Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Přesně toto dvojpáčkové ovládání je na zájezdových autobusech MAN. Taky jsem si na to musel po přesednutí z Mercedesu zvyknout. No a protože jsem měl napoprvé plný autobus malých dětí, tak jsem to začal používat a poté, co jsem si to v klidu na rovné silnici osahal. Každopádně platí, že s autem, které neznám, jezdím opatrněji právě proto, abych měl čas šlápnout na brzdu. Mě se právě stalo to samé, že jsem místo retardéru zapnul tempomat. No a právě díky opatrnější jízdě jsem měl čas šlápnout na brzdu a nikdo nic nepoznal.
pon kvě 27, 2019 2:27 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mě zase u Mercedesu překvapilo, že stačí vypnout motorovku a tempomat dá zase plnej plyn. Když se mi to stalo poprvé, samozřejmě jsem se leknul a šlápnul na brzdu.
BES - běs
pon kvě 27, 2019 2:32 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Je to debilita, jak to každej má jinak. Když člověk jezdí ještě jedním autem budiž - ale jak je střídá, tak v krizovce to udělá tak, jak je naučenej nejvíc
Jezdím Volvem, tak mám nějaký zvyky. Sednu do Tatry, a jak chci zapnout stěrače - zapnu motorovku (byt její význam je mizivej).

Dneska maj všechny auta blinkry ne levé páčce - nevím v čem je problém to sjednotit
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon kvě 27, 2019 4:22 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

pon kvě 27, 2019 9:14 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ty vole, jeden zmrd v osobáku sejme 3 kamiony
úte kvě 28, 2019 8:13 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 7:18 pm, celkem upraveno 1 x.
stř kvě 29, 2019 5:36 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

důležité je tam ta formulace trestného činu a to konkrétně to slovo "vražda". Proto to tak postavili účelově, protože ho chtěli exemplárně potrestat, a jinak by ho přes hranice nedostali. Muslima mají problém odsoudit, vyhostit předat Asadovi za vraždu mladistvé, ale "lojza z východu" je pro ně kořist na spravení si žluče. Tímto se ho nezastávám, jen si myslím, že i idiot a silniční psychopat by měl mít právo na spravedlivou aplikaci zákona. V tomto případě by mohl být zatčen a vydán naší stranou dobrovolně, aby bylo učiněno všemu zadost, ale samozřejmě v kontextu mírnější kvalifikace tr. činu. Myslím pokus ublížení na zdaví s možným následkem smrti. (rozhodně ne vražda). Ale i tak by dostal možná dva roky( za rok doma?). Tady by měl nastoupi právník a hodit do toho vidle, že žádá další důkaz proč se má jednat o vraždu. Nikdo nechce na cestách potkat takového šoféra, ale to nevyřeší poze ohýbáním zákona do extrému.
sob čer 01, 2019 12:35 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Zase na druhou stranu, není se čemu divit. Od roku 2004 tam lítame 80-89km/hpo bundesce a zákazové značky nám nic neříkají(v každém tom stoupacím pruhu je zákaz předjíždění pro náklaďáky). Takže místním němcům už asi ruply nervy a vybrali si jednoho chudáka, co to odnesl. Oni nekoukají zda to je čech,polák,rumun, bulhar. Prostě sebranka z východu. Tak to video se jim hodilo, aby jednoho exota exemplárně potrestala. A musí najít cestu jak ho dostat do Německa. Tak proto ta kvalifikace.
Toto se může stát mě, sofovi,driveroviBrno a komukovliv dalšímu(je nás armáda) nějaká shoda náhod a lítáme v tom. V autoškolách by měli být i hodiny psychologie ve smyslu Jezdi opatrně, doma tě čeká rodina a né jen zapla´t, nauč se silniční zákon aby jsi udělal testy a můžeš jezdit z bodu A do bodu B.
Jinak osobně si taky myslím, že němci řeší blbosti a to co by měli řešit, nad tím zavírají oči.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob čer 01, 2019 8:44 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jednou nohou v hrobě a druhou v kriminále... To slyším už dlouho na školení. Občas se taky nad sebou pozastavím a v duchu si nafackuju. Ale čím jsem starší tím míň je to potřeba...
V první chvíli jsem jeho čin odsoudil. Ale kamarád mi otevřel oči. Neklaplo tam ani zrcátko, takže místa tam bylo dost...
A na druhou stranu bych vzal nějakého "nedotknutelného" němce a aplikoval to na něm... Je trochu škoda, že naše úřady za něj (nás) trochu nehrajou...
sob čer 01, 2019 8:58 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Az na to ze po bundeskach v D je limit 60kmh.nic na tom nezmenil nas vstup do Eu,sengenu a nevim kam jeste.litat se ma na Ruzyn,ne po bundes...ja jezdim 70max,vice nejedu,Cb jsem zrusil a na troubeni blikani jsem imunni.
sob čer 01, 2019 9:26 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

:wink: :wink: Jožine po vstupu do EU a pak ještě více po vstupu do schengenu žádný rezavý Rudy na Strážném ba ani jinde nikdo nechce tacho bitte. V dnešní době schnell tacho druck. :D :D :D Asi takhle.
Apropo: Jakube baví se tví němečtí kolegové o tomto excesu v tvé domovské norimberské firmě? :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob čer 01, 2019 10:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Taky jsem mel ten dojem.rubu po B85,zait 00h25minut,prazdna cesta,85kmh tempo,blesk z lesa,bavor 5er polizei.bitte folgen.102,50e. Bite,danke,auf wiedersen.(tolerance 3km,tj.82. 22 kmh nad limit,cus.
sob čer 01, 2019 10:41 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

taky jsem se naucil jezdit po bundes max. 70km/h a na Strazny, kde jezdim casto, obzvlast, hodne casto stoji v civilnim BMW hned nahore u vysilace-asi hraji videohry, pac maj v aute otevreny notas 😀, no a jak pises Jozine, tak v noci urcite meri,mivaji v jedne zastavce radar nebo za tebou-kdyz maji cas, rovnou vypali.
No a na 404 co je z A24 pred Hamburgem jsem jel asi 74,tolerance 3 km, takze 71 a mel jsem na firme pohled s 20e znamkou, prej na ucet adresata....
...rád se svezu s čímkoliv...
ned čer 02, 2019 7:11 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

20e je sradovni pokuta.no my dva to vime,skoda ze to nevi ti co blikaji troubi za tebou,cestou na Sebik jich tak potkas dostatecne mnozstvi techto truckeru.
ned čer 02, 2019 9:28 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

20e je cajk, jel jsem malo, no Sebik-taky kapitola sama o sobe,pritom vecne na care kontroly.... asi jsem moc podelanej a mam svy ecka rad no.
...rád se svezu s čímkoliv...
ned čer 02, 2019 12:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů