Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Karel - clovece, veru asi jeeeee, drziak na svetla pod ramenom, paky v kabine, chybajuca sroba na drziaku lyzice k rychloupinaku,zadne svetla... ale pozoooor, vo videu su tie Gradally 2, vsimnite si zadnych svetiel u oboch a taktiez inak umiestneie osvetlenie pod ramenom, a ten v 0.51 ma na kabine nad a pod prednym odknom drziak, moj je ten od 1.00 do 1.24... :dance: :dance:

Karle - diiiky moc za upozornenie :clap: :clap:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob úno 10, 2018 8:22 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Peťo svět je malej :D
sob úno 10, 2018 9:19 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Lubosu - jojo veru jeee :D Nepoznas nahodou toho bagraka co na tom robi??
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob úno 10, 2018 9:40 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

peter gasparovic - Ahoj, máš niečo nové? Ako pokračuješ? Máš nejaké nové fotky z renovácie?
sob úno 17, 2018 11:02 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Vodic 216 - zdravim ta. Momentalne nic nove. V garazi mam momentalne ine auto ktore musim dokoncit. Na gradalle sa zacne pracovat od jary. Oslovil ma clovek, ktory ich opravoval, tak mi pride pomoct, coz je pecka.. Budem potom pridavat postupne foti :)
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned úno 18, 2018 12:41 pm

Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 3042
Registrován: pát srp 29, 2008 1:35 pm
Bydliště: BRNO,Babice u Rosic,Zastávka

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

foto z FB 8)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čtv úno 22, 2018 3:42 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Můžu se zeptat odkud? :) Že jsem ten náčrtek dával nedávno tady do vlákna a má to originálně dvě strany, tak by mě zajímalo kdo to takto blbě oříznul... :D
ned úno 25, 2018 9:15 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Zdravim a hldim nejake info.

Takze, za par dni som doma,tak sa do toho pustim. Bohuzial,clovek, ktory v zime prislubil pomoc prestal reagovat na Mobil I sms, tak som oslovil p. Pavlata, posle my manual na motory a pustim sa do toho. Do toho sprevoznim brzdy a elektriku a zatial to bude vsetko, Bo ma toto leto caka stahovanie do inych garazi, tak nechcem uz nic rozoberat,aby som potom nemal honicku.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte kvě 22, 2018 2:37 pm

pele81
Příspěvky: 618
Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Jednu fotocku pridám
Obrázek
čtv črc 05, 2018 10:27 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

:clap: piekne piekne.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned srp 05, 2018 8:39 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

pol dna prace🙈🙈🙈
Obrázek Obrázek

A dotaz,kde by sa dala kupit vzducharina v palcoch ci co to ty amici maju?😅
Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř srp 08, 2018 10:01 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

brzdy hotove👍🏻
Obrázek Obrázek

este musim poladit preinac na dolnu a hornu radu,nejak fuci🙈

upalene rameno,teda ten jeho zbytek, sme sundali,vycistene puzdra,uplne ina kvalita,ako to blato u nas,vycistenie capov a nachystane na zajtrajsie zalozenie,dnes som mal uz toho vyse hlavy🙈
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv srp 09, 2018 9:44 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Dneskajsi den zacal ako kazdy iny ked som doma. Rano 6.30budik a o 7.30 uz zarezavat v garazi. klasika. ovsem dnes ma cakalo prekvapenie,nemile. v garazi si urobime s tatom kafe,sup do monterok,cigaro,srknut kafe a frrr kutit. Otocim klickem na jerabu,motor sa par krat lenivo zhupne a naskoci,nechce sa mu po rane stejne ako nam. Po chvili uz pradie ako macicka,zvedam rameno,pustam hak,tata zapne lyzicu na hak a presuvame ju k ramenu Gradala.
Zliezam z jerabu,presadam do veze grafallu,otocim prvym klickem,pridam trochu plynu a lavy motor po zhoupnuti naskoci. otacam druhým klickem,pravy motor naskoci,taham za paky a prizvedavam a vysuvam kusok rameno.zacepujem lyzicu na spodku ramena,vysuvam piest na vyklapanie,tata diriguje ako diriguje dirigent svoj orchester,a za chvilu uz je cap v diere. Tata zalozi zavlacky,dava pokyn,opat taham za paky,zdviham rameno,slapem na pravy pedal a... blednem... opat slapem na pedal otocenia ale ziadna reakcia. tata kuka na mna a ja na tatu... krvy by sa vo mne nedorezal. vse funguje,akurat sa tocele nechce tocit. preliezame s tatom hadice,tiahla,vse funguje,ale vrsek bez funkcie otacania. zacinam panikarit, piatok,poobede,zajtra odjezd do prace,kua co teraz. listujem v x stranovom manule. nic, berem mobil a vytacam kamosa na telefone. ten radi,a dava navod,a pravdu maaa,po rozdelani asi kilometru hadic najdem tu ktora vedie na brzdu otoce. povolujem,a bez oleja. dolievam 30 l, hovorim si, v tych 1200l co tam uz su to predsa nemoze byt poznat,ale nedošlo my ze som rameno uuuplne zvedol a vyloznik uplne zasunul,takze si to vzalo trochu viac oleja a nieco uz vytieklo pocas zimy. tata slape na pedal a z hadice strieka olej,hadicu zatacam do brzdy,zatahujem zvysne hadice. na novo start,chvila napatia,prosba k tomu nadomnou,at to klapne. slapu s citom a zatajenym dychom na pedal a huraaaa,vrsek sa zacina otacat. otocim sa,vysuvam rameno,a pokladam to cele ma kozlik. hura podarilo,gratulujeme si s tatom cely spinavy ,je vecer a my toho mame dnes plne zuby. Koncime ale plny potesenia,z dobre vykonanej prace,tymto dakujem aj Lubossssssovi. bratmmm mas to u mna a az bude cesta,tak sa zahlasim nejakym trunkom☝🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻 este raz moooc diky. a par foti,z opravy nic,spinavy sme boli obaja 🙈

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát srp 10, 2018 9:58 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Super reportáž Peter, ja tiež neznášam tieto pocity, keď sa niečo pokazí a čo stým teraz, kedže nie som profi opravár.Koho volať a odkiaľ. Najlepšie mať profíka pri strojoch, aj keď veľa vecí sa dá opraviť rozmýšlaním a dedukovaním prípadnej poruchy. Mňa tiež prekvapil mikropojazd na 214cke hydraulika danuvia, keď som ju kúpil, nechcelo točiť koleso do ľava, točilo ale trhavým pohybom, do prava točilo v pohode. A len tak z chujoviny som pozrel olej v serve, odkrutil som maticu, kedže tam nie je mierka, vytieklo stade trocha oleja, asi deci, zakrutil som to a zhodnotil, že oleja je dosť. Potom na druhý deň sme niečo robili s udeeskou a z ničoho nič koleso krútilo aj do ľava bez problému. Asi to bolo zavzdušnené, ale pri odkrútení šróbu nesyčalo nič, tak neviem. Hlavne, že sa to samo opravilo.
Dalšia vec bola, zaseknutý motor na tatre, keď som ho chcel naštartovať, tak trhalo s motorom aj prevodovkou, netočilo ho. Kurva, čo to je za chyba, rozmýšlam. Potom som išiel hore do nadstavby uds a tam pozerám, že nie je v nulovej polohe páčka pojazd a práca, že je to zaradené na pojazde. Strojník čo stým deň predtým robil to nevyradil. Tak rozmýšľam čo stým, naštartujem zvršok motora, ten nafúkal vzduch do sústavy, odfúklo a dal som tú páčku do nulovej polohy,zasyčala cievka. A išiel som do tatry a chvílka napatia, či roztočí motor a neodtrhlo niečo, motor naskočil bezproblémovo a mne odlahlo, že sa to vyriešilo. Ale ajtak nikdy už nekupovať UDS s hydraulikou danuvia, bud stará dobrá 114cka alebo rexroth. Danuvia je kokotina, nereagujú páky s pohybom výložníka, nie je tam taký cit, páka je v nulovej polohe a výložník alebo výsuv sa hýbe. Sťahovať ornicu stým bol veľký problém, ako som najviac chcel, tak sa mi to nepodarilo urobiť bez tzv schodov, nereagovala tak ako som chcel. A slabé to bolo na zásuv výložníka. Preto sme sa toho zbavili, kilometre hadíc s cievkami,UDS 214 s hydraulikou danuvia = KOKOTINA.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned srp 12, 2018 12:20 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Stroje Gradall a Satur

Příspěvek

Tatra-ba: souhlasím s tebou,ještě je hrůza u Danuvie rozběh a brzdění otoče,nemá to žádnou regulaci,všechny rázy dostává do těla převodovka...taky jsme se jí zbavili a nechali radši 114tky...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned srp 12, 2018 9:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů