezpečně: Uznávám, perspektivou šneka se může zdát, že se v dnešním světě nedá nic stihnout. Na druhou stranu strávit z 11,5 hodinové směny tři hodiny za volantem a zbytek na lehátku odpočíváním, obědváním, čuráním atd. už nemá se šoféřinou moc společného... I proto jsem se ptal na adekvátní odměnu za takovouto "takypráci"...
------------------------
Tak co je na tom divného či špatného ?
Prostě mám směnu cca. 11,5 hodin, nebo spíš jen 10 hodin, jak kdy přistavím auto k nakládce, dle telefonického požadavku skladníka.
Přijdu k autu, udělám vizuální kontrolu vozidla, podívám se na šrouby kol. Ostatní kontrola funkcí světel a náplní,je na palubní desce. Popojedu 100m do bodu A , kde mě skladníci naloží a zavřou mi dveře které zaplombují , jedu do bodu B , jízda trvá cca. 1:30 , tam mě skladníci vyloží a zavřou mi dveře já popojedu cca. 100m na parkoviště a jdu spát ( je to přeci noční směna :D ) nad ránem přistavím auto a skladníci ho naloží, zavřou dveře a zaplombují. Já se zase vrátím na výchozí bod A , jízda trvá zase cca. 1:30, kde mě večer naložili. Tam mě skladníci vyloží a zavřou dveře, já vozidlo odstavím v místě a tím mi skončila směna. Papíry nepíšu, je vše elektronické.

Co bych měl podle chytrého pána ATW více dělat ? Měl bych snad v noci místo odpočinku, jezdit dokola po parkovišti ? :D

Vzhledem k tomu, že mám slušný důchod, málo přes 15.000Kč, tak mi za tuto práci stačí to co majitel nabídl. Tedy 25.500Kč čistého.
Jezdím výhradně po placených úsecích, žádné prapodivné šousky. Tedy si v současnosti neztěžuji. :D
Mám dostatek času na své potřeby, protože mám všechny dny v měsíci přes den volné, přijedu ráno domů odpočatý. V pátek končím v 06:00 , tedy mám každý víkend tři plné dny volné, tedy to stačí i na slušné výlety o víkendech. :dance: :D
Tedy pane od ATW service, uvědom si, že jsem v důchodu, mám své odmakané, tak kam by si mě chtěl ještě honit ? :twisted:
Dost důchodců pracuje v různých oborech, protože se mnoha mladým nechce pracovat a raději jsou na pracáku !! :doh: :doh: :twisted: :wall:
Tak jsem právě doma a zřejmě se pojedu relaxovat do aquaparku v Čestlicích, důchodci tam mají slevu, tak tam trávím v zimě 1 - 2 celé dny v týdnu. :dance:
V létě zase dny trávím na zahradě u bazénu a večer si zajedu do práce popojet za peníze. :dance: :D :clap:
No, není to krásné ? :D

Ještě drobná rada:
Pracující důchodci, nezapomeňte si za každý odpracovaný rok, požádat sociálku o navýšení důchodu !! Máte na to nárok, ale pozor, ne na smlouvo o dohodě provedení práce. I důchodce má lepší pracovat na řádnou pracovní smlouvu. Potom mimo jiné, máte nárok na nemocenskou a placenou dovolenou.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 24, 2018 8:42 am

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

@sof:
když to u té tvoji letecké společnosti vydržíš ještě pět let, budeš přepřahat možná každý den a víš proč? Protože i ten zbytek řidičů co jsou normální půjde do pryč z důvodu, že zkrátka se jim nebude chtít závodit a jezdit pouze levým pruhem. Jenom proto aby si šéfové nabírali práci na kterou nemají zajištěnou kapacitu a musí najezdit na nové operáky kilometry bez toho, že by to mělo nějaký finanční efekt pro řidiče. Mimochodem 700 km je 2x Praha-Brno + 1 x Brno /den, když mi to předevedeš v kuse celý měsíc tak seš King.
stř led 24, 2018 6:15 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:23 pm, celkem upraveno 1 x.
stř led 24, 2018 7:13 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

To driver:
zkus si ten sof text precist jeste alespon jednou a pomalu. Pak muzes editovat ty chytra slova co jsi napsal...
stř led 24, 2018 7:20 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

jeď bezpečně,
Dost důchodců pracuje v různých oborech, protože se mnoha mladým nechce pracovat a raději jsou na pracáku !!

Tuto větu myslíš zcela vážně? Zformuloval jsi to tak, že ti mladí na pracáku donutili důchodce jít do práce.
Já osobně doufám a přes mou mladickou nerozvážnost už pro to i něco dělám, abych nemusel v důchodu hnout ani prstem(myšleno práci) nebo ideálně ještě před důchodem.
Samozřejmě do toho nepočítám koníčky všeho druhu.
Jinak gratulace k tvé evidentní spokojenosti s tvou maličkostí :wink:
stř led 24, 2018 7:45 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

viz sof: čítal som dobre a pochopil jsem že jsi levopruhý vodič na SK značkách, který když jede v uzavírce za někým 70 tak bliká jak kokot

" ..a plne chápem, že sú šoféri, pre ktorých spraviť denne po diaľnici 600-650-750 kilometrov je nemožné. Stretávam ich u nás na dvore a je my z nich na blití. "
stř led 24, 2018 7:47 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Driver: nechapes vubec nic, pointa je uplne jinde...
sof jezdi na cisterne se slabym motorem, levy pruh myslim spise nevyuzije. Sk znacky tusim taky nema. I pres to dokaze najet to co je u PANA RIDICE bezne. Jen POLOVODICI s tim maji problem. A tim trpi jeho prace.
stř led 24, 2018 8:06 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DriverBrno: Na jednoduchou počáteční otázku padla jednoduchá odpověď. V tom smyslu odpovídal sof i já... Udivuje mne, jak čím dál tím, víc lidí přestává rozumět psanému textu...

jeď bezpečně: Ten poslední příspěvek si zase nepochopil, ale nevadí. Rád si přečtu, že jsou čeští zasloužilí důchodci šťastní a spokojení, i když je mi celkem jedno, kolik mají nemovitostí, bazénů, motorek a jachet... Ale když už jsme se ve správném tématu dostali k té výplatě, ptám se podruhé... Máš těch 25,5 tisíce všechny na pásce, ochránče práv zaměstnanců? Ukaž. Jestli nemáš, bude to virtuální sebevražda v přímém přenosu... :wink:
stř led 24, 2018 8:09 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

SOF- Firma sa nemôže zbaviť slabých a neschopných šoférov. Potrebuje ich. Nemá namiesto nich žiadnu náhradu. Šoféri proste nie sú. A tak slabší šoféri vo firme ťahajú tých lepších šoférov ku dnu, vo firme prevažuje špatná nálada a ja mám pocit, že všetko ide dole vodou.

Pod toto bych se podepsal s dovolením i já. Tak ještě před třema rokama se k nám vůbec nešlo dostat. I sami němci kňourali před kanclem, aby u nás mohli jezdit. A dneska? Přesně jak napsal Sof. Někdy opravdu vážně přemýšlím nad svéprávností některých řidičů, ale momentálně jsou zkrátka nevyhoditelní, protože za ně není náhrada. Smutné.
stř led 24, 2018 8:22 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Sof to napsal naprosto přesně

jeden řidič to zajede a druhý ne, a není to tím že by Sof něco ojebal, ale spíš tím že o práci trochu přemýšlí/ oběd si udělá nebo se na něj staví v rámci pauzy/ ne extra po pauze jít ještě na obídek, ono se ty prostoje pak nasbírají

Snad to jeho šéf ocení.....




ps: vzpomínám jak sem vždycky za nějakou tu hodinu jízdy s odtahovkou předjel spoustu kamionů, pak sem se stavil na parkálu vycrbat a už to bylo zas v háji :D
stř led 24, 2018 8:57 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ja nemam rad praci na doraz. Radsi rezervu. A to 46min a jedu. A Taky nemam rad kecy typu jezdim to co ostatni nestihaji... Takovych mistru sveta bylo a bude. Jinak po dalnici kdyz to vali sa da na 9pres 700km. Neni to reakce na nikoho tak se toho hned nechytte... Jo a jeste skladnikum pivecko at rychleji delaji... Taky humr sajze ale to je zase z jineho soudku.
stř led 24, 2018 9:55 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:23 pm, celkem upraveno 1 x.
stř led 24, 2018 11:18 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

sof: máš pravdu... to je smutné a o důvod víc v takové firmě nejezdit na doraz a nedělat jim kašpárka. Pak to tak v té dopravě vypadá. Jezdili jste před 10-ti lety za 35 kč/km oběma směry, teď jezdíte 27 Kč/km jedním směrem, takže za 5 let budete jezdit za 20 Kč/km ...nebo budete muset tahat 900 km/ za 9 h? Ty firmy musí zákonitě bez dobrých šoférů zkrachovat, ale vy tomu dáváte pořád nějaké infúze.
stř led 24, 2018 11:54 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů