Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
electro460
Příspěvky: 65
Registrován: pát kvě 11, 2018 9:05 pm
Bydliště: Morava

Re: MAN TGA

Příspěvek

Otazkou je jestli maš na zadni napravě jeden nebo dva snimače drahy perovani.Pokud maš dva jak předpokladam tak se to musi nakalibrovat počitačem.
pon zář 30, 2019 9:19 pm

electro460
Příspěvky: 65
Registrován: pát kvě 11, 2018 9:05 pm
Bydliště: Morava

Re: MAN TGA

Příspěvek

K tvemu problemu s vypinačem.Na mezikusu mezi převodovkou a čerpadlem bys měl mit spinač ktery po zapnuti čerpadla zapne pravě tu ledku ve vypinači.
úte říj 01, 2019 10:34 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Mám jeden, ale asi bych to rozdělil..přece je blbost podkládat měch nebo péro ve předu.....přední péra jsou nové, zadní kosti a měchy taky a dělá to todle....nechápu ,jak může byt levá strana měkčí
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
stř říj 02, 2019 8:50 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: MAN TGA

Příspěvek

Melda, Electro460 moc díky za snahu, jak bude chvilka tak ten přepínač zkusím rozdělat jestli je tam vadná ledka a nebo je chyba jinde.
Teď mám další věc:-)
Přestali svítit budíky, prostě ráno rozsvítím světla a budíky fungují, ale nesvítí, je tam tma a tak na ně nevidím. Tam budou asi taky ledky že?:-(
Ale na druhou stranu, že by přestaly svítit naráz všechny? Mohla by to být nějaká pojistka? Ta by zas byla na celou přístrojovku a nejen na její osvětlení myslím..
Nevíte někdo?
stř říj 09, 2019 3:52 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Oro, chce to skalibrovat a je mozné ze mas jeden snimač v haji
čtv říj 10, 2019 8:37 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Víkend má být pěkně tak polaboruju...dík



Aha, jak jsem začal ,tak jsem i skončil....složite , jak přístup k penězum……..aby to nesvítilo ,elektronicky jsem proměřil ohmy a všude to funguje,čidla,kabliky ,ale svití pořád...….asi nějaká řidicí jednotka...…..mírně naklonění jsem přehodil vzduchy nápravy mezi sebou z levého měchu na pravý a opačně a pořád stejné...takže zase past, .Jinak diagnoza to umí srovnat, jak píše Ivan to je menší prasárna než podložky,že jo :lol: …. Kdyby elektro tak ,výmněna a že jich tam je..... :wall:A Každá stojí 10 litru a na ventily co fučí stojí gumky 2000...a bude se repasovat :housle: Zdálo se mi ,že mám málo vzduchu,jako , že jo 8 je málo,tak jsem dal nový regulátor tlaku ....ten přitvrdil na 9,5 a dva ebs ventily fučí....jestli to nestihnu do TK tak mu pujčím sluchátka z buldozera...ať neposloucha ...jim tam všechno vadí...Ale vše ostatní už mám ok...ještě 85km a ok.
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
pát říj 11, 2019 7:34 pm

electro460
Příspěvky: 65
Registrován: pát kvě 11, 2018 9:05 pm
Bydliště: Morava

Re: MAN TGA

Příspěvek

Pro likakar
Určitě ti neumřely všechny ledky osvětleni přistrojovky.Jak ji vytahneš tak na konektoru ze zadu označeny X1 na pinu 9 by měl byt drat 58...Ten je pro osvětleni přistrojovky.Po zapnuti parkovacich světel bys tam měl byt proud.Zkus a uvidiš.Zdarec.
pon říj 14, 2019 9:36 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: MAN TGA

Příspěvek

Díky, zatím jsem se k tomu nedostal, sezona ještě neskončila a auta musí jezdit a není čas:-( Každopádně jsem to blbě napsal, nesvítí nejen přístrojovka, ale komplet panel s přepínačema je taky neosvětlenej. Prostě celá palubní deska a pojistkama to není, všechny jsem zkoušel:-(
ned říj 27, 2019 12:37 am

electro460
Příspěvky: 65
Registrován: pát kvě 11, 2018 9:05 pm
Bydliště: Morava

Re: MAN TGA

Příspěvek

Pro osvětleni přistrojovky a panelu s vypinači je pojistka F125-5AMPER.Jestli je OK tak bude problem v dratech.
ned říj 27, 2019 10:34 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGA

Příspěvek

oro To naklonění, měl sem rok starý mlíkařský 2008 TGS 6x2-4 nebo jak, vpředu dvojpéra a lehlo nám to vpředu na P stranu. Na špíglech rozdíl L-P cca 10cm. 3x servis, prvně čuměli, podruhý měnili praví péro a přifukovali P měchy a měřili rám, potřetí to na praví straně dofoukli tak že byl zadek nakloněnej na druhou stranu a zakázali nám to v Bíteši řesit(Byl sem BDS). Točili sme se na autě 3 plus střídači a za mě nevím že by někdo něco sejmul, ale protože to měla nástavbu na 18kubíků tři komory a vozilo se to plný, tzn. 13t auto +19t náklad a asi to dostalo jebu a dle mího se vohnul stabilizátor a tlačil auto napravo.. sralo se to ale celí, natáčečka vzadu nefakčila tlumiče z ní vyskákali z futer a předek šel na dorazy jen si napustil první komoru, když si dal prostřední a zadní tak se ti to postavilo na záda a když prostřední a pak přední, jak to šplouchlo, taks to neudržel na silnici a šlo to nadoraz.. vobjednávali experti no.. jen postřeh :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř říj 30, 2019 9:50 am

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

To je zajimavý, každý týden řeším něco jinýho...si připadám ,že mám zpět Lizu...……………...teď jsem někde ztratil kvalty...mám jen 2,4,6,8.....asi ten hydraulický ventil, je masnej……………...ale nemám odvzdušnovací bebech nebo jak to nazvat..to asi nikdo neodvzdušní.....co ? A kromě toho to stojí 20 :wall:






Obrázek
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
sob lis 02, 2019 10:25 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Na bazosi ho nekdo prodával novej za 8 , odvzdusnovali jsme si to sami , malej vzduchojem naplnili tou spravnou kapalinou , zvrchu tlacili vzduch a postupně odvzdušnili na tech válečkach na prevodovce , hejbeš saltrpakou dopredu a dozadu a kdyz je na stredu tak to dotáhneš , to samý doleva doprava a na stred .
ned lis 03, 2019 8:43 am

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

jj,DÍK za pozitivum......oni to dělaji ze spoda...jsem youtubovej opravář :dance:


[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=SvSaHwK68Oo [/youtube]

tak to nějak by mělo být,podle nich ,ale podle mne z vrchu jak říkáš...nemám ten porychtung jak oni... :(


Krásne videjko,ale mimo moji realitu
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
ned lis 03, 2019 7:33 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: MAN TGA

Příspěvek

electro460: díky, jak bude chvilka tak tam mrknem i když jsme zkoušeli snad všechny pojistky..
pon lis 04, 2019 3:22 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: MAN TGA

Příspěvek

Oro: ten ventil ti můžu sehnat novej za sedmičku plus DPH s dokladem a zárukou...
pon lis 04, 2019 3:29 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti