Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj potřebuju radu, než zmrším další ventil Erch. Kopil jsem Erch, že to upravím na způsob "Luboš Tatra" Odmontoval Arch, propojil hadičky na přímo k viskospojce,. koupil Erch ventil https://www.skarab.cz/cs/zbozi/ventil-el-erch-tatra-117 pootočil přírubu, namontoval to tam a říkám si než začnu tahat dráty někde o spínačky, tak to jen zkusím přímo od baterek, natáhl jsem káble, modrý na kostru hnědý na plus, zkusil nasadit a sundat kontektor a ventil cvakám, tak si říkám zkusím to ještě natočit, jestli půjde vrtule ubrzdit. Pustím proud do ventilu natočím a vrtule se točí jak divá, zkouším konektor odpojit, připojit vypadá to že je to fuk. Tak ten ventil vymorduju ven připojím ho na zdroj proudu a nic ani necvak ..... tak volám do Skarabu, buď čekat jestli mi uznaj reklamačku, nebo další ventil, s tím, že kdyby uznali reklamaci tak mi to vrátí. Objednal jsem další ventil.

A teď to co po vás potřebuju, je možný spálit tu cívku, tím, že se připojí přímo na baterky, (chytil jsem se v zásuvce pod nárazníkem) ? Je možný že ten ventil byl vadnej, ale dušovali se, že je to originál díl, čína stojí ani ne půku týhle ceny. Je možný že jsem to spálil z jinýho důvodu ? Protože jestli jsem to zmršil já, a nevím proč tak zmrším i ten další ventil a to už je dost drahá zábava :wall:

Ještě pro úplnost na cívce je 24v 2w

Dík za rady !
pát dub 26, 2019 11:12 am

hikebob
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 19, 2018 6:26 pm

Tatra 815 nemaže

Příspěvek

Prosím o pomoc, tatra 815 10v t2 v zimě po go vršku a teď go spodku.Pri nastartování 5atm a při úplném zahřátí 0atm, při přidání otáček Cca na 2500 vyleze tlak Cca na 3-3,5atm.Auto se neprehriva a pružina pod ventilatorem Cca 9,6cm, oleje dost m7ads3.Tlak měřen na manonetru.Diky za všechny rady :wall:
pát dub 26, 2019 11:39 am

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdar chlapi.Jak řešíte manžety na 148.Je jedno kde je koupím ,namontuju a za chvíli jsou stejnak v dělí.Daji se použít 815?Nebo máte zaručený nějaký obchod kde koupím něco co vydrží.Diky
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
stř kvě 01, 2019 3:57 pm

hikebob
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 19, 2018 6:26 pm

Tatra 815 T2 Chlazení

Příspěvek

Ahoj potřebuju vědět zda se někdo nesetkal s tímto problémem. Když přidám plyn tak mě táhne ventilátor a otáčkama se to stupnuje.Kontrolka problikne, když vyvolám chybu tak kontrolka svítí a motor se ohřívá naloženej do táhlého kopce sotva na 120 stupnů.Myslim že to bude mechanická chyba ale nevím kde začít.Zdá se mě že by na to mohl mít vliv tlak oleje ale nevím s čim si to mám spojit.Motor studeny i teply furt stejny.díky za rady
stř kvě 01, 2019 7:56 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Přiveď na elektrohydraulický ventil plus ovládaný z kabiny, když jde do cívky proud , vrtule se točí ale málo, jen třením, když vypneš vypínač roztočí se naplno, tím zjistíš jestli je problém mechanický (což pochybuju) nebo v erchu.
stř kvě 01, 2019 8:53 pm

hikebob
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 19, 2018 6:26 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Já odpojil cidlo od olejehoveho filtru, kontrolka se rozsvitila ale ventilátor byl opět slyšet nejvíce při přidání plynu a v kabině mirne vibrovani.Mel ný se rozebehnout naplno ať přidávám nebo ne.podle mě by při studenym motoru a přidáváním plynu měl se ventilátor točit pouze unasenim a ne až takhle výrazně na úkor otáček
stř kvě 01, 2019 9:07 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pokud odpojíš jakékoli čidlo vrtule se bude točit na max, je to pojistka proti přehřátí při jakékoli chybě.
stř kvě 01, 2019 9:30 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pokud jde ventilátor na plný výkon(odpojené čidlo apod.)vždycky řve společně s přidáním plynu-rostou otáčky motoru-rostou otáčky ventilátoru(stejně jako třeba u T148).Není to jako u elektrického větráku u vodního chladiče,že by jel naplno už na volnoběh...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř kvě 01, 2019 10:23 pm

hikebob
Příspěvky: 27
Registrován: stř pro 19, 2018 6:26 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

A tak teda z jakého důvodu se me tohle děje i za studena?Přece kdyby tam byla chyba tak by mě svítila hned kontrolka
čtv kvě 02, 2019 6:08 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj, nemáte někdo fotku s popisem, nebo schéma správných hodnot a zapojení pojistkové skříně T 815 agro, nebo S3 ? Vlastně by mi stačilo popsat: první pojistka zleva má hodnotu ... a je na ... Našel jsem, že se ten přede mnou chytil pro přívod pro brzdový světla od spojkového spínače, moc se mi to nelíbí a chtěl bych najít originál trasu a místo kde je ten kabel vadnej, protože jestli jen natáhnul další a někde tam je cvaklej původní tak tam někam teče proud a to se mi nelíbí

Dík Honza
pát kvě 03, 2019 7:01 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

A snad konečně přijde druhý ERCH za ten co mi poslali a vydržel dvě sepnutí, tak snad už to bude chodit jako u Luboše :) Prý to není Čína, tak to jde na reklamaci k výrobci a pokud mi ji uznají, tak mi ten nový ventil započítají, jsem zvědav. Jinak mě překvapilo, že podle zákona máte nárok na bezplatné odstoupení od smlouvy při koupi přes internet do 14 dnů, ale Skarab si za to účtuje 30% stornopoplatek :roll:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pát kvě 03, 2019 7:09 am

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdar chlapi.Jak řešíte manžety na 148.Je jedno kde je koupím ,namontuju a za chvíli jsou stejnak v dělí.Daji se použít 815?Nebo máte zaručený nějaký obchod kde koupím něco co vydrží.Diky
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
pát kvě 03, 2019 12:43 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

tlumiče bych nechal původní s tou baňkou trochu polaborovat možná dvě tři menší propojený,uchycení pístnice je jasný čep na brejle a na rám přivařit držák ,někde sehnat tlak oleje pro regulaci a měchům zvoní hrana :D
sob kvě 04, 2019 12:07 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ahoj, prosím víte někdo, jestli tenhle pomocnej pohon na T815 Agro má vlastní olejovou náplň, nebo se to maže od převodovky na který je to přidělaný, my z toho používáme jen čerpadlo na sklápění.

Dík Honza
pon kvě 06, 2019 7:10 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pokud na té přídavné převodovce najdeš nalévací, kontrolní a vypouštěcí otvor, pak má svou olejovou náplň, pokud ne, je mazaná z hlavní
úte kvě 07, 2019 6:23 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů