Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

David29: Měl jsem v Praze podobnou nehodu, akorát že mě při odbočování vpravo ve dvou pruzích trefil na levý roh při předjíždění. Vůbec nemá cenu řešit, kdo za to může. Jako první přijede asistenční služba, která ví, jak se to stalo ještě než vystoupí z auta. Samozřejmě potřebuje kšeft - odtahovka, servis, náhradní vozidlo. Pak přijede policie, s kterou si asistenční služba týká a vysvětlí jí, jak se to stalo. Pak vám policie vysvětlí, že pokud souhlasím s mojí vinou, tak mohou odjet, já sepíšu formulář s asistenční službou a nemusím nic platit. V opačném případě zaplatím pokutu za nedání přednosti a ještě přijdu o body. Nevím, co by jste si vybrali vy, ale já jsem si na hrdinu nehrál, protože tady byly role dávno rozdány a škodu zaplatí stejně pojišťovna.
čtv lis 22, 2018 11:30 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ono taky záleží, co jak člověk vypoví.
Co jim Jirka vyprávěl, to nevím. Ale ten kdo se nějak lépe neorientuje v silničním zákoně, tak věřím, že dokáže podat vysvětlení tak blbě, že to ti policajti taky nemaj snadný.
Myslím si, že kdyby na ně začal chrlit paragrafy, které jsou zmíněny i zde, tak by to dopadlo i jinak.
Nejen, že s dlouhým autem si člověk musí nadjet z logického pohledu - ale jak to bylo zmíněno, je to podloženo i v zákoně. A když nic neporušíš, NEMŮŽEŠ nehodu způsobit.
Kdyby PČR chtěla hodit vinu na řidiče osobáku, je tu dokazovací břímě a docela těžký.
Kdo přijel do křižovatky první? Měl Jirka (náš řidič) znamení o změně směru jízdy? Další věc je, že řidič osobáku asi stál = a to není snadný dát vinu někomu, kdo stojí. Je to podobné, jako vybrždění bez kamery. Když nebyli kamery a někoho jste trefili kdo vás vybrzdil, šlo to za váma...
A řekl bych, že to taky berou lidsky. Pán měl totálku nejspíš, tak at mu to zaplatí pojištovna, na pumpě nic nebylo. Kdyby dali vinu osobáku, tak pán by zaplakal (auto v hazjlu) a našemu řidiči by to vyšlo na stejno (když teda pominu záznam v kartě přestupků).

Ovšem mě, by to sralo čistě z principu. Já se přiznám, že mě tyhle věčný idiotský kousky od řidičů osobáků nebaví - furt honem honem, jak vidí díru, bezmyšlenkovitě se do ní nacpat, zprava zpod kabiny se nacpat před auto, při couvání a stáčení těšně objet kabinu apod...
Ted ten trouba bude chodit a říkat, jak sou kamioňáci blbý, jak mu tupej řidič kamionu zničil auto, protože neumí odbočovat a třeba to udělá znova. Ale že je ve skutečnosti idiot on sám prostě neuzná, protože mu vlastně PČR dala za pravdu - a když mu dala PČR za pravdu, kdo víc?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát lis 23, 2018 6:10 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

jirkaman: Co je to za blbost. Mít vinu a neplatit pokutu?
Bud nejsi viník a nic neplatíš, nebo jsi viník a tím pádem dostaneš pokutu

Nějak tomu nerozumím
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát lis 23, 2018 6:13 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pokud při nehodě nedojde ke zranění nebo není příliš vysoká škoda, tak to policie přece nemusí řešit. To, že ti přijedou domluvit, není nic proti ničemu. Nic neřeší, vlastně tam ani nebyli. Řešit by to museli pouze pokud by jeden z nás nepřiznal vinu. A viníka měli předem jasného. Z mého pohledu zaznamenaného kamerou to bylo jasné - odbočoval jsem od Muzea z magistrály vpravo do Žitné pravým pruhem. Směrovku jsem samozřejmě měl. Do svého pruhu se nevejdu, takže mi čumák přesáhl do levého pruhu. Když jsem uviděl magora, jak mě objíždí levým pruhem, kam se nemohl vejít, tak jsem zastavil. Narazil do mě, on měl promáčklé dveře, já šmouhu nad světlem. Co bych na tom vydělal, kdybych obhajoval svou pravdu s nejistým výsledkem? To ten čas strávím raději doma s manželkou a dětmi než po úřadech a soudech.
pát lis 23, 2018 7:50 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tak je dobrý tam je natvrdo středem a jet přes dva pruhy. Stejně jako z Ječný doprava na Nuselák.
Ale tvůj případ je trochu něco jiného, tam se není moc o čem bavit. Vlastně bych se tě rovnou zeptal - proč jste volali policajty? Zbytečně ztracenej čas a zbytečná pokuta...
V případě mého kolegy to je trochu jiná situace - přece jen je rozdíl odbočovat ve dvou pruzích, a nacpat se dopava vedle vozidla, které odbočuje vpravo

Jinak je to zajímavé, mě jednou jeden policajt tvrdil, že když už jsou u nehody, musej nějakou pokutu dát. Ale možná to vyřešil šalamounsky
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát lis 23, 2018 1:52 pm

pát lis 23, 2018 6:59 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

ned pro 02, 2018 1:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mesic zpet se vracim domu,pres Pl.Kousek za Opole,v meste,jedu,a naproti leti letita audina.50tka se v PL zasadne nedorzuje,kamiony polske bezne jezdi v PL 80,osobaci skoda mluvit.Pokuty za rychlost jsou vicemene nizke,navic do protivky kazdy blika,jak se meri,tak jsou solidarni.Rana jak by mi jebl balon.Zastavim,jdu se podivat,a muj naraznik na navesu lezi na zemi,audina soji asi o 100m!dal...Celkem daleko.Jdu za nim,zda zije,,celni okno vysypane,bocni taky stloupek zlomeny.Polak vylezl ven a rika mi,jak to jedes,neumis jezdit?Mas penize?? :shock: Rikm mu,nemam zavolame policajty a ty to poresi,kdo je vinnik.Z toho polaka tahlo jak z kotla....Vyleze baba,co sedela vedle,jeste vice ozrala a hulaky po me nadava mi atd.Rikam ok,jdu do auta ,pro technicaky telefon ,jdu zpet a ten blbec normalne ujel....Cumel jsem jak pero,opareny.Podotykam ve tri odpo,za bileho dne,v plnem provozu.Tak jsem se vidal peso v jeho smeru asi km,ale nenasel jsem ho.Aj jsem se ptal lidi kolem,na zastavce,nikdo nic nevidel.Tak jsem se vratil,prikurtoval jsem naraznik ,zapojil to na prudko at aspon neco sviti a jel domu :D
úte pro 04, 2018 7:34 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jozin??? :think: :D
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne stř pro 05, 2018 8:54 am, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte pro 04, 2018 8:03 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nevím, jak to funguje v PL, ale ty sám to budeš vědět lépe Jozine.. :-D

Ale stát se mi tohle v CZ, minimálně bych událost jen oznámil na 158 - aby to bylo zaznamenaný. Aby týpek druhej den nemohl si vzpomenout, že jsi to byl ty kdo ujel.
Protože on si ted vzpomenout, nevím co máš v ruce. Takhle by ti zavolali policajti jakože ujetí a ty nenene, máte to tam hlášený, on ujel
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 04, 2018 9:50 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

presne tak, to byla velka chyba nechat to byt bez nahlaseni,jeste bych pozadoval, aby prijeli a vyfotili skodu na aute.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř pro 05, 2018 8:07 am

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

jozyn

Příspěvek

...welcome to homo...
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř pro 05, 2018 4:49 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

david-ja na policii ale volal.Kam jsem se dovolal,myslim mesto,netusim,ale s policajtkou jsem mluvil,nahlasil sve spz.Zas taky blb nejsem....Ji zajimalo pouze zda je nekdo zraneny,rikam ze ne a vsichni jsou fit..Takze tak.Navic to bylo v patek a ten den byla neco jako stavka policie v PL,jakoze policajt stavkovat nemuze,tak temer vsichni jeli do WW bojkotovat ...To uz je jedno,ja si naraznik vymenil na place,chlap se dodnes neozval,tak delam jakoby nic.Jak se na to divam zpetne,evidentne mel v kuli,do toho treba zakaz rizeni jeste,nebo tak neco,tak delal vse pro to aby se s Policii nesetkal.Tak ma sice auto naburane ale jinak nic.tak by byl treba v base uz.
pát pro 07, 2018 4:57 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tak to je v cajku pak ;-)
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát pro 07, 2018 6:23 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jozine a tak jsi jim nahlasil jejich spz ne?Mela by se teda skoda zaplatit z jeho pojistky?Navic by mu meli naparit ujeti od nehody?
...rád se svezu s čímkoliv...
pát pro 07, 2018 7:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů