Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Mykesh

Odpovědět
cubi
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 06, 2012 4:39 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Trakker

Příspěvek

Díky za tip, teď jedna těžší. Má tady někdo obecně uživatelskou zkušenost z trakkerem 8x8? My pořídili druhou sklopku v téhle specifikaci. Jde o to. že to má nějaký specifický mezinápravový diferenciál který trvale posílá část točivého momentu i dopředu ( prý to tak má i mercedes). Já z toho málem brečel, jelikož v palubce jsou 2 čudlíky jeden na připojení předku, druhý na uzávěrku zadních náprav. A dole kolečko na zapnutí redukce ( želva). Volal jsem do Iveca ( Horní suchá, Olomouc a Hustopeče to je tuším centrála. Proč se mi točí předky, když jsou vyplé? Všichni na stavbě, že se seknul pístek v mezinápravovém diferáku, ať se sundá ten domeček atd, nebo sundat ten kardan z mezinápravového diferáku co vede do diferáku 2 přední nápravy že jinak se ty přední diferáky roztrhají na cestě. Nikde mi neporadili, tak jsme to udělali a nic auto stálo, hruška se točila ale zadek nic. Až když jsme zapli ten mezinápravový diferák, tak se auto rozjelo, jelikož to pak asi pouští 50 na 50 na předek i zadek. Až pán v Olomouci nám popsal jak to funguje, že skutečně to není porucha ale vlastnost. Musím říct, že jsem cvakal 5ku drát co tomu autu zase je.
pon říj 29, 2018 8:17 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Trakker

Příspěvek

To samé mají tuším 6x6, kvůli tomu silničáři brali IVECA...
úte říj 30, 2018 8:10 am

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Trakker

Příspěvek

Já se s podobným zařízením setkal u IFI 4x4. Na silnici to byla 4x2 náhon na zadek. Jakmile si tam vrazil pákou redukci, zařadil se ti tam i předek v poměru 60/40% tuším přes mezinápravový diferák ( zadek/předek) (určitě to nebylo 50/50%). Když se protáčelo jedno přední kolo, tak si stál. Mělo to pak vzduchový kohout na mezinápravovou uzávěrku, aby to šlo na tvrdo + uzávěrku přední a zadní nápravy.
úte říj 30, 2018 6:23 pm

srejby
Příspěvky: 64
Registrován: úte bře 09, 2010 8:20 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Trakker

Příspěvek

Ahoj chlapci k cemu je tento prepinac? Iveco 4x4
Obrázek
nissan patrol http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=15&t=56465
suzuki rn 250 endurko
pon pro 03, 2018 4:12 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Trakker

Příspěvek

Měl by být na spínání redukce v přídavný převodovce.
úte pro 04, 2018 1:16 pm

cubi
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 06, 2012 4:39 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Trakker

Příspěvek

přesně tak :thumbud:
pon pro 10, 2018 7:10 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Trakker

Příspěvek

Ježíšek donesl předčasně čtvrtýho Hi-Landa :wink:
Obrázek
pon pro 10, 2018 7:48 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Trakker

Příspěvek

Parádní flotila. Mám dotaz, kudy se dostanu na filtr močoviny.
pát pro 28, 2018 6:56 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Trakker

Příspěvek

Filtr močoviny je v modulu... taková černá plastování škříňka, jdou do ní konektory atd. Na osmikolách je vevnitř v šasi...

Obrázek
pát pro 28, 2018 10:54 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Trakker

Příspěvek

Jo už jsem to vygooglil, mám tam jednotku Denox 2.1 a má filtr dole v tom největším lese hadic a kabelů.
sob pro 29, 2018 3:40 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Trakker

Příspěvek

Vyhodili mi Trakkera z technický pro nečitelnost vinka na rámu. Začíná anabáze. Načíst řídící jednotku u prodejce Ivec a zažádat výrobce o prohlášení, že auto které mám je to auto které je uvedeno v technickém průkazu. S tímto naklusat na úřad pro žádost vyrazit vinko náhradní technologií znova. Nechat vyrazit vinko s patřičnou dokumentací. S vyraženým novým vinkem zajet na STK ke kontrole a dokumentaci. Naklusat znovu na úřad, nechat zapsat ražení vinka náhradní technologií. Znovu zajet na STK k opakované kontrole. Už se na tu obíhačku těším. Jo a další hrubá závada byly krátký zástěrky.
pát bře 08, 2019 5:58 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Trakker

Příspěvek

Šrouby se pozvolna neustále přitahuji :wall:
pát bře 08, 2019 9:11 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Trakker

Příspěvek

Tohle sme řešili v loni u staré Tatry rv 1990, jsme druhý majitel,je naše od roku 1999 ,měnili jsme ten přední kus roury s vinkem,páč v ní udělal díru koš diferáku,někdo ve fabrice v roce 90 špatně spočítal nuly a jedna v TP chyběla(tenkrát se ještě psaly vinka ručně propiskou)celý léta to na stk procházelo stylem,,nechte to tam dopsat,,...a najednou ve spojení s tou novou rourou, problém jak prase,museli jsme zaplatit odborníka z cebie,dle jeho slov jediné štěstí že na kabině kromě nového nalepeného štítku z Kopřivnice(zvýšená celková hmotnost na 25tun),zůstal pod výfukem bufíku schovaný ještě štítek původní plechový,jinak by osvědčení nevydal...no a k tomu celé to kolečko co popisuješ,hromada peněz za všechny poplatky a auto stálo skoro měsíc,hlavně díky tomu,že na úřadech jsou pracovní jen dva dny v týdnu... :wall: p.s. když jsme se zbavovali Liazky samozřejmě vin na rámu dávno vzal čas,tak jsme ji radši rozebrali do šrotu,než se s tím jebat...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob bře 09, 2019 12:20 am

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Trakker

Příspěvek

Manželce neprošla loni STK i10 (Hyundai) z důvodu omláceného štítku s vinkem v rámu dveří. Omlátila ho přezkou od bezpečnostního pásu. Na štěstí se dá sehnat na internetu replika štítku a odpadá ta strašná anabáze.
ned bře 10, 2019 9:00 am

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Trakker

Příspěvek

Normálně ho vybusit raznicema, ty kluci stejně pořádně nevědí kde VIN přesně je. Máme 4 stejný TGL a u jednoho je problém ho najít. Je úplně jinde. A jestli si s tím jezdíš sám na STK no problém. Iveco servisy by mohly mít raznice. Stejný písmo. Nebo poslední varianta nechat ten kousíček rámu opakovat taky to dokáže krásně vylézt ven.
úte bře 12, 2019 11:25 pm

Odpovědět

Zpět na „IVECO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů