Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tedy nevím co máte proti D75. Máme 2 kontejnerky, jezdí Prahu a blízké okolí rok 2002 má 400 tis s motorem Avia 16v, rok 2010 má Cumins a najeto cca 150 po Praze. Letňanský motor má vyměněné těsnění pod hlavou,druhé turbo a opravené vstřiky. Trochu žral olej, ale nebýt střídání cca 6 lidí za volantem a jízdy bez oleje, jezdil by stále. Nyní po jízdě bez oleje odešlo turbo a ztratil kompresi a šel na výměnu. Generálkovaný model z Auto-Lemi avče vrátil zase mládí.Myslím si, že za ty náklady to vydrží dost. Cumins drží více, 2x se rozpadla motorová brzda, močovina nechodí po půlroce používání auta až do teď a celé auto se více třese. Eurocargo máme také, v Euro 6 a cenově se pohybujeme za díly i servis někde jinde a žádný šlágr to také není.
Avii budiž země lehká
stř lis 28, 2018 8:15 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

když to tak čtu tak to eLeFo asi prodám, není s ním žádný adrenalin, občas nějaká kapka, nebo zasyčí z hadičky a furt hajzl jede a jede, taky už bych chtěl rozpůlit motor nebo aspoň odmontovat hlavu, vykuchat turbo....povozit se na odtahovce..a furt nic!
stř lis 28, 2018 8:35 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 4:11 pm, celkem upraveno 1 x.
stř lis 28, 2018 10:10 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Já jsem začínal na A31T ,která byla po otcovi. Ten koupil místo toho D75 z českým motorem 85kw, euro 2. Fungovalo to moc dobře,alep ka už to začlo. Ted má myslím 830 tisíc,ale motor se dělal už 3x. Být tam cummins tak je to paráda. Já sem koupil dafa lf ,pak druhého a rozdíl tam je moc velký,ale ty ceny za ty díly to je velká katastrofa když si vzpomenu že zadní pakny jsem tady kupoval za 80 kč :-D :dance:

Daf má také chyby většinou dělám svislé čepy od tech už snad bude pokoj a brzdové třmeny.,které se vychodí a blbě se sjíždí jak destičky tak kotouče. Ted nedávno u čtyřválce vstřikovače a čerpadlo. U avie s českým motorem zrepasujete obě věci za cca 6000 kč.

potom nějaké hadičky ke kolům a nějaké blbiny jsou furt, jinak to jede a v zimě startuje. začal jsem tankovat jen benzinu a po několika nádrží to jde poznat u i euro 4 která má nějakých 372 xxx.

ADblue mám u té euro 4 ,ale to je zatím ok, jen to v zimě mrzne už při -11 to je nedomyšlené a naopak u čtyřválce jak teplota spadne pod -20 tak filtr u nádrže zamrzne. U té euro 4 je vyhřívání.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
stř lis 28, 2018 10:17 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

sof: tak to ne ne ne, beru z5 ! Jediná jistota v životě je smrt a můj DAF . Jinak je fakt, že i pro malou pi ** ovinku do DAFu nemá cenu chodit se stokorunami, cenu říkají sice v jednotkách, ale myslí tisícikoruny :mrgreen:
čtv lis 29, 2018 5:52 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

Panove alebo Páni :) / šli by ste do tohto remesla teraz keby ste mali medzi 20-30? Mam po 25, robim nastavovača na CNC sustruhoch, ku volantu ma to stale taha. Sranda je že na kamčak som mal už 3 ponuky ( mam C+E bez digfi karty a karty vodiča / CZ profesak) a v mojej profesii ani jednu. Ziadam o radu či by ste do toho išli alebo nie,pretože sam sa neviem rozhodnuť :(
čtv pro 06, 2018 11:37 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jezdit bych uz nesel. Za tech 23 let co se motam v doprave a kolem dopravy se vse hodne zhorsilo. Sama buzerace, kontroly, neni kde parkovat, provoz daleko vetsi, pokuty za kdejakou drobnost, pro vsechny na silnici, nebo nekde ve firme jsi jen ten nejhorsi. To remeslo je uplne v pr..li. Jezdi lidi, co by se driv nedostali ani za volant traktoru a podle toho to taky vypada.
pát pro 07, 2018 7:18 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:27 pm, celkem upraveno 1 x.
pát pro 07, 2018 9:09 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Vo firme, kde pracujem to ide pomaly do (I). Vedenie chce viacej a viacej vyrabať za rovnaku mzdu, odrobiť 12tku pri mašine vie byť niekedy dobry zahul a to nehovorim ked vyjde zoradenie sustruhu o druhej v noci a treba to stihnuť do rana ( u mna psycho). O šoferine si nerobim žiadne iluzie, možno ešte väčšie stresy by som zažíval ale možno by ma to nejaky čas bavilo ale ako som pisal vyššie 1. ponuka plachta, 2. ponuka sklapač liaz z ruku, 3.ponuka sklapač/silocisterna - 2 a 3 ponuka my bola vysvetlena tak že dorob papiere a že nemam prax tak to nevadi.
pát pro 07, 2018 11:17 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sof - pisni my nieci viac do sz. kedy koncis a tak. potrebujem partaka na norsko. ked tak prihod kontakt. dik
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát pro 07, 2018 12:47 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:27 pm, celkem upraveno 1 x.
pát pro 07, 2018 4:56 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jak kde sofe, u mixu moc mladejch není :D Většinou jsem všude nejmladší :D
Ve Švédsku jsou asi trochu jiný podmínky. Tady spousta dopravců jen přemýšlí, kde ti co jak ztrhnout za naftu apod...

Já mám štětsí, rodiná firma. Nikdo tu neřeší spotřebu, km, nebo že na mě přišla stížnost... :D Ale když jsem kdysihledal práci, tak to byli furt výhružky ohledně spotřeby atd...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát pro 07, 2018 6:29 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 4:11 pm, celkem upraveno 1 x.
pát pro 07, 2018 6:58 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Matúš: Teď jseš sice kolečko v soukolí nějakého estabilishmentu v oblasti strojírenství, vydrbávají s tebou tři směny, přesčasy za hovno - všechno to znám, taky jsem dělal ve fabrice -total nahovno pokud nemáš v hlavě bramboračku musí tě to frustrovat. Ale jako řidič zaměstnanec si vůbec nepomůžeš, navíc tě to nebude jen frustrovat psychicky ale i likvidovat po stránce zdraví , o ryziku zmrzačení a smrti ani nemluvě. Zústaň v oboru obráběbení nebo 3d tisku cokoli co stím souvisí a pokud tě to baví, hlavně se vzdělávej zkus najít kreativní flek, umís s nějakým CAMem, CADem apod? Ale taky můžeš najít šéfa, co ti dá nové auto, budeš jezdit kolem komína s izolací a na účtě každý měsí 2 tis Euro -ani to se nedá vyloučit:)
pát pro 07, 2018 7:23 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

no bodejt by nelestila disky, kdyz nemusi saskovat s kurtama😁, plachta je asi nejborsi kseft, ja na ni jsem tak 7 let, ale jen proto, ze jsem kapl na vcelku solidni firmu, jinak bych se na to... 💩
...rád se svezu s čímkoliv...
pát pro 07, 2018 8:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů