Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

K samotným pravidlům závodu koketuji s myšlenkou neodečítat nejhorší umístění a započítat všech 5 závodů do celkového poháru :think: přeci jen by ho měl vyhrát ten nejlepší :!: Zavedení soutěže týmů, ale za předpokladu zruší li se to odečítání, bylo by to komplikované :!:
co se týká penalizace za neprojetí průjezdného bodu tak bych to neřešil (vyznačeno nízkými barevnými terčíky) ponechat pouze v prologu, ale už bych řešil neprojetý nebo nedokončený úsek značený kužely a to za 5 minut
co se týká penalizace za boudu tak bych navrhoval 2 minuty za samo postavení a 1 minutu za to když mě někdo postaví, každé stavění se bude bodovat 1 bodem a dotažení nepojízdného auta za 5 bodů pouze jedoucího v závodě, pokud je pomocné auto v cíli muže ho dotáhnout ale bez nároku na body. Byla by na to zvlášť tabulka :think: cena fair play
co se týká penalizace přejímek absence funkčních světel, vyprošťovacích ok, povinná výbava 1 minuta :!:
ostatní bych ponechal aby pravidla nebyla složitá :!:
pon lis 04, 2019 11:56 am

skier57
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 21, 2018 9:37 pm

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj
Za dobu 10 let co jezdim rally a rok dakar jsem se nesetkal s tak pekne a profesiolne udelanou reportazi - reklamou - a schrnutim zavodeni. Vsem recnikum patri pochvala.
K pravidlum - souhlas.
PS: prosim u zmenu prezdivky ve startovce ze skier na APUL, dekuju
pon lis 04, 2019 5:23 pm

Klinger 82
Příspěvky: 93
Registrován: pon zář 25, 2017 9:03 am
Bydliště: Vysočina

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Zdar jenom chci dodat že za reportáž v Motorsportu může Honza Viktora ze Samohyl motors Team co jezdí Rally a my jsme se k tomu jenom přisockli ale jsem rád že jsme u mě na MČR RC Rally měly vystaveny Dakarské Kamiony a paní reportárce se to zalíbylo.
pon lis 04, 2019 7:38 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Vidělo to spoustu lidí co nemaji s rc modely nic společného a všem se to moc líbilo. Prostě čuměli jak péra. :shock: :lol:
pon lis 04, 2019 8:35 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Čaute po dlouhé době. Úprava pravidel mi nijak nevadí, termíny ve 100% pojedu asi jen obvyklé čtyři a to Semín, Veselí, Veselí, Semín. Jinak to asi nevidím, ale jak se říká nikdy neříkej nikdy čas ukáže.
Reportáž byla suprová :thumbud: :thumbud: :thumbud:
pon lis 04, 2019 9:48 pm

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Cesnek píše:..Taak a zabava muze zacit :dance:
Obrázek ..
Co plánuješ za stavbu z tohoto modelu? Nebo použiješ jen nějaké části?
úte lis 05, 2019 10:28 am

úte lis 05, 2019 10:30 pm

Makin
Příspěvky: 358
Registrován: stř pro 09, 2015 12:38 pm
Bydliště: Brnoooooo

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj, jak nastavíte pravidla, tak je budu respektovat....znáte to: "Rozkaz zněl jasně"

Jinak co se týká počítání 4 závodů z 5ti vidím jen plusy - za prvé se třeba jeden závod posere auto, nic se neděje, musí fungovat zbývající čtyři. Ale hlavně 5 závodů prostě netrefím....na druhou stranu jak to nastavíte, tak to bude :doh: :housle:
čtv lis 07, 2019 12:47 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Souhlasím s Makinem, jsem taky pro odečet jednoho vysledku tak, jak to bylo doposud. Jsem též pro dodržování projetí nejen bodů určených kuželem, ale i průjezdních bodů daných terčíkem nebo jiným srozumitelným způsobem, a to v daném směru!
Technická pravidla: důsledná kontrola šířky vozidla při prejímkách. Udělám novou průjezdní bránu, kterou bude muset každý projet😉. Pěkný večer a mnoho zdaru při stavbě nových aut.
čtv lis 07, 2019 7:54 pm

Uživatelský avatar
WMA
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 266
Registrován: pát říj 11, 2013 6:59 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Járo až budeš mít plakáty tak mi je pošli :) vytvořím na FB události. díky :)
A také jsem pro 4 závody z pěti.
pát lis 08, 2019 9:32 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

byl jsem na návštěvě v Praze a diskutoval o pravidlech s Járou a Pavlem Šímou a nakonec to zatím co vidím i zde za názory u mě nyní převládá názor ponechat to jak to bylo letos, jen to pečlivěji hlídat. Aspoň je to trošku zažité. A já nemusím koketovat s myšlenkami :lol:
Hlavní soutěž je samotný jednotlivý závod a kompletní seriál, kdy se nezapočítá jeden nejhorší výsledek.
Vedlejší soutěž soutěž ve věkových kategorií Junior, Adult, Senior Počítají se všechna pódiová umístění v kategoriích
Pohár konstruktérů nejlepší model v kategorii T1, T2, T3, T4
Novinkou by byla soutěž týmů
MISS RCTR
FAIR PLAY bodování za zvedání modelu soupeřem 1 bod a dotažení do cíle v závodě 5 bodů
Pokud pojede někdo na zelenou kartu s nedokončeným modelem bude startovat vždy poslední do etapy :!: + hodina penalizace za etapu
stavba nových aut dle upravených regulí co jsem uváděl :wink:
sob lis 09, 2019 12:14 pm

Uživatelský avatar
Griessl Karel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:57 pm
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Vždyť průjezdní bránu má hotovou Milda, to že se nepožívala je jiná věc.
sob lis 09, 2019 3:22 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

To máš pravdu, Karle, ale pokud se nemylim, tak je širší než v pravidlech uvedených 220mm, což je trochu nelogické 🤔
sob lis 09, 2019 6:15 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

je širší protože tam nikdo kolmo nenajede po páteční párty, :lol: ale je tam pravítko 220 mm + tolerance 2x 5mm na každé straně používá se pouze na prvním závodě jak mile dostaneš známku na sezonu tak už přejímky neděláš, pouze namátkově nebo pokud dá někdo protest :!: to by jsme jenom měřily a nejezdily :think:
sob lis 09, 2019 7:36 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

A co takhle šupléru přesně řečeno posuvné měřítko :think: :lol: :lol:
sob lis 09, 2019 8:42 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti