Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Jen ta registrace.... z toho mi jde hlava kolem :D Jsem blbej nebo na tu registraci a zprovoznění, pochopení, dobití kreditu musím mít vysokou školu? :D
čtv led 11, 2018 9:49 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

pát led 12, 2018 10:21 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

to vojta0202: No vidíš, Takže se ty nervy vyplatí si to nechat zaregistrovat a nainstalovat(toll-collet) od července to bude ještě tragičtější a němci netolerují chyby. A Euro4 není nové auto, takže si myslím, že ty kabely tam už jsou namontované, tak to bude jen za 3tis. jak jsi psal :-)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob led 13, 2018 8:57 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

e4 bude za dalnici darda celkem.Pokud jezdis treba na B.Baden,odbocis z A5 smer F a jedes po nemecke B500 smer ven.A skoci ti myslim 0.04e za par metru po B500,bundesce.By clovek neuveril jaky to jsou pedanti,navic kazdy kdo si koupi tiket treba na Rozvadove,pojede timto smerem,urcite tam nezada i tech par metru a centu teda z B500.
Neřeším...
sob led 13, 2018 11:43 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

vojta0202: I registrace firmy už jde dneska, zaplať pán Bůh, přes webový portál (ještě donedávna jen poštou nebo faxem) a až obdržíš číslo zákazníka, registruješ auto a můžeš jet na montáž... https://www.toll-collect.de/en/toll_col ... stina.html

Na webu si pak můžeš stáhnout v PDF i měsíční fakturu, seznam jetých úseků pro každou SPZ, registrovat nebo deregistrovat další auta atd....

Jestli je na autě předmontáž/příprava poznáš podle toho, zda je na autě anténa (většinou malý žralok, https://www.toll-collect.de/static/medi ... 30x210.png ), ta se při demontáži nesundavá. Před prodejem auta si pak musíš nechat krabici zas vymontovat, to už bývá jen za "litr".

Od července 2018 trochu přituhne, kromě zpoplatnění všech cest bude i více kategorií celkových hmotností, ale nové ceny mýtného ještě Němci pečlivě tají...

Ještě k tomu placení: Osobně mám stále pre-pay, tzn. na ten jejich účet jsem zaslal určitou cifru peněz na začátku a teď jen každý měsíc doposílám to, co vyčíslí na měsíční faktuře, jen se prý nesmí "přečerpat"...
ned led 14, 2018 3:59 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

ATW: Díky za komentář, dobíjíš to nějak klasickým převodem? Já nemůžu přijít na to, jak a kde to dobít. I když s tím mi snad poradí při montáži.... Přes CCS nejspíš německé mýto řešit nejde, že?
ned led 14, 2018 6:49 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

vojta0202: Samotná jednotka v autě se nijak "nedobíjí", není to jako česká nebo rakouská krabička. Pouze potřebuješ udržovat "nabitý" účet u Toll-collectu v Berlíně a tam posílám peníze klasickým převodem z účtu na účet, variabilním symbolem je pak tvé zákaznické číslo.

Možná, že už existují i jiné možnosti jak mýto hradit pohodlněji, ale když jsme montovali první jednotku v r. 2015, tak to bylo ještě vše jak za krále Klacka, platba post-pay byla zbytečně komplikovaná. Kolega dopravce každý měsíc volal, nebo možná ještě volá do Německa, aby mu sdělili stav jeho "konta"... Využil jsem jednodušší variantu pre-pay, kdy si tam uložíš třeba 1000€ předem, po měsíci příjde faktura na 500,-€, zaplatíš jí a máš zas 1000€, "konto" plné. Bohužel ve webové aplikaci si nelze stav "konta" ověřit a je potřeba to nepřečerpat... Flastry za jízdu bez mýta jsou tučné... Konto píšu v uvozovkách proto, že tam fyzicky žádné konto nemáš, je to účet, kam chodí poplatky za mýto z celé Evropy atd...
ned led 14, 2018 7:29 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Díky moc, takže je to celkem jednoduché. Na jejich mýtném taky není DPH, že? Faktura ti chodí fyzicky, nebo jí pak najdu po přihlášení v aplikaci? Nějak to tam nevidím.
ned led 14, 2018 7:41 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

vojta 0202: Ne, DPH neřešíš. A faktury/fakturované cesty najdeš v sekci settlement (invoicing documents)/abrechnung (abrechnungsdokumente), nevím, který jazyk je Ti milejší... :-)
V sekci vehicles/fahrzeuge si auto zaregistruješ nebo odhlásíš...
Jakmile se něco na portálu mění, dorazí faktura a pod., příjde Ti vždy mailem upozornění...
ned led 14, 2018 8:04 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

S registrací jsem si poradil, to už mám, vše ok, jen jsem ještě nevěděl jak s tím placením a fakturací. Díky moc za rady, přes týden jedu montovat krabici.
ned led 14, 2018 8:19 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

vojta0202: Jen si dobře ověř ty platební záležitosti v My data/Contract info/Payment method... Já mám nastaveno Settlement by credit account, tedy platba předem (kredit) a je tam uvedeno i číslo účtu, kam kredit poslat.
ned led 14, 2018 8:40 pm

jaradaf
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 21, 2011 6:05 pm
Bydliště: zlinsko

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Hoja ve spolek ted nekdy od noveho roku mi to neukazuje dalnici a sjezd jenom 5naprav a maut 》=7,5 (tak nejak) jo prestalo to pipat mate to samy? :lol: :lol:
stř led 31, 2018 11:23 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

pát úno 02, 2018 1:06 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Nevim me to rikal slovak vcera ze mu to ukazuje to co je na foto.Me to vsak jede furt ,,po staremu,cislo sjezdu,c.dalnice a castka,za kazdym sjezdem mi to pipne.Tak si myslim ze to mam OK teda.Jinak mam vysledovane ze my to vyhodi do cerveneho,chyba,jak stojim treba dlouho na trajektu,cekam na vylodeni,po 15minutach to vyhodi chybu.Musim pak zastavit,vetsinou jeste v Blgii jeste,udelam pauzu hodinu,nastartuji a jedu dal vse funguje.To same mi dela ten tunel ve CH co ma 25km nebo kolik.
Neřeším...
sob úno 03, 2018 11:08 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Tak uz mi na te nemecke mytne jednodtce sviti taky ten napis-jen DE>7.5t a sviti to zelene,nikde nic nepipa.Za me osobne zmena k horsimu,tak jsem mel prehled kde jsem cislo dalnice i castku.
Neřeším...
sob úno 10, 2018 10:41 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host